X
تبلیغات
راه مشاور


 


آغاز مرحله دوم ثبت‌نام کنکور 93 از شنبه

» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
borna ghasemi-16-33.JPG

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز مرحله دوم ثبت‌نام آزمون سراسری سال 93 از روز شنبه (سوم اسفند ماه) خبر داد.

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به ثبت‌نام 897 هزار و 508 نفر در مرحله اول ثبت‌نام کنکور 93 در آذر ماه، گفت: از این تعداد 541 هزار و 904 نفر معادل 60.38 درصد داوطلبان زن و 355 هزار و 604 نفر معادل 39.62 درصد مرد هستند.

وی با بیان اینکه مرحله دوم ثبت‌نام از داوطلبان این آزمون که تاکنون ثبت‌نام نکرده‌اند از روز شنبه (سوم اسفند ماه) از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org آغاز می‌شود، اظهار کرد: ثبت‌نام از داوطلبان تا روز سه‌شنبه ششم اسفند ماه ادامه خواهد داشت.

مشاور عالی سازمان سنجش افزود: داوطلبانی که قبلا در آزمون ثبت‌نام کرده‌اند، ‌می‌توانند برای ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی، خود از روز شنبه (سوم اسفند ماه) تا سه‌شنبه (ششم اسفند ماه) با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به اصلاح موارد مورد نیاز اقدام کنند.

توکلی درباره زمان توزیع کارت شرکت آزمون داوطلبان، گفت: کارت شرکت در آزمون سراسری سال 93 در روز یکشنبه (اول تیر ماه 93) بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد و این آزمون در صبح و بعدازظهر روزهای پنجشنبه و جمعه (پنجم و ششم تیرماه) و همچنین صبح شنبه (هفتم تیرماه) برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری سال 93 به صورت کارنامه در هفته دوم مرداد ماه سال آینده، اظهار کرد: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته باید پس از دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته تحصیلی از سایت سازمان سنجش در هفته سوم مرداد ماه نسبت به انتخاب کد رشته محل‌های خود از گروه آزمایشی مجاز، اقدام و آنها را به ترتیب اولویت علاقه در فرم انتخاب رشته اینترنتی ثبت کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش درباره اعلام نتایج نهایی این آزمون، خاطر نشان کرد: فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های متمرکز در نیمه دوم شهریور ماه اعلام می‌شود و کارنامه نهایی همه انتخاب رشته کنندگان در نیمه اول مهرماه روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

توکلی افزود: فهرست اسامی معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت رشته‌های نیمه متمرکز آزمون سراسری سال 93 نیز در نیمه اول مهرماه 93 اعلام شده و فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی این رشته‌ها اواخر دی ماه یا اوایل بهمن ماه سال آینده منتشر خواهد شد.


برچسب‌ها: كنكور
نوشته شده در بیست و هشتم بهمن 1392 توسط ابوالقاسم مستقيمي

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش خبر داد

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی فارغ‌التحصیلان دیماه/ پرداخت حق‌الزحمه امتحانات، بزودی

» سرویس: اجتماعي - آموزش و پرورش -به گزارش ايسنا
00-273.jpg

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش درباره نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی فارغ‌التحصیلان دیماه گفت: داوطلبان کنکور 93 باید کد 14 رقمی سوابق تحصیلی را برای شرکت در کنکور 93 دریافت کنند.

عبدالرسول عمادی در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این که سامانه www.dipcod.medu.ir آماده ارائه کد سوابق تحصیلی به دانش‌آموزان است، افزود: کسانی که داوطلب آزمون سراسری 93 هستند و در دی ماه امسال فارغ‌التحصیل شده‌اند باید به این سامانه مراجعه کرده و سوابق تحصیلی خود را بررسی کنند.

وی افزود: برای شرکت در آزمون سراسری 93 داشتن کد 14 رقمی سوابق تحصیلی الزامی است و در همین راستا مرکز سنجش آموزش و پرورش این سامانه را فعال کرده است تا فارغ‌التحصیلان دی ماه و داوطلبان کنکور بتوانند کد سوابق تحصیلی خود را دریافت کنند.

عمادی گفت: نحوه بررسی سوابق تحصیلی همانند شهریور ماه است و داوطلبان می‌توانند هر گونه تناقض در سوابق تحصیلی خود را از طریق سایت ارجاع داده تا نواقص آن را برطرف کنیم.

وی با بیان این که پیش‌بینی می‌شود در دی ماه 300 هزار داوطلب متقاضی کنکور که فارغ‌التحصیل می‌شوند داشته باشیم، گفت: این دانش‌آموزان در رشته‌های مختلف با گذراندن امتحانات نهایی خود فارغ‌التحصیل می‌شوند که نتایج امتحانات نهایی آن‌ها نیز در حال اعلام است و تمامی نمرات تا زمان ثبت نام مجدد سازمان سنجش برای جامانده‌های کنکور به آن‌ها ارائه خواهد شد.

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش همچنین درباره پرداخت حق‌الزحمه امتحانات فرهنگیان نیز گفت: حق‌الزحمه معوقه این افراد در کسری بودجه 92 دولت به مجلس ارائه شده و امیدواریم بتوانیم با تامین اعتبارات حق‌الزحمه فرهنگیان که به هر شکلی در برگزاری امتحانات حضور داشتند را پرداختند کنیم.

عمادی خاطرنشان کرد: مبالغ این حق‌الزحمه‌ها براساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش تا پایان سال پرداخت خواهد شد.برچسب‌ها: كنكور
نوشته شده در یازدهم بهمن 1392 توسط ابوالقاسم مستقيمي

رگزاری آزمون در خرداد ماه 93

آغاز ثبت‌نام آزمون ارشد دانشگاه آزاد تا پایان هفته

» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
28-240.jpg

ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد سال 93 دانشگاه آزاد اسلامی تا پایان هفته جاری آغاز می‌شود.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی برای سال 93 به صورت اینترنتی تا پایان هفته جاری آغاز می‌شود.

داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی www.azmoon.net نسبت به ثبت‌نام خود در این آزمون اقدام کنند.

بر اساس گزارش ایسنا، آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد خرداد ماه سال آینده برگزار می‌شودخواهد بود.


برچسب‌ها: كنكور, دانشگاه آزاد
نوشته شده در سی ام دی 1392 توسط ابوالقاسم مستقيمي

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درباره تاريخ و نحوه ثبت نام در مرحله پذيرش تكميل ظرفيت برخي از كدرشته هاي تحصيلي آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال 1392

 به اطلاع كليه داوطلباني كه در آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال 1392 ثبت‌نام نموده (اعم از اينكه در جلسه آزمون حاضر بوده و يا نبوده‌اند) و همچنين متقاضياني كه در آزمون فوق ثبت‌نام ننموده‌اند، مي‌رساند بعضي از دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالي، پس از اعلام نتايج نهايي آزمون فوق علاوه بر ظرفيت‌هاي‌ مندرج در دفترچه راهنما، براي پذيرش دانشجو اعلام ظرفيت نموده و یا متقاضی تکمیل ظرفیت بعضی از رشته‌های خود شده‌اند، كه جدول كد رشته محل هاي مربوط درقالب دفترچه راهنما از ساعت 14:00 روز پنجشنبه مورخ 5/10/92 بر روي سايت اين سازمان قرار داده خواهد شد. لذا کلیه داوطلبان و متقاضيان می‌توانند براساس ضوابط و شرايط مندرج در اين اطلاعيه و دفترچه راهنماي مربوط از روز يكشنبه 8/10/92 لغايت پنج شنبه 12/10/92 به سايت اينترنتي اين سازمان به نشاني: www.sanjesh.orgمراجعه و پس از پرداخت مبلغ 35,000 (سي و پنج هزار) ريال وجه مربوط به تكميل ظرفيت از طريق سيستم پرداخت الكترونيكي، نسبت به ثبت‌نام و تكميل فرم انتخاب رشته (حداكثر 20 كدرشته) به روش اينترنتي، اقدام نمايند.


برچسب‌ها: كنكور
نوشته شده در چهارم دی 1392 توسط ابوالقاسم مستقيمي

مقررات معافيت تحصيلي و وظيفه عمومي در كنكور 93

پيوست شماره 1- مقررات وظيفه عمومي

موارد ذيل از دفترچه ثبت نام كنكور 93 نقل شده است

براي شركت در آزمون سراسري سال 1393 لازم است « مرد » بر اساس اعلام رسمي سازمان وظيفه عمومي نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران، داوطلبان

يكي از شرايط مشروحه ذيل را دارا بوده و كد مربوط را در بند 29 فرم تقاضانامه ثبت نام اينترنتي درج نمايند.

كد 1) داشتن كارت پايان خدمت .

كد 2) داشتن كارت معافيت دائم (كفالت، پزشكي، ايثارگران و موارد خاص).

كد 3) مشمولان داراي برگ معافيت موقت بدون غيبت (پزشكي، كفالت و ساير...) در مدت اعتبار آن.

 كد 4) دانش آموزان سال آخر دوره متوسطه يا پيش دانشگاهي كه به صورت پيوسته مشغول به تحصيل بوده و تا تاريخ 93/6/31در سنوات مجاز تحصيلي،فارغ االتحصيل مي شوند.

كد 5) فارغ التحصيلان ديپلم به شرط اتمام تحصيل حداكثر تا پايان 22 سالگي و پيش دانشگاهي به شرط اتمام تحصيل حداكثر تا پايان 24 سالگي به صورت

پيوسته و حضوري (مدارس روزانه، بزرگسالان و آموزش از راه دور) و مشروط به اينكه از تاريخ فراغت از تحصيل آنان در مقطع ديپلم يا پيش دانشگاهيتا زمان قبولي قطعي و ثبت نام در دانشگاه بيش از يكسال سپري نشده و وارد غيبت نشده باشند.

تبصره 1- دانش آموزاني در شمول اين بند قرار مي گيرند كه دوره متوسطه را پيش از سال 91 شروع كرده باشند و افرادي كه دوره متوسطه (سال اولمتوسطه) را از مهر 91 آغاز كرده باشند، سقف مجاز سنوات تحصيلي آنان حداكثر تا پايان 20 سالگي خواهد بود.

تبصره 2- افرادي كه در سن مشموليت ترك تحصيل حضوري كرده و به صورت داوطلب آزاد موفق به اخذ مدرك ديپلم يا پيش دانشگاهي شده اند، در شمولاين بند قرار نداشته و صرفاً در صورتي مي توانند از معافيت تحصيلي دانشگاه استفاده نمايند كه وارد غيبت نشده باشند.

كد 6) دانش آموزاني كه قبل از سن مشموليت ( 18 سالگي تمام) موفق به اخذ ديپلم يا پيش دانشگاهي به صورت حضوري يا غير حضوري (داوطلب آزاد) شدهباشند، به شرط نداشتن غيبت.

بقيه مطالب را در ادامه مطلب بخوانيد


برچسب‌ها: كنكور, سربازي

ادامه مطلب
نوشته شده در نوزدهم آذر 1392 توسط ابوالقاسم مستقيمي

 حداقل معدل در كنكور 93

البته اين ماده در قسمت شرايط و ضوابط ثبت نام اتباع خارجي آمده

داشتن حداقل معدل كتبي و يا كل ديپلم (نظام جديد و يا نظام قديم آموزش متوسطه) در دوره هاي مختلف تحصيلي به شر ح جدول ذيل

نوع دورهمقطع تحصيلينوع رشته تحصيليمعدل كتبي ديپلممعدل كل ديپلم
روزانه و شبانهكارداني، كارشناسي و كارشناسي ارشد پيوستهكليه رشتههاي تحصيلي (بجزرشته هاي تحصيلي گروهآموزش پزشكي)  --  12/00
روزانه و شبانهدكتراي حرفه اي دامپزشكي   --12/00
كليه دوره هاي آموزشي
كارداني و كارشناسيگروه آموزش پزشكي15/00
كليه دوره هاي آموزشي
دكتراي عموميگروه آموزش پزشكي (پزشكي، دندانپزشكي و داروسازي) 16/00

براي پذيرفته شدگان الزامي است؛ بديهي است براي پذيرفته شدگان ساير دور ههاي تحصيلي، داشتن شرط معدل الزامي نيست.برچسب‌ها: كنكور
نوشته شده در هجدهم آذر 1392 توسط ابوالقاسم مستقيمي

اطلاعيه‌ سازمان سنجش‌ آموزش كشور در خصوص‌اعلام فهرست‌ رشته‌ هاي آزمون سراسري سال 1393 كه پذيرش دانشجو در آنها صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي صورت مي‌پذيرد

 سازمان سنجش آموزش كشور به استناد تبصره 3 ماده 5 قانون سنجش و پذيرش دانشجو مصوب 10/6/1392 مجلس محترم شوراي اسلامي و براساس مصوبه اولين جلسه شوراي سنجش و پذيرش دانشجو، فهرست رشته محلهاي تحصيلي آزمون سراسري سال 1393 كه پذيرش دانشجو در آنها صرفاً براساس سوابق تحصيلي صورت مي‌پذيرد را به شرح جداول مندرج در اين اطلاعيه به اطلاع كليه داوطلبان متقاضي ثبت‌نام در آزمون سراسري سال 1393 مي‌رساند.

لذا نظر كليه متقاضيان براي پذيرش در اين قبيل رشته‌ها را به موارد ذيل معطوف مي‌دارد:
1-       رشته محلهاي تحصيلي اعلام شده در جداول ذيل فهرست اوليه مي‌باشد و بديهي است هرگونه تغييرات در اين خصوص همزمان با انتخاب رشته آزمون سراسري (نيمه دوم مردادماه) سال 1393 از طريق دفترچه راهنماي انتخاب رشته به اطلاع داوطلبان خواهد رسيد.
2-       متقاضيان پذيرش در اين قبيل رشته‌ها لازم است نسبت به ثبت‌نام در آزمون سراسري سال 1393 در بازه زماني 16/9/92 لغايت 23/9/92 اقدام نمايند.
3-       كليه متقاضيان مي‌بايست در محدوده زماني انتخاب رشته‌هاي تحصيلي آزمون سراسري سال 1393 (نيمه دوم مردادماه 1393) نسبت به تكميل فرم انتخاب رشته براساس توضيحاتي كه در اطلاعيه‌ها و دفترچه راهنماي انتخاب رشته در آن تاريخ منتشر خواهد شد، اقدام نمايند.
4-       كليه متقاضيان فارغ‌ از اينكه در جلسه آزمون سراسري سال 1393 (در تيرماه 1393) شركت نمايند (حاضر شوند) و يا شركت ننمايند (غايب جلسه آزمون)، مي‌توانند نسبت به انتخاب كدرشته‌هاي مذكور اقدام كنند.

در پايان لازم است به اطلاع برساند كه فهرست آن دسته از كدرشته محلهاي تحصيلي دانشگاه آزاد اسلامي كه پذيرش در آنها صرفاً براساس سوابق تحصيلي صورت مي‌پذيرد از طريق سايت دانشگاه مذكور تا پايان آذرماه 93 اعلام خواهد شد.

فهرست‌ رشته‌ هاي موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي و غيردولتي

فهرست‌ رشته‌ هاي دانشگاه پيام نور

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور


برچسب‌ها: كنكور
نوشته شده در پانزدهم آذر 1392 توسط ابوالقاسم مستقيمي
نوشته شده در پانزدهم آذر 1392 توسط ابوالقاسم مستقيمي

اطلاعيه‌ سازمان‌ سنجش‌ اموزش‌ کشور در باره‌ تاريخ‌ ثبت‌نام‌ و هم‌ چنين‌ شرايط و ضوابط شرکت در‌ ازمون‌ سراسري‌ سال‌ 1393

 بدين‌وسيله‌ به ‌اطلاع‌ كليه‌ داوطلبان‌ متقاضي‌ ثبت‌ نام‌ و شركت‌ در آزمون‌ سراسري‌ براي‌ پذيرش دانشجودردوره‌هاي‌ روزانه‌، نوبت دوم (شبانه‌)، نيمه حضوري، مجازي و بين الملل دانشگاهها و موسسات‌ آموزش‌ عالي، دانشگاه‌ پيام‌ نور و موسسات‌ آموزش‌ عالي‌ غيرانتفاعي‌ و غيردولتي‌ سال 1393 و همچنين متقاضيان تحصيل در آن دسته از كد رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه آزاد اسلامي كه پذيرش دررشته هاي مذكور براساس آزمون صورت مي‌پذيرد، مي‌رساند كه‌ ثبت‌نام‌ براي‌ شركت‌ در آزمونهاي‌ مذكور از روز شنبه مورخ 16/9/92 (شانزدهم‌ آذرماه‌ 1392)منحصراً از طريق شبكه اينترنتي اين سازمان آغاز و در روز شنبه مورخ 23/9/1392 (بيست و سوم آذرماه‌ 1392) پايان‌ مي‌پذيرد، لذا داوطلبان‌ مي‌توانند در مهلت‌ مقرر بر اساس توضيحات ذيل براي شركت در آزمون سراسري سال 1393 ثبت نام نمايند. 

بقيه مطالب را در ادامه مطلب بخوانيد


برچسب‌ها: كنكور, دانشگاه آزاد

ادامه مطلب
نوشته شده در دوازدهم آذر 1392 توسط ابوالقاسم مستقيمي

چهار تصمیم مهم شورای سنجش و پذیرش دانشجو درباره کنکور

» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
khodaei.jpg

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به چهار مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو، در خصوص تفکیک برگزاری کنکور دانشگاه آزاد و دولتی، گفت: برگزاری تعدد آزمون‌ها تصویب شد، اما مسئولیت برگزاری آزمون‌ها سازمان سنجش است.

دکتر ابراهیم خدایی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه در جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو چهار تصمیم برای آزمون سراسری اتخاذ شد، اظهار کرد: شورا به صورت اصولی برگزاری تعدد آزمون‌ها را برای دادن شانس بیشتر به داوطلبان پذیرفت، اما با توجه به اینکه در قانون سنجش و پذیرش مسئولیت سنجش با سازمان سنجش است، اگر قرار باشد آزمون سراسری بیش از این یک بار در سال برگزار شود، مسئولیت برگزاری آن با سازمان سنجش است.

وی به تشکیل کارگروهی در این زمینه اشاره کرد و افزود: این کارگروه تعدد برگزاری آزمون‌ها در سال، سال آغاز اجرای آن و دیگر موارد را مورد بررسی قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه پیش نویس آیین‌نامه اجرایی تهیه و به منظور تصویب به هیات وزیران ارسال می‌شود، از تاثیر 25 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور 93 به صورت مستقیم و قطعی خبر داد و گفت: این میزان تاثیر برای کلیه داوطلبان کنکور 93 لحاظ می‌شود و حتی ممکن است نمره داوطلبی کاهش یابد.

خدایی با بیان اینکه بر اساس مصوبه این شورا، 70 درصد ظرفیت پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی انجام می‌شود، تصریح کرد: جزییات این رشته‌ها و ظرفیت‌ها توسط سازمان سنجش اعلام می‌شود.

رئیس سازمان سنجش در پایان گفت: بر اساس مصوبات این شورا حتی در صورت برگزاری آزمون‌های مختلف سراسری، دانشگاه آزاد آزمونی برگزار نمی‌کند و متولی برگزاری آزمون‌ها سازمان سنجش است.


برچسب‌ها: كنكور, دانشگاه آزاد
نوشته شده در هفتم آذر 1392 توسط ابوالقاسم مستقيمي

آخرین مهلت دریافت کد سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور 93

» سرویس: اجتماعي - آموزش و پرورش
abed (3 of 14)-3.jpg

رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه 12 آذر آخرین مهلت دریافت کد سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور 93 است، تاکید کرد: داوطلبان مشمول، دریافت کد سوابق تحصیلی را به روزهای پایانی موکول نکنند.

عبدالرسول عمادی در گفت‌وگو با خبرنگار« آموزش و پرورش» ایسنا، با بیان اینکه ارائه سوابق تحصیلی برای کنکور 93 همانند سال گذشته است گفت: تمام داوطلبان کنکور که دیپلم خود را از سال 84 تا 92 دریافت کرده‌اند، باید کد سوابق تحصیلی را برای ثبت نام در کنکور 93 ارائه کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه ثبت‌نام کنکور از 16 آذرماه آغاز می‌شود، داوطلبان دریافت و یا اصلاح نواقص سوابق تحصیلی را باید تا 12 آذر ماه انجام دهند لذا این داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت dipcode.medu.ir نسبت به دریافت کد سوابق تحصیلی اقدام کنند.

رییس مرکز سنجش آموزش و پرورش گفت: داوطلبان با مراجعه به این سایت می‌توانند سوابق سجلی و تحصیلی خود را دریافت کرده و چنانچه مغایرتی نداشته باشد، آن را تایید کرده و پس از تایید کد 14 رقمی سابقه تحصیلی را دریافت کنند که این کد جهت ثبت‌نام در کنکور 93 الزامی بوده و بدون آن امکان ثبت‌نام برای کنکور93 امکان‌پذیر نیست.

عمادی تصریح کرد: چنانچه داوطلبان مغایرتی در اطلاعات تحصیلی و سجلی خود داشته باشند، می‌توانند گزینه عدم تطبیق را انتخاب کرده و از طریق پایگاه، ناقص بودن پرونده تحصیلی به پایگاه اطلاعاتی تحصیلی دانش‌آموزان داوطلب ارائه می‌شود و پس از اصلاح، مجدد در سامانه بارگذاری خواهد شد که تمامی روند اصلاح اطلاعات و نواقص پرونده تحصیلی دانش‌آموزان کاملا الکترونیکی است و نیازی به مراجعه حضوری به مدرسه محل تحصیل وجود ندارد.

به گفته رییس مرکز سنجش آموزش و پرورش، نحوه دریافت و ارائه کد سوابق تحصیلی برای کنکور 93 همانند سال 92 است و داشتن کد 14 رقمی برای ثبت‌نام در کنکور الزامی است و همچون سال گذشته معدل داوطلبان 25 درصد در پذیرش کنکور تاثیرخواهد داشت.

انتهای پیام


برچسب‌ها: كنكور
نوشته شده در یکم آذر 1392 توسط ابوالقاسم مستقيمي
 

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در باره شرايط وضوابط ، تاريخ و نحوه ثبت نام در آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل) سال 1393 و نوزدهمين دوره المپياد علمي دانشجويي كشور

 سازمان سنجش آموزش كشور بدين وسيله به اطلاع كليه متقاضيان شركت در آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل) سال 1393 و المپياد علمي دانشجويي كشور مي‌رساند كه ثبت نام براي شركت در آزمون مذكور منحصراً بصورت اينترنتي از ساعت 16روز يكشنبه مورخ 12/8/92 آغاز و در ساعت 24 روز يكشنبه مورخ 19/8/92 پايان مي‌پذيرد. لذا كليه داوطلبان متقاضي ثبت نام كه داراي شرايط عمومي واختصاصي به شرح ذيل مي‌باشند، مي‌توانند در آزمون مذكور ثبت نام و شركت نمايند.

براي مطالعه كامل اطلاعيه فوق اينجا را كليك كنيد 

براي ثبت نام آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد ناپیوسته) سال 1393اينجا را كليك كنيد

 براي دانلود دفترچه ثبت نام كنكور ارشد 93 اينجا را كليك كنيد


برچسب‌ها: كنكور
نوشته شده در دوازدهم آبان 1392 توسط ابوالقاسم مستقيمي

طلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در باره اعلام ظرفيت پذيرش رشته‌هاي جديد و تكميل ظرفيت برخي از رشته‌هاي تحصيلي دوره‌هاي روزانه و نوبت دوم آزمون سراسري سال 1392

سازمان سنجش آموزش كشور به اطلاع كليه داوطلباني كه در آزمون سراسري سال 1392 شركت كرده و در جلسه آزمون حاضر بوده‌اند، مي‌رساند بعضي از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي، پس از اعلام نتايج نهايي آزمون فوق علاوه بر ظرفيت‌هاي‌ مندرج در دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (دفترچه شماره 2)، براي پذيرش دانشجو اعلام ظرفيت نموده و یا متقاضی تکمیل ظرفیت بعضی از رشته‌های خود شده‌اند، لذا کلیه داوطلبان حاضر در جلسه آزمون با نمره کل مساوي و يا بیشتر از یک (با توجه به كارنامه نتايج علمي اوليه) می‌توانند بر اساس ضوابط و شرايط مندرج در اين اطلاعيه و دفترچه‌هاي راهنماي شماره 1 و 2 و ساير اطلاعيه‌هاي مربوط، از ساعت 19 روز دوشنبه 6/8/92 لغايت 12/8/92 به سايت اينترنتي اين سازمان به نشاني: www.sanjesh.org مراجعه و ضمن اطلاع از کدرشته‌هاي مربوط و پس از پرداخت وجه مربوط به تكميل ظرفيت (مبلغ 35,000 ريال) از طريق سيستم پرداخت الكترونيكي، نسبت به ثبت‌نام و تكميل فرم انتخاب رشته(حداكثر 10 كدرشته) به روش اينترنتي، اقدام نمايند.

الف) موارد قابل توجه: 
1- آن دسته از داوطلباني كه در يكي از رشته‌هاي تحصيلي متمركز آزمون سراسري سال 1392 پذيرفته شده‌اند، با رعايت ضوابط مربوط و در نظر گرفتن تبصره‌هاي ذيل مي‌توانند متقاضي شركت در گزينش رشته‌هاي تحصيلي مندرج در اين اطلاعيه شوند. 
تبصره 1: در صورت قبولي نهايي اين دسته از داوطلبان در اين گزينش، قبولي قبلي آنان «كان‌لم يكن» تلقي خواهد شد و چنانچه داوطلبان متقاضي، در دوره‌هاي روزانه مندرج در اين اطلاعيه پذيرفته شوند و يا قبولي قبلي آنان دوره روزانه باشد، حتي با دادن انصراف از تحصيل نيز حق ثبت‌نام و شركت در آزمون سراسري سال بعد (1393) را نخواهند داشت. لذا به پذيرفته‌شدگان تأكيد مي‌شود در تكميل فرم تقاضانامه شركت در گزينش رشته‌هاي تحصيلي مندرج در اين اطلاعيه دقت كافي مبذول دارند، در غير اين صورت هيچگونه اعتراضي قابل قبول نخواهد بود. 
تبصره 2: در صورت قبولي نهايي اين دسته از داوطلبان در اين گزينش، با آنان همانند دانشجوي انتقالي رفتار خواهد شد. 
2- پذيرفته‌شدگان متمركز آزمون سراسري در هر يك از كد رشته‌هاي تحصيلي بورسيه و يا شرايط خاص كه به دستگاه‌هاي اجرايي تعهد خدمت دارند و همچنين پذيرفته‌شدگان رشته‌هاي تحصيلي ويژه فرهنگيان ديپلمه رسمي و يا پيماني شاغل در وزارت آموزش و پرورش مجاز به ثبت‌نام و شركت در گزينش رشته‌هاي تحصيلي مندرج در اين اطلاعيه نمي‌باشند. 
3- كليه داوطلباني كه در آزمون سراسري سال 1392 حاضر بوده و داراي نمره كل مساوي و يا بیشتر از یک (با توجه به كارنامه نتايج علمي اوليه) می‌باشند، مي‌‌توانند بر اساس ضوابط و شرايط مندرج در اين اطلاعيه و دفترچه‌هاي راهنماي شماره 1 و 2 و ساير اطلاعيه‌هاي مربوط متقاضي كدرشته‌هاي تحصيلي دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي به شرح مندرج در اين اطلاعيه شوند.
4- داوطلبان هر يك از گروه‌هاي آزمايشي ضرورت دارد در انتخاب رشته‌هاي تحصيلي مورد علاقه، به شرايط و ضوابط هر يك از رشته‌هاي انتخابي و همچنين شرايط و ضوابط دانشگاه يا مؤسسه آموزش عالي مربوط كه در دفترچه‌هاي راهنماي شماره 1 و 2 آزمون سراسري سال 1392، اين اطلاعيه و ساير اطلاعيه‌هاي مربوط درج شده است، توجه نمايند.
تبصره: داوطلبان لازم است در انتخاب رشته‌هاي مربوط به دانشگاه‌هاي فرهنگيان و تربيت دبير شهيد رجايي به شرايط و ضوابط اين‌ دانشگاه‌ها (علي‌الخصوص داشتن نمره كل 6500 و بالاتر و حداقل معدل كل ديپلم  00/15)، مندرج در دفترچه راهنماي انتخاب رشته، توجه نمايند. 
5- نيمسال پذيرش دانشجو در هر يك از كدرشته محل‌هاي مندرج در اين اطلاعيه بسته به امكانات و نظر دانشگاه يا مؤسسه محل قبولي، خواهد بود.
6- داوطلبان‌ در صورت‌ تمايل‌ مي‌توانند كدرشته‌هاي‌ انتخابي‌ نيمه‌متمركز مندرج در اين اطلاعيه را از جداول‌ مربوط استخراج‌ و به‌ ترتيب‌ اولويت‌ علاقه‌ از طريق اينترنت در فرم‌ انتخاب‌ رشته‌هاي ‌‌تحصيلي‌ مرحله تكميل ظرفيت به‌ همراه‌ ساير كدرشته‌هاي‌ متمركز در هر اولويتي‌ كه‌ علاقه‌ دارند بر اساس ضوابط و توضيحات مربوط به رشته‌هاي نيمه‌متمركز دفترچه‌هاي راهنماي انتخاب رشته (دفترچه شماره 2) وارد نمايند.
7- مجدداً تأكيد مي‌گردد داوطلباني كه متقاضي ثبت‌نام و شركت در مرحله تكميل ظرفيت آزمون سراسري سال 1392 مي‌باشند، لازم است در زمان ورود به سايت اينترنتي سازمان و براي انتخاب رشته، نسبت به واريز مبلغ 35,000 (سي و پنج هزار) ريال از طريق سيستم پرداخت اينترنتي اقدام نمايند.
ضمناً واحد اطلاعات و پاسخگويي به سؤالات، در رابطه با اين اطلاعيه از اين تاريخ لغايت 12/8/92 همه روزه به غير از ايام تعطيل و در وقت اداری آماده پاسخگويي به سؤالات مي‌باشد. لذا داوطلبان گرامي مي‌توانند در صورت نياز فقط با شماره تلفن‌هاي: 9-88923595-021 تماس حاصل نموده و از مراجعه حضوري در اين خصوص جداً خودداري فرمايند. 
 

 دریافت جداول کدرشته محلهای پذیرش دانشجو در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون سراسری سال 92 فرمت PDF

 


برچسب‌ها: كنكور
نوشته شده در هفتم آبان 1392 توسط ابوالقاسم مستقيمي

طلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در باره اعلام ظرفيت پذيرش رشته‌هاي جديد و تكميل ظرفيت برخي از رشته‌هاي تحصيلي دوره‌هاي روزانه و نوبت دوم آزمون سراسري سال 1392

سازمان سنجش آموزش كشور به اطلاع كليه داوطلباني كه در آزمون سراسري سال 1392 شركت كرده و در جلسه آزمون حاضر بوده‌اند، مي‌رساند بعضي از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي، پس از اعلام نتايج نهايي آزمون فوق علاوه بر ظرفيت‌هاي‌ مندرج در دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (دفترچه شماره 2)، براي پذيرش دانشجو اعلام ظرفيت نموده و یا متقاضی تکمیل ظرفیت بعضی از رشته‌های خود شده‌اند، لذا کلیه داوطلبان حاضر در جلسه آزمون با نمره کل مساوي و يا بیشتر از یک (با توجه به كارنامه نتايج علمي اوليه) می‌توانند بر اساس ضوابط و شرايط مندرج در اين اطلاعيه و دفترچه‌هاي راهنماي شماره 1 و 2 و ساير اطلاعيه‌هاي مربوط، از ساعت 19 روز دوشنبه 6/8/92 لغايت 12/8/92 به سايت اينترنتي اين سازمان به نشاني: www.sanjesh.org مراجعه و ضمن اطلاع از کدرشته‌هاي مربوط و پس از پرداخت وجه مربوط به تكميل ظرفيت (مبلغ 35,000 ريال) از طريق سيستم پرداخت الكترونيكي، نسبت به ثبت‌نام و تكميل فرم انتخاب رشته(حداكثر 10 كدرشته) به روش اينترنتي، اقدام نمايند.

الف) موارد قابل توجه: 
1- آن دسته از داوطلباني كه در يكي از رشته‌هاي تحصيلي متمركز آزمون سراسري سال 1392 پذيرفته شده‌اند، با رعايت ضوابط مربوط و در نظر گرفتن تبصره‌هاي ذيل مي‌توانند متقاضي شركت در گزينش رشته‌هاي تحصيلي مندرج در اين اطلاعيه شوند. 
تبصره 1: در صورت قبولي نهايي اين دسته از داوطلبان در اين گزينش، قبولي قبلي آنان «كان‌لم يكن» تلقي خواهد شد و چنانچه داوطلبان متقاضي، در دوره‌هاي روزانه مندرج در اين اطلاعيه پذيرفته شوند و يا قبولي قبلي آنان دوره روزانه باشد، حتي با دادن انصراف از تحصيل نيز حق ثبت‌نام و شركت در آزمون سراسري سال بعد (1393) را نخواهند داشت. لذا به پذيرفته‌شدگان تأكيد مي‌شود در تكميل فرم تقاضانامه شركت در گزينش رشته‌هاي تحصيلي مندرج در اين اطلاعيه دقت كافي مبذول دارند، در غير اين صورت هيچگونه اعتراضي قابل قبول نخواهد بود. 
تبصره 2: در صورت قبولي نهايي اين دسته از داوطلبان در اين گزينش، با آنان همانند دانشجوي انتقالي رفتار خواهد شد. 
2- پذيرفته‌شدگان متمركز آزمون سراسري در هر يك از كد رشته‌هاي تحصيلي بورسيه و يا شرايط خاص كه به دستگاه‌هاي اجرايي تعهد خدمت دارند و همچنين پذيرفته‌شدگان رشته‌هاي تحصيلي ويژه فرهنگيان ديپلمه رسمي و يا پيماني شاغل در وزارت آموزش و پرورش مجاز به ثبت‌نام و شركت در گزينش رشته‌هاي تحصيلي مندرج در اين اطلاعيه نمي‌باشند. 
3- كليه داوطلباني كه در آزمون سراسري سال 1392 حاضر بوده و داراي نمره كل مساوي و يا بیشتر از یک (با توجه به كارنامه نتايج علمي اوليه) می‌باشند، مي‌‌توانند بر اساس ضوابط و شرايط مندرج در اين اطلاعيه و دفترچه‌هاي راهنماي شماره 1 و 2 و ساير اطلاعيه‌هاي مربوط متقاضي كدرشته‌هاي تحصيلي دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي به شرح مندرج در اين اطلاعيه شوند.
4- داوطلبان هر يك از گروه‌هاي آزمايشي ضرورت دارد در انتخاب رشته‌هاي تحصيلي مورد علاقه، به شرايط و ضوابط هر يك از رشته‌هاي انتخابي و همچنين شرايط و ضوابط دانشگاه يا مؤسسه آموزش عالي مربوط كه در دفترچه‌هاي راهنماي شماره 1 و 2 آزمون سراسري سال 1392، اين اطلاعيه و ساير اطلاعيه‌هاي مربوط درج شده است، توجه نمايند.
تبصره: داوطلبان لازم است در انتخاب رشته‌هاي مربوط به دانشگاه‌هاي فرهنگيان و تربيت دبير شهيد رجايي به شرايط و ضوابط اين‌ دانشگاه‌ها (علي‌الخصوص داشتن نمره كل 6500 و بالاتر و حداقل معدل كل ديپلم  00/15)، مندرج در دفترچه راهنماي انتخاب رشته، توجه نمايند. 
5- نيمسال پذيرش دانشجو در هر يك از كدرشته محل‌هاي مندرج در اين اطلاعيه بسته به امكانات و نظر دانشگاه يا مؤسسه محل قبولي، خواهد بود.
6- داوطلبان‌ در صورت‌ تمايل‌ مي‌توانند كدرشته‌هاي‌ انتخابي‌ نيمه‌متمركز مندرج در اين اطلاعيه را از جداول‌ مربوط استخراج‌ و به‌ ترتيب‌ اولويت‌ علاقه‌ از طريق اينترنت در فرم‌ انتخاب‌ رشته‌هاي ‌‌تحصيلي‌ مرحله تكميل ظرفيت به‌ همراه‌ ساير كدرشته‌هاي‌ متمركز در هر اولويتي‌ كه‌ علاقه‌ دارند بر اساس ضوابط و توضيحات مربوط به رشته‌هاي نيمه‌متمركز دفترچه‌هاي راهنماي انتخاب رشته (دفترچه شماره 2) وارد نمايند.
7- مجدداً تأكيد مي‌گردد داوطلباني كه متقاضي ثبت‌نام و شركت در مرحله تكميل ظرفيت آزمون سراسري سال 1392 مي‌باشند، لازم است در زمان ورود به سايت اينترنتي سازمان و براي انتخاب رشته، نسبت به واريز مبلغ 35,000 (سي و پنج هزار) ريال از طريق سيستم پرداخت اينترنتي اقدام نمايند.
ضمناً واحد اطلاعات و پاسخگويي به سؤالات، در رابطه با اين اطلاعيه از اين تاريخ لغايت 12/8/92 همه روزه به غير از ايام تعطيل و در وقت اداری آماده پاسخگويي به سؤالات مي‌باشد. لذا داوطلبان گرامي مي‌توانند در صورت نياز فقط با شماره تلفن‌هاي: 9-88923595-021 تماس حاصل نموده و از مراجعه حضوري در اين خصوص جداً خودداري فرمايند. 
 

 دریافت جداول کدرشته محلهای پذیرش دانشجو در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون سراسری سال 92 فرمت PDF

 


برچسب‌ها: كنكور
نوشته شده در هفتم آبان 1392 توسط ابوالقاسم مستقيمي
         انتشار کارنامه آزمون کاردانی به کارشناسی 92

           براي دسترسي به كارنامه اينجا را كليك كنيد


برچسب‌ها: كنكور
نوشته شده در بیست و هفتم مهر 1392 توسط ابوالقاسم مستقيمي
مواد امتحانی و ضوابط کنکور 93 تغییر نمی‌کند/ تأثیر سوابق تحصیلی در قبولی 25درصد
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره کنکور سراسری سال 93، گفت: کنکور سراسری سال 93 بدون تغییر در ضوابط و محتوا همانند کنکور سال 92 برگزار خواهد شد و تأثیر سوابق تحصیلی در قبولی داوطلبان 25 درصد خواهد بود.

ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره وظایف سازمان سنجش و وزارت علوم برای اجرایی کردن قانون سنجش و پذیرش دانشجو، گفت: قانون سنجش و پذیرش دانشجو که به وزارتخانه های علوم و بهداشت ابلاغ شد، دو بحث اصلی در برگزاری آزمون سال 93 دارد که تاثیر سوابق تحصیلی برای سال آینده 25 درصد در نظر گرفته شده است. بحث دوم مربوط به برگزاری آزمون سراسری سال آینده است که در بحث مواد امتحانی همانند کنکور سال جاری برگزار می شود و هیچ تغییری وجود ندارد.

وی با یادآوری اینکه تا 5 سال آینده 85 درصد ظرفیتهای آموزش عالی با استفاده از سوابق تحصیلی پذیرش می شوند، ادامه داد: اعمال تاثیر سوابق تحصیلی از سال گذشته آغاز شده است و تقریباً می توان گفت 55 تا 60 درصد از پذیرشهای بدون آزمون در حوزه سازمان سنجش و دانشگاه آزاد 90 درصد پذیرشهای خود را به اعمال تاثیر سوابق تحصیلی یا بدون آزمون اختصاص داده است.

رئیس سازمان سنجش در ادامه با بیان اینکه تا 5 سال آینده پذیرش در دوره های روزانه و شبانه باید با شیوه تاثیر سوابق تحصیلی صورت گیرد، اضافه کرد: اعمال سهمیه ها، شیوه پذیرش دانشجو در نوبتهای روزانه و شبانه و سایر موارد برای کنکور سال 93 همانند روال کنکور سال جاری است و تغییر در این روال صورت نگرفته است.

خدایی در پاسخ به این پرسش که آیا دانشگاهها هم در اجرایی کردن قانون سنجش و پذیرش دانشجو نقشی دارند یا نه، تاکید کرد: در قانون سنجش و پذیرش دانشجو، دانشگاهها فعلاً وظیفه مستقیمی ندارند و کل تصمیمات این قانون توسط شورای سنجش و پذیرش دانشجو عملی می شود البته طی دراز مدت اگر جدا سازی سنجش و پذیرش اتفاق افتاد دانشگاهها می توانند حد نصاب نمره خود را به شورای سنجش پیشنهاد دهند. اما این امر حداقل طی دو یا سه سال آینده عملیاتی نمی شود.

معاون وزیر علوم همچنین خطاب به داوطلبان کنکور سال 93، گفت: مواد امتحانی و ضوابط آزمون سراسری تغییری نخواهد کرد، تنها تاثیر 25 درصدی سوابق تحصیلی در دستور کار قرار می گیرد که این شیوه در سالهای گذشته هم فعال بود.

خدایی درباره نخستین زمان برگزاری جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو، اظهار داشت: برای این شورا، پیش نویس اولیه یا آیین نامه اجرایی تهیه شده و باید آن را به تصویب هیأت دولت برسانیم؛ فرایند برخی مکاتبات نیز باید صورت گیرد تا نخستین جلسه شورای سنجش و پذیرش در آبان ماه برگزار شود.

خبر گزاري مهر


برچسب‌ها: كنكور
نوشته شده در هفدهم مهر 1392 توسط ابوالقاسم مستقيمي
متن مصوبه و اصلاحات

جزئیات قانون جدید کنکوری برای داوطلبان سال آینده

قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور که چندی پیش به تصویب نمایندگان و امضای رئیس مجلس رسید شامل 11 ماده است که زمان اجرای آن با توجه به اجرایی شدن یک بند از مواد از سال تحصیلی آینده خواهد بود.
آفتاب: پس از کش و قوسهای فراوان، کلیات سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسید.

به گزارش مهر،جزئیات کامل این قانون که در 11 ماده به تصویب رسیده است، به شرح ذیل است:

قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور

ماده 1- اصطلاحات به کار رفته در این قانون به شرح زیر تعریف می شوند:

الف - سابقه تحصیلی: نمرات دروس سه سال آخر دوره متوسطه است که امتحانات آن مطابق اصول سنجش و اندازه گیری توسط وزارت آموزش و پرورش به صورت سراسری، نهایی و استاندارد مطابق مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش برگزار شده باشد.

ب- آزمون عمومی: آزمون سراسری از میان دروس عمومی رشته های تحصیلی در سه سال آخر دوره آموزش متوسطه است که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود.

پ- آزمون اختصاصی: آزمون سراسری از میان دروس تخصصی رشته های تحصیلی در سه سال آخر دوره متوسطه است که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود.

ت- رشته محل: رشته های تحصیلی که داوطلب بر اساس محل تحصیل (دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی) انتخاب می کند و به ادامه تحصیل می پردازد.

ماده 2- به منظور برنامه ریزی، تصویب مقررات هماهنگی و نظارت بر نحوه سنجش علمی و پذیرش دانشجو برای کلیه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد پیوسته، دکتری حرفه ای و دکتری پیوسته «شورای سنجش و پذیرش دانشجو» که از این پس در این قانون «شورا» نامیده می شود با ترکیب زیر تشکیل می شود:

الف- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری (رئیس شورا)

ب- وزیر آموزش و پرورش

پ- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

ت- معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری

ث- معاون آموزشی وزیر آموزش و پرورش

ج- معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

چ- رئیس سازمان سنجش آموزش کشور (دبیر شورا)

ح- یک نفر از نمایندگان عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر

خ- رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و روسای دو دانشگاه دولتی از دانشگاه های زیر مجموعه وزارت خانه های «علوم، تحقیقات و فناوری» و «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» به انتخاب وزرای مذکور بدون حق رای

د- روسای مرکز سنجش آموزش و پرورش و مرکز آزمون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بدون حق رای

تبصره - عضویت اعضاء در «شورا» قابل تفویض به غیر نمی باشد و «شورا» با حضور حداقل پنج نفر از اعضای غیرناظر رسمیت می یابد.

ماده 3- وظایف و اختیارات «شورا» به شرح زیر می باشد:

الف- برنامه ریزی و ایجاد هماهنگی در امر سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها

ب- تصویب عناوین، محتوا و مقررات آزمون ها

پ- اتخاذ تصمیم در مورد مقررات روش پذیرش دانشجو در دانشگاه ها مندرج در ماده (5)

ت- اتخاذ تصمیم در مورد میزان تاثیر هر یک از عوامل سابقه تحصیلی، آزمون عمومی و آزمون اختصاصی در سنجش

ث - تصمیم گیری در امور مرتبط با سنجش و پذیرش دانشجو برای داوطلبان فاقد سابقه تحصیلی

ج- بررسی، ارزشیابی و تایید گزارش سازمان سنجش آموزش کشور در مورد کیفیت و رعایت مقررات قانونی آزمون سراسری حداکثر چهارماه پس از اعلام نتایج نهائی و ارسال گزارش آن به شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس

تبصره - «شورا» می تواند برای انجام وظایف محوله کارگروه های تخصصی تشکیل دهد.

ماده 4- شورا موظف است در اجرای این قانون، سیاست های کلی نظام، مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و اسناد بالادستی را رعایت نماید.

ماده 5- پذیرش دانشجو در دانشگاه ها به روش ظرفیت رشته - محل و تقاضای داوطلبان بر اساس «سابقه تحصیلی» یا «سابقه تحصیلی و آزمون (عمومی یا عمومی - اختصاصی)» صورت می گیرد.

تبصره 1- وزارت آموزش و پرورش مسئولیت ارائه سابقه تحصیلی برای دانش آموزان و متقاضیان ورود به دانشگاه را بر عهده دارد. وزارت آموزش و پرورش موظف است در اجرای این تبصره تغییرات لازم را در تشکیلات اداری خود به تصویب مراجع ذی ربط برساند.

تبصره 2- سازمان سنجش آموزش کشور مسئولیت سنجش داوطلبان را برعهده دارد.

تبصره 3- تعیین روش پذیرش دانشجو در دانشگاه بر اساس ظرفیت رشته - محلها و تقاضای داوطلبان به صورت سالانه تعیین و از طریق سازمان سنجش آموزش کشور قبل از ثبت نام اعلام می گردد.

تبصره 4- در پذیرش دانشجو تاثیر سابقه تحصیلی سالانه به صورت تدریجی و صعودی است و پس از پنج سال حداقل هشتاد پنج درصد (85 %) ظرفیت پذیرش دانشجو در کل کشور بر مبنای سابقه تحصیلی خواهد بود.

تبصره 5- در سال اول اجرای این قانون تاثیر سابقه تحصیلی در پذیرش داوطلبانی که دارای سابقه تحصیلی می باشند حداقل بیست و پنج درصد (25%) می باشد.

ماده 6- دانشگاه ها می توانند حد نصاب نمره لازم جهت پذیرش در رشته - محلهای خود را به «شورا» پیشنهاد دهند و در صورت تصویب نسبت به پذیرش دانشجو اقدام شود. وظیفه هماهنگی در امر پذیرش بر عهده سازمان سنجش آموزش کشور است.

ماده 7 - سهمیه های مصوب مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص پذیرش دانشجو کماکان به قوت خود باقی است.

ماده 8- داوطلبانی که بر اساس این قانون در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی پذیرفته می شوند بر اساس مقررات پیشنهادی ستاد کل نیروهای مسلح که به تصویب فرماندهی کل قوا می رسد از معافیت تحصیلی خدمت نظام وظیفه برخوردار می شوند.

ماده 9- آیین نامه اجرایی این قانون توسط " شورا " تهیه می شود و حداکثر ظرف سه ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون به تصویب هیأت وزیران می رسد.

ماده 10- این قانون از سال تحصیلی 1394-1393 در صورت اجرایی شدن تبصره 5 ماده 5 لازم الاجرا می باشد.

ماده 11- از زمان لازم الاجرا شدن این قانون، پذیرش دانشجو در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور مصوب 1386.8.9 به جز احکام مرتبط مذکور در ماده 20 قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران در مدت اجرای برنامه لغو می گردد.

قانون فوق مشتمل بر یازده ماده و هفت تبصره در جلسه علنی روز یکشنبه مورخ دهم شهریورماه یکهراز و سیصد و نود و دو مجلس شورای اسلامی تصویب شد و در تاریخ 1392.6.20 به تایید شورای نگهبان رسید.برچسب‌ها: كنكور
نوشته شده در دهم مهر 1392 توسط ابوالقاسم مستقيمي

نخبه خیزترین دانشگاههای کشور

94 درصد برترین‌های آزمون‌های سراسری و 93 درصد از دارندگان مدال المپیاد علمی دانش آموزی دانشگاه صنعتی شریف را برای ادامه تحصیل انتخاب کردند.

بر اساس آمار ارائه شده از سوی بنیاد ملی نخبگان در سال جاری تعداد 656 نفر به عنوان استعداد برتر به خانواده بنیاد ملی نخبگان اضافه شدند که از این تعداد 392 نفر جزء نفرات برتر آزمون سراسری و 264 نفر از مدال آوران المپیاد علمی دانش آموزی هستند.


افتخاراتدخترپسرمجموع
کنکور سراسری174218392
المپیاد دانش آموزی45219264
مجموع219437656

وضعیت مدال آوران المپیاد علمی دانش آموزی
از میان 264 دارنده مدال المپیاد 75 مدال طلا، 110 مدال نقره و 79 مدال برنز است که به تفکیک جنسیت به شرح ذیل است:

مدالدخترپسرمجموع
طلا146175
نقره1694110
برنز156479
مجموع45219264

دانشگاه‌های محل تحصیل برترین‌های آزمون سراسری
در گروه ریاضی فیزیک 94 درصد از برترین‌ها (141نفر) دانشگاه صنعتی شریف و 5 درصد (8 نفر) دانشگاه تهران را برای تحصیل انتخاب کردند و باقی برترین‌ها در سایر دانشگاه‌ها مشغول به ادامه تحصیل شدند.

در گروه علوم تجربی نیز 61 درصد (61 نفر) دانشگاه علوم پزشکی تهران و  درصد24 ( 24 نفر) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را انتخاب کردند.

علاوه بر این 53 نفر (62 درصد) از برترین‌های گروه علوم انسانی در دانشگاه تهران و 24 نفر (28 درصد) در دانشگاه شهید بهشتی پذیرش شدند.

در گروه هنر نیز 30 نفر (75 درصد) در دانشگاه هنر و 10 نفر (25 درصد) در دانشگاه هنر مشغول به تحصیل شدند.

کدام دانشگاه پذیرای المپیادی‌ها بود
به طور کلی 93.35 درصد از برگزیدگان المپیادهای علمی دانش آموزی دانشگاه صنعتی شریف و 31.12 درصد دانشگاه تهران را برای ادامه تحصیل انتخاب کردند.


از میان 35 برگزیده المپیاد دانش آموزی فیزیک 63 درصد (22 نفر) دانشگاه صنعتی شریف و 11 درصد (4 نفر) دانشگاه تهران را به عنوان محل تحصیل انتخاب کردند.

41 نفر در المپیاد دانش آموزی شیمی حایزه رتبه‌های برتر شدند که از این تعداد 20 نفر (49 درصد) در مقطع دبیرستان مشغول به تحصیل هستند و در مقابل 32 درصد (13 نفر) در دانشگاه صنعتی شریف، 12 درصد (5 نفر) دانشگاه علوم پزشکی تهران و 7 درصد (3 نفر) در دانشگاه تهران پذیرش شدند.

از 38 نفری که در المپیاد دانش آموزی زیست شناسی برتر شدند 45 درصد (17 نفر) در حال تحصیل در مقطع دبیرستان مشغول به هستند. 11 نفر ( 29 درصد) در دانشگاه علوم پزشکی، 5 نفر ( 13 درصد) دانشگاه تهران و 5 نفر (13 درصد) دانشگاه علوم پزشکی مشهد مشغول به تحصیل شدند.

در المپیاد کامپیوتر نیز از 39 نفر برگزیده 17 نفر (44 درصد) دانشگاه صنعتی شریف، 4 نفر (10درصد) دانشگاه تهران را انتخاب کردند. از این تعداد برگزیده 46 درصد (18 نفر) در دبیرستان مشغول به تحصیل هستند.

در المپیاد ادبیات نیز 32 نفر حایز رتبه شدند که از این میان 28 درصد (9 نفر) در دانشگاه شهید بهشتی و 25 درصد (8 نفر) در دانشگاه تهران پذیرش شدند.

همچنین از میان 39 برگزیده المپیاد نجوم 44 درصد (17 درصد) در دانشگاه صنعتی شریف و 8 درصد (3نفر) در دانشگاه تهران مشغول به تحصیل شدند.

رشته‌های انتخابی برترین‌های آزمون سراسری
گروه علوم ریاضی از میان 150 نفر برتر 69 درصد (104 نفر) رشته مهندسی برق، 16 درصد (23 نفر) رشته مهندسی مکانیک، 7 درصد (11 نفر) رشته مهندسی کامپیوتر و 4 درصد (6نفر)رشته مهندسی عمران را انتخاب کردند.

در میان 100 نفر اول گروه علوم تجربی 85 درصد (85 نفر) در رشته پزشکی و 11 درصد (11 نفر) در رشته دندانپزشکی پذیرفته شدند.

همچنین 100 نفر اول گروه علوم انسانی 62 نفر (61 نفر) رشته حقوق و 23 نفر (22 درصد) رشته روانشناسی را برای ادامه تحصیل انتخاب کردند.

در گروه هنر نیز از 40 نفر برتر 17 نفر (42 درصد) در رشته سینما و 17 نفر (42 درصد) در رشته عکاسی پذیرش شدند.


برچسب‌ها: كنكور
نوشته شده در دهم مهر 1392 توسط ابوالقاسم مستقيمي
نتايج كنكور كارداني پيوسته [فني و حرفه اي ] 92 اعلام شد 

براي دسترسي به نتايج اينجا را كليك كنيد


برچسب‌ها: كنكور
نوشته شده در سوم مهر 1392 توسط ابوالقاسم مستقيمي
اعلام نتایج نهایی آزمون کاردانی به کارشناسی(کارشناسی ناپیوسته) سال 1392

                           براي دسترسي به نتايج اينجا را كليك كنيد


برچسب‌ها: كنكور
نوشته شده در دوم مهر 1392 توسط ابوالقاسم مستقيمي

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درباره تاريخ اعلام اسامي پذيرفته‌شدگان نهايي آزمون دوره‌هاي كارداني نظام جديد (دانشگاه فني و حرفه‌اي و مؤسسات آموزش عالي غيردولتي – غيرانتفاعي) سال 1392

سازمان سنجش آموزش كشور بدين وسيله به اطلاع داوطلبان شركت كننده درآزمون دوره‌هاي كارداني نظام جديد (دانشگاه فني و حرفه‌اي و مؤسسات آموزش عالي غيردولتي– غيرانتفاعي) سال 1392 مي‌رساند؛ اسامي پذيرفته‌شدگان نهايي آزمون مذكور در روز چهار‌شنبه مورخ 3/7/92 از طريق ‌سايت اطلاع‌رساني اين سازمان به نشاني: www.sanjesh.org  اعلام مي‌گردد. لذا از داوطلباني كه در رديف پذيرفته‌شدگان نهايي اين آزمون قرار مي‌گيرند، دعوت مي‌شود با توجه به مندرجات اطلاعيه‌اي كه در اين خصوص منتشر خواهد شد، ضمن مراجعه به وب‌سايت اطلاع‌رساني آموزشكده‌ها و موسسات آموزش عالي ذيربط و كسب اطلاع از برنامه زماني و مدارك اعلام شده مربوط به هر كدرشته محل، در زمان مقرر براي ثبت‌نام و ساير مراحل پذيرش به نشاني مشخص شده مراجعه نمايند. 

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور


برچسب‌ها: كنكور
نوشته شده در بیست و هشتم شهریور 1392 توسط ابوالقاسم مستقيمي

نتایج نهایی آزمون ارشد دانشگاه آزاد اعلام شد

» سرویس: دانشگاه و حوزه - آموزشي
_RFI0981.jpg

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد 92 دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز آزمون به نشانی www.azmoon.com،

اعلام شد، بنابراین داوطلبان برای مشاهده نتایج خود می‌توانند به سایت مرکز آزمون مراجعه کنند.

پذیرفته‌شدگان می‌توانند در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه 19 و 20 شهریور ماه به واحدهای دانشگاهی مراجعه و ثبت‌نام قطعی در واحد را انجام دهند.

بر اساس این گزارش حدود 70 هزار داوطلب در آزمون ارشد دانشگاه آزاد پذیرفته شدند که از این تعداد 44 درصد داوطلب زن و 56 درصد مرد پذیرفته شده‌اند.


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد, كنكور
نوشته شده در چهاردهم شهریور 1392 توسط ابوالقاسم مستقيمي
انتخاب رشته كارداني به كارشناسي با آزمون دانشگاه آزاد 92

 براي دسترسي به جدول نام و کد رشته ها اينجا را كليك كنيد

 براي دسترسي به جدول نام و کد محل های دانشگاهی اينجا را كليك كنيد 

براي دانلود دفترچه انتخاب رشته كنكور شماره يككارداني به كارشناسي 92  اينجا را كليك كنيد

داوطلب گرامی، توجه داشته باشید که تنها یکبار می توانید انتخاب رشته نمایید و پس از آن امکان ویرایش اطلاعات وجود نخواهد داشت.

ضمن آرزوي توفيق براي شما داوطلبان گرامي كه در آزمون كارشناسي ناپيوسته سال 92 شركت نموده ايد نظر عزيزان را به نكاتي چند در خصوص انتخاب رشته و نحوه گزينش علمي معطوف مي دارد :

 • داوطلبان مجاز به انتخاب حداكثر 10 رشته/محل از رشته هاي مجموعه امتحاني خود مطابق كد رشته امتحاني مندرج در دفترچه شماره يك اين آزمون مي باشند از آنجايي كه دانشگاه آزاد اسلامي مجري برخي از رشته هاي اين آزمون نمي باشد لذا به داوطلبان اكيداً توصيه مي گردد قبل از تهيه كارت اعتباري انتخاب رشته با مراجعه به جدول رشته/محل هاي دوره با آزمون اين مقطع از داير بودن رشته مورد تقاضاي خود در دانشگاه آزاد اسلامي اطمينان حاصل نمايند.
 • گزينش علمي در اين آزمون صرفاً براساس نمره كل داوطلب انجام خواهد شد و درج يك رشته/محل در انتخاب اول داوطلب هيچ گونه مزيت رقابتي براي وي ايجاد نخواهد كرد لذا به داوطلبان توصيه مي شود صرفاً براساس علاقه خود به رشته هاي داير و امكان تحصيل در واحد دانشگاهي مورد نظر نسبت به انتخاب رشته اقدام نمايند.
 • داوطلبان در انتخاب رشته/محل هاي خود به جنس پذيرش رشته ها و قيد پذيرش بومي خواهران در برخي از محل هاي دانشگاهي در جدول رشته/محل های دانشگاهی مشخص شده است دقت نمايند.
 • داوطلبان لازم است در انتخاب رشته/محل ها، توضيحات قسمت پنجم دفترچه راهنماي شماره يك اين آزمون را در خصوص شرايط و ضوابط اختصاصي پذيرش دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامي مجدداً مطالعه نموده و در انتخاب رشته لحاظ نمايند.
 • آن دسته از داوطلباني كه حائز شرايط استفاده از سهميه «بسيجي فعال» و يا «همسر و فرزند جانباز 25 تا 49 درصد» مي باشند لازم است در فرم انتخاب رشته و در محل مربوطه تمايل خود جهت استفاده از اين سهميه ها را اعلام نمايند. 
  بسيجي فعال : براساس مصوبه هيأت محترم وزيران در جلسه مورخ 28/4/77 بسيجياني كه حائز شرايط آئين نامه اجرايي ماده «201» باشند، مشمول قانون ايجاد تسهيلات براي ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسيجي به دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي كشور مصوب سال 1376 و آئين نامه اجرايي آن هستند. 
  تذكر 1 : واجدين شرايط استفاده از سهميه بسيجي فعال، فقط يك بار حق استفاده از سهميه مزبور را در صورت قبولي و ثبت نام دارند بنابراين داوطلباني كه قبلاً در هر يك از مقاطع تحصيلي دانشگاه آزاد اسلامي از سهميه مذكور استفاده كرده و ثبت نام نموده باشند حق استفاده مجدد از آن را ندارند. 
  تذكر 2 : داوطلبان واجد شرايط استفاده از سهميه بسيجي فعال، جهت برخورداري از اين امتياز به منظور پذيرش در آزمون در حد ظرفيت مصوب سهميه ها، مي بايست 90 درصد نمره كل آخرين فرد پذيرفته شده عادي (بدون سهميه) در رشته هاي كارشناسي را كسب نمايند. 
  تذكر 3 : دريافت كد رهگيري از مراكز سپاه و درج آن در فرم ثبت نام اينترنتي براي متقاضيان استفاده از سهميه بسيجي فعال اجباري است. 
  جانبازان : همسران و فرزندان جانبازان با جانبازي 25 تا 49 درصد نيز مي توانند با انتخاب گزينه مربوط در فرم ثبت نام اينترنتي از سهميه جانبازان استفاده نمايند.
 • جدول زمانی: 

برچسب‌ها: انتخاب رشته, كنكور, دانشگاه آزاد
نوشته شده در ششم شهریور 1392 توسط ابوالقاسم مستقيمي
توضیحات مهم درخصوص پذیرش متقاضیان 
دوره کارشناسی ناپیوسته بدون آزمون نیمسال اول سال تحصیلی 93-92


 1. پذیرش دانشجو از متقاضیان دارای مدرک کاردانی ناپیوسته یا پیوسته در دوره کارشناسی ناپیوسته بدون آزمون براساس معدل مقطع کاردانی صورت خواهد گرفت.
 2. پذیرش دانشجو دراین دوره تنها برای نیمسال اول سال تحصیلی 93-92 معتبر بوده وپذیرفته شدگان امکان ثبت نام با تاخیر درنیمسال بعدی را نخواهد داشت.
 3. متقاضیان دارای مدرک کاردانی لازم است معدل خود را دقیقا مطابق معدل مندرج درمدرک کاردانی خود درج نمایند ودرصورت مغایرت معدل اعلامی بامعدل مندرج درمدرک کاردانی و درزمان ثبت نام درمحل دانشگاهی ازادامه تحصیل فرد جلوگیری به عمل خواهد آمد.
 4. برادران متقاضی این دوره بایدازنظر خدمت وظیفه عمومی منعی برای ثبت نام وادامه تحصیل نداشته باشند.لازم به ذکراست طول مدت تحصیل دردوره کارشناسی ناپیوسته به طورمعمول دو سال است که تا حداکثر سه سال برای رشته های غیر آموزشی وچهار سال برای رشته های آموزشی قابل تمدید میباشد .درهرحال مدت تحصیل دراین دوره برای افراد مشمول خدمت وظیفه عمومی نبایداز سه سال تجاوز نماید.
 5. داشتن مدرک کاردانی پیوسته یا کاردانی ناپیوسته ویا اشتغال به تحصیل دردوره کاردانی درسال تحصیلی 93-92 (که حداکثر تا 31 شهریور ماه سال جاری موفق به دریافت گواهینامه کاردانی شوند) الزامی است.
 6. متقاضیان می توانند با پرداخت مبلغ 200000 ریال نسبت به خرید کارت اعتباری ثبت نام اقدام نمایند وبا ورود شناسه ثبت نام، رمز ثبت نام وکد امنیتی به صفحه ورود اطلاعات وارد شوند.
 7. متقاضیان می توانند نسبت به انتخاب 10 محل دانشگاهی ازیک رشته از میان رشته/ محل های ارائه شده در سامانه اقدام نمایند و پس ازتایید، کد پیگیری را دریافت وتا زمان اعلام نتایج نزد خود حفظ نمایند.
 8. متقاضیان محل های دانشگاهی که فقط پذیرش خواهران بومی دارند باید بومی یکی از نقاط تابعه استانی باشند که محل دانشگاهی مورد نظرآنان درآن استان قرار دارد. دانشجوی بومی به فردی اطلاق می شود که حائز یکی از سه شرایط زیرباشد:
  • الف - محل تولد وی برطبق مندرجات شناسنامه دریکی از شهرها یا بخش های تابعه استان باشد.
  • ب - محل سکونت متقاضی یا والدین او قبل از پذیرش درمحدوده استان مربوط باشد.
  • تبصره: خواهران متقاضی واجد یکی از شرایط فوق دراستان های خراسان شمالی، جنوبی ویا رضوی میتوانند رشته های دایردر واحدها یا مراکز قید پذیرش بومی و مستقر در هر یک از سه استان را به عنوان انتخاب های خود منظور نمایند.
 9. فارغ التحصیلان مراکز آموزش ضمن خدمت آموزش و پرورش ودانشسراهای سابق (نه تربیت معلم) درشمول بخشنامه شماره 43000ر36 مورخ 16ر3ر83 (موضوع شرکت دانش آموختگان هر رشته در مقطع بالاترتحصیلی رشته دلخواه) قرار نمی گیرد، این افراد مجاز به انتخاب رشته های متجانس بارشته تحصیلی قبلی خود می باشند و چنانچه سهوا یا عمدا رشته دیگری را انتخاب نمایند، پذیرش آنان منتفی می گردد و حق هیچ گونه اعتراضی نخواهند داشت. ضمنا آن دسته ازفارغ التحصیلان دوره کاردانی که دراین بند به آنان اشاره شد درصورت پذیرش درمقطع کارشناسی ناپیوسته ملزم به گذراندن حداکثر 20 واحد دروس جبرانی مطابق ضوابط ومقررات جاری دانشگاه خواهند بود.
 10. رشته های آموزشی شامل رشته های آموزش ریاضی، آموزش علوم تجربی، تربیت معلم زبان و ادبیات فارسی، آموزش دینی و عربی، آموزش و پرورش ابتدایی و آموزش زبان انگلیسی می باشد. آن دسته از متقاضیان رشته های آموزشی که مدرک معادل کاردانی از مراکز ضمن خدمت وزارت آموزش و پرورش اخذ نموده اند تنها مجاز به انتخاب یکی از این رشته ها (متناسب و متجانس با مدرک کاردانی خود) به شرح زیر می باشند:
  • الف - آموزش و پرورش ابتدایی: دارندگان مدرک کاردانی آموزش ابتدایی، کودکان استثنایی، تربیت مربی آموزشیار نهضت سواد آموزی.
  • ب - آموزش ریاضی: دارندگان مدرک کاردانی ریاضی، آمار، ریاضی – تجربی (ازدانشسرای راهنمایی تحصیلی سابق)
  • ج - آموزش علوم تجربی: دارندگان مدرک کاردانی علوم تجربی، ریاضی – تجربی (از دانشسرای راهنمایی تحصیلی سابق)، علوم آزمایشگاهی (از انستیتو تکنولوژی وزارت آموزش و پرورش).
  • د - آموزش دینی و عربی: دارندگان مدرک کاردانی دینی و عربی، امور تربیتی و پرورشی، تربیت معلم قرآن کریم.
  • ه - تربیت معلم زبان و ادبیات فارسی: دارندگان مدرک کاردانی ادبیات فارسی.
  • و - آموزش زبان انگلیسی: دارندگان مدرک کاردانی زبان انگلیسی، زبان انگلیسی (از دانشسرای راهنمایی تحصیلی سابق).
 11. دارندگان مدرک معادل کاردانی از مراکزآموزش ضمن خدمت فرهنگیان آموزش و پرورش در صورت پذیرش باید علاوه بر دروس دوره (مندرج در سرفصل مصوب شورای عالی برنامه ریزی) تعدادی دروس جبرانی نیز بگذرانند. تاکید می گردد که هیچ یک ازدروس گذرانده شده در دوره کاردانی ضمن خدمت، قابل معادل سازی با دروس دوره کارشناسی ناپیوسته نمی باشد. 
  تبصره: رشته های آموزشی منحصر به معلمان شاغل در وزارت آموزش و پرورش نیست و کلیه دارندگان مدرک کاردانی می توانند این رشته ها را انتخاب نمایند. در ضمن انتخاب رشته های مزبور تعهدی برای دانشگاه یا وزارت آموزش و پرورش از نظر استخدام ایجاد نمی کند.
 12. طلاب و فضلای حوزه علمیه که دوره سطح یک را طبق برنامه تعیین شده در مصوبه جلسه 368 مورخ 3ر11ر74 شورای عالی انقلاب فرهنگی گذرانده اند از کلیه مزایای علمی و استخدامی فارغ التحصیلان دوره کاردانی دانشگاه برخوردار بوده و بر اساس مصوبه جلسه 568 مورخ 28ر7ر83 شورای عالی انقلاب فرهنگی، این افراد می توانند در دوره کارشناسی ناپیوسته تمامی رشته های علوم انسانی شرکت نموده و پس از پذیرش با ارایه گواهی اتمام دوره سطح یک مورد تایید حوزه علمیه، ادامه تحصیل دهند.
 13. متقاضیان رشته های تربیت بدنی و علوم ورزشی باید ضمن نداشتن معلولیتهای حاد جسمی، بیماری قلبی و تنفسی نیز نداشته باشند.
 14. کارکنان محل های دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی مجاز نیستند رشته/محل های دانشگاهی که در آن خدمت می کنند را به عنوان محل تحصیل انتخاب نمایند. چنانچه این موضوع رعایت نگردد از ادامه تحصیل آنان جلوگیری به عمل خواهد آمد.
 15. با توجه به اعلام اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، شرکت دانش آموزان خارجی مقیم دردورهای خاص دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بلامانع می باشد لیکن مجوز ثبت نام پذیرفته شدگان متعاقب انجام تشریفات قانونی و بررسی صلاحیت های اقامتی اتباع مزبورخواهد بود و این افراد درصورت پذیرش ازنیمسال آتی سال تحصیلی دانشگاه شروع به تحصیل خواهند نمود.لازم به ذکر است که دارا بودن معدل کل مدرک کاردانی حداقل 14 از 20 برای اتباع بیگانه متقاضی دوره کارشناسی ناپیوسته الزامی می باشد.
 16. دانشجویان دوره بدون آزمون در طول مدت تحصیل مجاز به انتقال یا تغییر محل پذیرش به سایر محل های دانشگاهی نمی باشند.
 17. محل تشکیل کلاس کلیه رشته های واحد کرج (به جز رشته های علوم آزمایشگاهی دامپزشکی، آموزش و پرورش ابتدایی و چوب شناسی و صنایع چوب) در محل مرکز نظر آباد واقع در کیلومتر 85 بزرگراه تهران – قزوین، نظرآباد، علی آباد، خیابان نواب صفوی می باشد.
 18. محل تشکیل کلاس رشته علمی کاربردی معماری مرکز قادرآباد در واحد آباده می باشد.
 19. محل تشکیل کلاس رشته آموزش و پرورش ابتدایی واحد آباده در مرکز بوانات واقع در شهر سوریان خیابان کمیل می باشد.
 20. محل تشکیل کلاس رشته آموزش و پرورش ابتدایی واحد خمینی شهر در مرکز نیک آباد می باشد.
 21. شرایط وضوابط اختصاصی رشته تحصیلی کارشناسی ناپیوسته تکنولوژی هواپیما: 
  دارندگان مدرک کاردانی مشروط به ارائه مدرکA&P (موتور وبدنه هواپیما) ازسازمان هواپیمایی کشوری تا حداکثر یک ترم پس ازپذیرش در رشته مهندسی تکنولوژی هواپیما مجاز به ادامه تحصیل می باشد.
 22. شرایط و ضوابط اختصاصی رشته تحصیلی کارشناسی ناپیوسته تکنولوژی اویونیک: 
  دارندگان مدرک کاردانی اویونیک مشروط به ارائه مدرک اویونیک از سازمان هواپیمایی کشوری تاحداکثر یک ترم پس از قبولی در دوره کارشناسی ناپیوسته مجاز به ادامه تحصیل می باشند و دارندگان مدرک کاردانی مشروط به ارائه مدرک اویونیک ازسازمان هواپیمایی کشوری تاحداکثر یک ترم پس از پذیرش در دوره کارشناسی ناپیوسته و گذراندن دروس جبرانی مجاز به ادامه تحصیل می باشند.
 23. محل تشكيل كلاس دانشجويان خواهر واحد شهر مجلسي در سپاهان شهر مي باشد

به علت سوالات زيادي كه براي ثبت نام كنندگان در مورد تغيير رشته در انتخاب رشته بدون آزمون وجود داشت سوال زير از دانشگاه آ‍اد پرسيده شد كه پاشخ آنرا مي خوانيد

سوال:  ایا با کاردانی حسابداری می توانم کارشناسی عمران و معماری و حسابداری را انتخاب کنم توضیحات خیلی واضح نیست

پاسخ:     هریک از داوطلبان میتوانند بدون رعایت شرط تجانس رشته مورد نظر خود را انتخاب نمایند لیکن درصورتیکه میزان تقاضای برخی رشته ها و محلها از ظرفیت پذیرش انها فراتر باشد پذیرش دانشجو با اولویت معدل فوق دیپلم و رعایت شرط هم نامی و یا تجانس مدرک فوف دیپلم با رشته ها کارشناسی مورد تقاضا صورت خواهد گرفت.


برچسب‌ها: انتخاب رشته, كنكور, دانشگاه آزاد
نوشته شده در ششم شهریور 1392 توسط ابوالقاسم مستقيمي

نتایج آزمون کارشناسی ارشد اعلام شد

آموزش > عالی- همشهری آنلاین:
نتایج آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۲ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور اعلام شد.

 

به گزارش ایسنا ، اسامی پذیرفته‌شدگان آزمون کارشناسی ارشد سال 1392 از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی http://sanjesh.org/ منتشر شده است و داوطلبان می‌توانند با درج شماره داوطلبی، شماره پرونده و مشخصات خود از نتایج آزمون مطلع شوند.

 


برچسب‌ها: كنكور
نوشته شده در پنجم شهریور 1392 توسط ابوالقاسم مستقيمي
نوشته شده در سی و یکم مرداد 1392 توسط ابوالقاسم مستقيمي
نوشته شده در سی و یکم مرداد 1392 توسط ابوالقاسم مستقيمي

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درباره شرايط و ضوابط پذيرش دوره كارداني فني و دوره كارداني حرفه اي نظام آموزش مهارتي دانشگاه جامع علمي - كاربردي مهرماه سال 1392

سازمان سنجش آموزش كشور بدين وسيله به اطلاع كليه متقاضيان پذيرش در دوره كارداني فني و دوره كارداني حرفه اي نظام آموزش مهارتي دانشگاه جامع علمي - كاربردي مهرماه سال 1392مي‌رساند كه ثبت نام براي پذيرش در واحدهاي مذكوراز طريق سايت سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني www.sanjesh.org  از روز يكشنبه مورخ 27/05/92 شروع و در روز يكشنبه مورخ 03/06/92 پايان مي پذيرد:


1- شرايط پذيرش داوطلبان
2-1) شرايط عمومي:  
 نداشتن عناد با نظام جمهوري اسلامي ايران.
توضيح: مصاديق عناد عبارتند از:
- مبارزه مسلحانه با نظام جمهوري اسلامي ايران.
- داشتن وابستگي تشكيلاتي به گروهك‌هاي محارب.
- پرداخت كمك مالي به گروهك‌هاي محارب يا هواداري تشكيلاتي از آن‌ها و يا عضويت در آن گروهك‌ها.
- تبليغ ماترياليسم و اديان ساختگي.
 نداشتن فساد اخلاقي.
توضيح: مصاديق فساد اخلاقي شامل اعتياد به مواد مخدر و اشتهار به فحشا مي‌باشد.
2-2) شرايط اختصاصي:
 داشتن ديپلم سه‌ساله نظام جديد (فني و حرفه‌اي، كاردانش و نظري) و يا ديپلم نظام قديم آموزش متوسطه (چهارساله يا شش‌ساله نظري و فني و حرفه‌اي).
 داشتن ساير شرايط اختصاصي اعلام شده توسط هر يك از مراكز آموزش تحت نظارت دانشگاه جامع علمي ـ‌كاربردي براساس جدول شماره (4).
 برخورداري از توانايي جسمي لازم متناسب با رشته‌هاي انتخابي.
 داشتن شرايط مربوط به وظيفه عمومي براي داوطلبان ذكور، طبق بند (2-3) مندرج در اين دفترچه.

بقيه مطالب را در ادامه مطلب بخوانيد


برچسب‌ها: انتخاب رشته, علمي كاربردي

ادامه مطلب
نوشته شده در بیست و هشتم مرداد 1392 توسط ابوالقاسم مستقيمي
              

 براي دانلود دفترچه انتخاب رشته كنكور

 كارداني به كارشناسي 92  اينجا را كليك كنيد


برچسب‌ها: انتخاب رشته, كنكور, دانشگاه آزاد
نوشته شده در بیست و هشتم مرداد 1392 توسط ابوالقاسم مستقيمي

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در باره انتخاب رشته داوطلبان در آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال 1392 دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي و دانشگاه آزاد اسلامي

سازمان سنجش آموزش كشور بدينوسيله به اطلاع كليه داوطلبان حاضر در جلسه آزمون دوره‌هاي كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال 1392 كه آزمون آنان در نوبت صبح و عصر روز پنج شنبه مورخ 24/5/1392 برگزار گرديد، مي‌رساند دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (دفترچه شماره2) بر روي سايت اين سازمان به نشاني:  www.sanjesh.org قرار گرفته است. لذا كليه حاضرين در جلسه آزمون مي‌توانند پس از مراجعه به سايت سازمان سنجش آموزش كشور و دانلود دفترچه ذيربط و ضمن مطالعه شرايط و ضوابط مربوط، از تاريخ 28/5/92 تا 31/5/92 نسبت به انتخاب كدرشته محل‌هاي مورد علاقه خود (حداكثر50 كد رشته محل) اقدام نمايند. ضمناً متقاضيان علاقمند به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه آزاد اسلامي نيز مي‌توانند با مراجعه به سايت مركز آزمون آن دانشگاه به نشاني www.azmoon.org  در موعد مقرر اعلام شده توسط دانشگاه مذكور و مطالعه شرايط و ضوابط مربوط، نسبت به انتخاب كدرشته محل‌هاي خود مبادرت نمايند.

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور


برچسب‌ها: انتخاب رشته, كنكور, دانشگاه آزاد
نوشته شده در بیست و هشتم مرداد 1392 توسط ابوالقاسم مستقيمي
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگ