نمره زبان کاهش یافت
تغییر معدل در آیین نامه استعداد درخشان
با تشکر از :میگنا
 
مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم از تصویب تغییرات آیین نامه استعداد های درخشان خبر داد و گفت: این آیین نامه ظرف دو سه روز آینده به دانشگاه ها ابلاغ می شود.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم از تصویب تغییرات آیین نامه استعداد های درخشان خبر داد و گفت: این آیین نامه ظرف دو سه روز آینده به دانشگاه ها ابلاغ می شود.

دکتر عبدالرحیم نوه ابراهیم در گفتگو با مهر گفت: آیین‌نامه‌ای که مدتی پیش ابلاغ شده بود مورد اعتراض برخی از دانشجویان قرار گرفت و نیاز به بازنگری داشت و سه تغییر در این آیین‌نامه به تصویب رسید.

وی ادامه داد: اولین تغییر این بود که میانگین معدل کارشناسی که 16 بود قرار شد با توجه به تفاوت نظام نمره‌دهی دانشگاه‌های مختلف ترازبندی شود. مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم افزود: همچنین شیوه امتیازدهی به مقالات بر اساس آئین نامه ارتقاء دانشگاه بود که این مساله نیز حذف و مقرر شد جدولی تعبیه شود که متناسب با خود دانش آموختگان امتیازدهی صورت گیرد.

وی یادآورشد: تغییر سوم نیز در مورد نمره زبان بود که نمره زبان در آیین‌نامه قبلی حداقل 70 بود که در آیین‌نامه جدید این نمره به 50 کاهش داده شد.

براساس این گزارش در آیین نامه استعداد درخشان که به دانشگاه ها ابلاغ شده بود دانشجویان به ضروری بودن نمره زبان انگلیسی و سطح بالای نمره خواسته شده، به ضرورت بالا بودن معدل دوره کارشناسی و امتیاز بندی مقالات پژوهشی و آموزشی براساس آیین نامه ارتقاء اعتراض داشتند.

برچسب‌ها: كنكور, دانشگاه آزاد, انتخاب رشته, استعداد هاي درخشان
نوشته شده در سوم اسفند ۱۳۹۳ توسط ابوالقاسم مستقيمي
 
تاریخ و جزئیات ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دبیرستان های استعدادهای درخشان سال تحصیلی 95-1394بر اساس دستور العمل ابلاغی به استان ها، ثبت نام داوطلبان آزمون ورودی پایۀ هفتم مدارس استعدادهای درخشان، از روز شنبه مورّخ25/11/1393 تا تاریخ07/12/1393 انجام خواهد شد.  آزمون ورودی پایۀ هفتم دبیرستان‌های دورۀ اوّل استعدادهای درخشان، رأس ساعت 9 صبح روز جمعه مورّخ 25/02/1394 در سراسر کشور به صورت هم‌زمان برگزار می شود .

ثبت نام داوطلبان آزمون ورودی رشتۀ ادبیّات و علوم انسانی (پایۀ دوّم دورۀ دوّم متوسّطه) مدارس استعدادهای درخشان نیز، از روز شنبه مورّخ 02/03/1394 تا تاریخ 21/03/1394 انجام خواهد شد. اینآزمون،رأس ساعت 9 صبح روز پنج‌شنبه مورّخ 01/05/1394 در سراسر کشور به صورت هم‌زمان برگزار می‌شود.


برچسب‌ها: استعداد هاي درخشان
نوشته شده در پنجم بهمن ۱۳۹۳ توسط ابوالقاسم مستقيمي

ییس بنیاد ملی نخبگان استان اصفهان:
80درصد فارغ التحصیلان دانشگاه شریف مهاجرت می‌کنند

ایسنا:رییس بنیاد ملی نخبگان استان اصفهان گفت: اگر شرایطی فراهم شود که 10 نخبه در صنایع بمانند آرام آرام وضعیت بهتر می‌شود و در نهایت به روزی می‌رسیم که تعداد نخبگان بیشتری را در صنعت شاهد باشیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اصفهان، شقایق حق جوی جوانمرد امروز (دوشنبه) در نشست با استاندار اصفهان، صنعتگران و دانشگاهیان، اظهار کرد: تا زمانی که فردی از مرحله مسائل روزمره واقعی نگذرد خلاقیت رخ نخواهد داد.

وی با بیان اینکه نخبه باید بداند که باید زحمت بکشد، تصریح کرد: در دانشگاه هاروارد نخبگان ابتدا از فعالیت‌های روتین مانند شستن لوله‌های آزمایشگاه و... کارشان را آغاز می‌کنند و از روز اول قرار نیست کارهای بزرگی صورت بگیرد چرا که یک فرد نخبه باید پله پله تمام مراحل را طی کند و سپس بنیاد نخبگان وظیفه دارد تا شرایط را برای آنها بهتر کند.

حق جوی جوانمرد با بیان اینکه در کشورهای پیشرفته بنیاد نخبگانی وجود ندارد، افزود: وقتی که سیستمی شایسته سالار باشد دیگر احتیاجی به بنیاد نخبگان ندارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دانشجویان را در جایی پر مشکل قرار می‌دهیم و انتظار داریم تمام مشکلات را رفع کنند، عنوان کرد: زمانی که دانشجوی ما در فضای صنعت قرار نگیرد و با اصطلاحات آشنا نشود و تکنیک صحبت با مدیران، کارگران و سرکارگران را نداشته باشد نمی‌تواند در آینده موفق شود.

حق جوی جوانمرد تصریح کرد: بخش بزرگی از مشکل موجود در رشد صنعت و اقتصاد دانش بنیان مسائل فرهنگی است اگر شرایطی فراهم شود که 10 نخبه در صنایع بمانند آرام آرام وضعیت بهتر می‌شود و در نهایت به روزی می‌رسیم که تعداد نخبگان بیشتری را در صنعت شاهد باشیم.

رییس بنیاد ملی نخبگان استان اصفهان با بیان اینکه 80 درصد از فارغ التحصیلان دانشگاه شریف به خارج از کشور می‌روند، ادامه داد: نخبگان ایرانی در خارج از کشور در بهترین فرصت‌ها نقش آفرینی می‌کنند چرا نباید از ظرفیت این نخبگان در کشور خودمان استفاده کنیم؟ البته می‌توان گفت بخشی از این مشکل به دلیل به روز نبودن صنعت است.


برچسب‌ها: استعداد هاي درخشان
نوشته شده در بیست و چهارم آذر ۱۳۹۳ توسط ابوالقاسم مستقيمي
اعلام نتایج مدارس نمونه و استعداد های درخشان 93

روی سطور استان خود کلیک کنید

اعلام نتایج مدارس نمونه و استعداد های درخشان آذربایجان شرقی

اعلام ئتایج آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان آذربایجان غربی

اعلام نتایج مدارس نمونه و استعداد های درخشان اصفهان

 اعلام نتایج مدارس نمونه و استعداد های درخشان ایلام

 اعلام نتایج مدارس نمونه و استعداد های درخشان اردبیل

اعلام نتایج مدارس نمونه و استعداد های درخشان استان البرز

اعلام ئتایج آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان بوشهر

اعلام نتایج مدارس نمونه و استعداد های درخشان استان تهران و اگر نشد اینجا را کلیک کنید

 اعلام نتایج مدارس نمونه و استعداد های درخشان چهارمحال و بختیاری اعلام نتایج مدارس نمونه و استعداد های درخشان خراسان جنوبی

اعلام نتایج مدارس نمونه و استعداد های درخشان خراسان شمال

اعلام نتایج مدارس نمونه و استعداد های درخشان  استان خوزستان

 اعلام نتایج مدارس نمونه و استعداد های درخشان سیستان وبلوچستان

اعلام نتایج مدارس نمونه و استعداد های درخشان زنجان

 اعلام نتایج مدارس نمونه و استعداد های درخشان سمنان

اعلام نتایج مدارس نمونه و استعداد های درخشان قم

 اعلام نتایج مدارس نمونه و استعداد های درخشان کردستان

 اعلام نتایج مدارس نمونه دولتی و استعدادهای درخشان استان فارس

اعلام نتایج مدارس نمونه و استعداد های درخشان قزوین

 اعلام نتایج مدارس نمونه و استعداد های درخشان کهکیاویه و بویر احمد

اعلام نتایج مدارس نمونه و استعداد های درخشان  استان کرمان

اعلام نتایج مدارس نمونه و استعداد های درخشان  کرمانشاه

اعلام نتایج مدارس نمونه و استعداد های درخشان گیلان

 اعلام نتایج مدارس نمونه و استعداد های درخشان لرستانبه pdf زیر صفحه مراجعه کنید

اعلام نتایج مدارس نمونه و استعداد های درخشان مازندران

 اعلام نتایج مدارس نمونه و استعداد های درخشان مرکز

اعلام نتایج مدارس نمونه و استعداد های درخشان استان همدان

اعلام نتایج مدارس نمونه و استعداد های درخشان هرمزگان

اعلام نتایج مدارس نمونه و استعداد های درخشان استان همدان

اعلام نتایج مدارس نمونه و استعداد های درخشان  استان یزد


برچسب‌ها: استعداد هاي درخشان
نوشته شده در بیست و هفتم خرداد ۱۳۹۳ توسط ابوالقاسم مستقيمي
نتایج آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی و استعدادهای درخشان استان خوزستان اعلام شد
 
  

نتایج آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی و استعدادهای درخشان 92-93 دوره راهنمایی و متوسطه اعلام شد.
به گزارش آژانس خبری خوزستان (خوزنا) دانش آموزان شرکت کننده در این آزمون می توانند با مراجعه به سایت اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان کارنامه آزمون خود را دریافت کنند.
دانش آموزان برای دریافت کارنامه خود می توانند با مراجعه به پرتال وزارت آموزش و پرورش به نشانیwww.medu.ir، انتخاب سایت های استانی، انتخاب گزینه خوزستان، کلیک بر روی گزینه نتایج آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی و استعدادهای درخشان راهنمایی می توانند به دو طریق درج کد ملی داوطلب و شماره شناسنامه پدر داوطلب و یا درج کد رهگیری و رمز ورود داوطلب نسبت به دریافت کارنامه خود اقدام کنند.

داوطلبان عزیز می توانند از طریق لینک زیر نتایج آزمون راهنمایی را دریافت نمایند. لازم به توضیح است که رمز عبور شماره شناسنامه داوطلب می باشد.

 

  

 

سامانه اعلام نتایج اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان

   

برچسب‌ها: استعداد هاي درخشان
نوشته شده در بیست و هفتم خرداد ۱۳۹۳ توسط ابوالقاسم مستقيمي
تاریخ اعلام نتایج استعداد های درخشان  93

طی اطلاعیه ای سازمان مرکزی مدارس تیزهوشان وزارت آموزش وپرورش اعلام کرده که تا 31خرداد استانها بتدریج نتایج را اعلام خواهند کرد. همچنین برخی از استانها نیز به شرح زیر زمان اعلام نتایج را در سایت خود به شرح زیر اعلام کرده اند . در صورت کسب خبر های دیگر درج خواهم نمود:

 

1- استان آذربایجان شرقی 5/4/93 (گرچه سازمان مرکزی اعلام کرده قبل از 31 خرداد اما فعلا برای این استان تاریخ دیگری اعلام شده)

2-استان اردبیل :27/3/93

3- استان سمنان : 31/3/93

4- استان یزد : 25/3/93

5- استان هرمزگان : بزودی اعلام خواهد شد

6- استان خوزستان 30/3/93

۷-استان کرمان بزودی اعلام خواهد شد

نقل از: http://moshaverh-amiri2010.blogfa.com/

 

 


برچسب‌ها: استعداد هاي درخشان
نوشته شده در بیست و یکم خرداد ۱۳۹۳ توسط ابوالقاسم مستقيمي
زمان اعلام نتایج استعداد های درخشان
اسامی پذیرفته شدگان آزمون ورودی پایه های هفتم و پایه اول دوره دوم دبیرستان به تدریج تا پایان خردادماه اعلام خواهد شد .

طبق برنامه زمان بندی مرکز ملّی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان اسامی پذیرفته شدگان آزمون ورودی پایه های هفتم و پایه اول دوره دوم متوسطه به تدریج تا پایان خردادماه جاری توسط ادارات کل آموزش و پرورش استان ها اعلام خواهد شد . این آزمون ها با شرکت 245135 نفر دانش آموزان علاقه مند برای حضور در پایه هفتم و 92861 نفر برای راهیابی به پایه اول دوره دوم متوسطه روزهای هیجدهم و نوزدهم اردیبهشت ماه سال جاری در مراکز استان های سراسر کشور برگزار گردید . 

شایان ذکر است آزمون ورودی رشته ادبیات و علوم انسانی ( پایه دوم متوسطه نظری ) دبیرستان های دوره دوم استعدادهای درخشان ساعت 9 صبح روز پنج شنبه 12/4/93 به صورت هم زمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد .

منبع : http://sampad.medu.ir/


برچسب‌ها: استعداد هاي درخشان
نوشته شده در بیستم خرداد ۱۳۹۳ توسط ابوالقاسم مستقيمي

آموزش و پرورش مخالف طبقه بندی علمی در مدارس

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: این وزارت خانه مخالف توسعه مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر ، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش  با بیان اینکه ، انتخاب دانش آموزان در مدارس مختلف  بر اساس «طبقه بندی علمی» نادرست است، گفت: این موضوع به فرآیند آموزش در مدارس دولتی ضربه جبران ناپذیری وارد می‌کند، بنابراین وزارت آموزش و پرورش، سیاست جلوگیری از توسعه مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان را اتخاذ و تخصیص منابع را به سمت مدارس دولتی هدایت کرده است.

علی زرافشان  توسعه متوازن رشته ها و شاخه های تحصیلی را با توجه به سیاست‌های کلان کشور ضروری خواند و تاکید کرد: باید با کمک دستگاه‌های کشور و همکاری رسانه‌ها، جامعه را به سمت نیازهای اصلی کشور به رشته‌های تحصیلی مختلف سوق دهیم.

معاون آموزش متوسطه وزیر آ موزش و پرورش  همچنین  با بیان این که ثبت نام دانش‌آموزان ابتدایی از اول خرداد آغاز شده و تا هـجدهم تیر ادامه می‌یابد، گفت: ثبت‌نام دانش‌آموزان در بقیه پایه ها پس از پایان امتحانات خرداد انجام می‌شود.


برچسب‌ها: استعداد هاي درخشان, مشاوره, مقالات تربیتی و آموزشی
نوشته شده در نهم خرداد ۱۳۹۳ توسط ابوالقاسم مستقيمي
ارسال به دوستان
قائم مقام معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت:
یکی دیگر از نخبگان پزشکی کشور این هفته از کشور خارج می‌شود/ او جایزه نوبل می گیرد

قائم مقام معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: یکی از نخبگان علوم پزشکی کشور که مطمئن هستم ظرف 10 سال آینده جایزه نوبل می گیرد، جمعه به آمریکا مهاجرت می‌کند. در روز رفتن او از ایران، من گریه می‌کنم.

خبرگزاری فارس: یکی دیگر از نخبگان پزشکی کشور این هفته از کشور خارج می‌شود/ او جایزه نوبل می گیرد

شاهین آخوندزاده قائم مقام معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس با ابراز تأسف از خروج نخبگان از کشور گفت: این هفته قرار است یکی از دانشجویانم که از نخبگان کشور محسوب می‌شود از کشور خارج شود و من بسیار ناراحت هستم.

وی افزود: بارها گفته‌ام که اگر این نخبه کشور را ترک کند، من خواهم گریست چرا که مطمئنم این فرد طی 10 سال آینده، جایزه نوبل را از آن خود می‌کند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: امیرحسین مدبرنیا از شاگردان ممتاز دانشگاه علوم پزشکی تهران و برگزیده یک دوره جشنواره رازی است که در آزمون دستیاری دانشجویان پزشکی غیر آمریکایی توانسته بالاترین رتبه تاریخ این آزمون را کسب کند.

وی گفت: در این آزمون تمام شهروندان دیگر کشورها که قصد دارند دوره دستیاری را در آمریکا بگذرانند در آن شرکت می‌کنند و مدبرنیا توانست بالاترین رتبه تارخ این آزمون را به خود اختصاص دهد.

آخوندزاده در مورد خروج نخبگان از کشور گفت: مشاهدات من نشان می‌دهد که 50 درصد نخبگان کشور که وارد دانشگاه علوم پزشکی تهران می‌شوند، بعد از ادامه تحصیل کشور را ترک می‌کنند و این وضع فاجعه بار است.

وی با اشاره به هزینه‌ای که کشور بابت تربیت این افراد پرداخت کرده است گفت: به طور میانگین برای تربیت هر متخصص حدود 300 میلیون تومان هزینه می‌شود و ترک کشور آنها این هزینه را غیر بازگشت می‌کند.

قائم مقام معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اثر منفی دیگر خروج نخبگان از کشور را فقر ژنتیکی کشور دانست و گفت: این افراد نه تنها خود از کشور می‌روند، بلکه نسل آینده را نیز از داشتن نخبه محروم می‌کنند.

وی در مورد علت خروج نخبگان از کشور می‌گوید: زمانی که ما به این افراد توجه نمی‌کنیم و به عبارتی آنها را نادیده می‌گیریم، آنها به جایی می‌روند که به نخبگان اهمیت داده می‌شود؛ ضمن اینکه این افراد در بسیاری از وقتها مشکل مالی هم ندارند و صرف اینکه بتوانند تحقیقاتی در زمینه‌های مورد علاقه شان انجام دهند، از کشور خارج می‌شوند.

به گفته آخوندزاده برای جلوگیری از خروج نخبگان کشور چند طرح عمده از سوی وزارت بهداشت در دست اجراست که یکی از آنها ایجاد دوره پزشک محقق با همکاری بنیاد ملی نخبگان، ایجاد 10 آزمایشگاه جامع تحقیقاتی در سراسر کشو و حمایت از 100 نخبه کشور در قالب طرح پسا دکترا است.

متن کامل گفتگوی قائم مقام معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، به زودی منتشر می‌شود.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930213001141#sthash.ZDa4HbGM.dpuf


برچسب‌ها: استعداد هاي درخشان
نوشته شده در چهاردهم اردیبهشت ۱۳۹۳ توسط ابوالقاسم مستقيمي

اعلام عناوین دروس در مرحلة اول آزمون پیشرفت تحصیلی مدارس استعدادهای درخشان

نقل از:http://sampad.medu.ir

براي دانلود دفترچه راهنماي ثبت نام  در استان خراسان رضوي اينجا را كليك كنيد


این آزمون در تاریخ 7/12/92 به صورت هماهنگ در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

الف) پایه سوم متوسطه دورة اول (راهنمایی) :

عنوان درس

بودجه‌بندی

عنوان درس

بودجه بندی

1 - ریاضیات

از اول کتاب تا صفحه 105 تا سر معادله خط

4 - تعلیمات اجتماعی

از اول کتاب تا آخر درس 9

2 - ریاضیات تکمیلی

از اول کتاب تا صفحه 128 تا سر معادله خط

5 - تاریخ

از اول کتاب تا آخر درس 11

3 - علوم تجربی

شیمی (دو فصل اول کتاب) فیزیک (دو فصل اول کتاب)

 زمین‌شناسی (دو فصل اول کتاب) زیست‌شناسی (دو فصل اول کتاب )

6 - جغرافیا

از اول کتاب تا آخر درس14

7 - ادبیات فارسی

از اول کتاب تا آخر درس16

 

ب)  پایه اول متوسطه دورة دوم :

عنوان درس

بودجه بندی

عنوان درس

بودجه بندی

1 - ریاضیات

از اول کتاب تا آخر فصل پنج تا صفحه 138

5 - شیمی

از اول کتاب تا آخر فصل سوم

2 - ریاضیات تکمیلی

از اول  کتاب تا صفحه 109

6 - مطالعات اجتماعی

از اول کتاب تا پایان درس 2 فصل چهار

3 - ادبیات فارسی

از اول کتاب تا آخر درس 16

7 - عربی

از اول کتاب تا آخر درس 7

4 - زبان فارسی

از اول کتاب تا آخر درس 18برچسب‌ها: استعداد هاي درخشان
نوشته شده در نهم اسفند ۱۳۹۲ توسط ابوالقاسم مستقيمي
برگزاری آزمون ورودی دبیرستان‌های استعدادهای درخشان (دورۀ اول و دوم) سال تحصیلی 94-1393

به منظور شناسایی و جذب دانش‌آموزان صاحب استعداد برتر جهت ادامۀ تحصیل در دبیرستان‌های دورۀ اول و دوم استعدادهای درخشان در سال تحصیلی 94-1393، این آزمون¬ها در روزهای 18 و 19 اردیبهشت ماه، و آزمون ورودی رشتۀ علوم انسانی (پایۀ دوم متوسطۀ نظری) دبیرستان‌های دورۀ دوم استعدادهای درخشان در روز 12 تیر¬ماه سال 1393 در سراسر کشور به صورت هم‌زمان برگزار خواهد شد. 

بر اساس دستورالعملی که در تاریخ 8 بهمن 1392 به ادارات کل آموزش و پرورش استان¬ها ابلاغ شده است، ثبت نام اولیۀ داوطلبان آزمون ورودی پایۀ هفتم و پایۀ اول دورۀ دوم متوسطۀ مدارس استعدادهای درخشان، از روز شنبه مورخ10/12/92 تا تاریخ22/12/1392و ثبت نام داوطلبان آزمون ورودی رشتۀ ادبیات و علوم انسانی (پایۀ دوم دورۀ دوم متوسطه) مدارس استعدادهای درخشان، از روز شنبه مورخ 17/3/93 تا تاریخ 29/3/1393 انجام خواهد شد. 

اطلاعات بیشتر در خصوص مدارک، ضوابط و شرایط ثبت نام در قالب «دفترچة راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون» از تاریخ 3/12/92 از سوی ادارات کل آموزش و پرورش استان¬ها و ادارات آموزش و پرورش شهرستان¬ها و مناطق منتشر و به اطلاع دانش¬آموزان گرامی و اولیاء آنان خواهد رسید. 
گفتنی است دانش‌آموزان پایۀ سوم راهنمایی مدارس استعدادهای درخشان جهت ادامۀ تحصیل در دبیرستان‌های دورۀ دوم استعدادهای درخشان، از شرکت در آزمون معاف هستند.
لازم به ذکر است دانش‌آموزان پایۀ ششم ابتدایی دبستان‌های آزمایشی استعدادهای درخشان (شهرهای تهران، قم و شاهرود) جهت ادامۀ تحصیل در دبیرستان‌های دورۀ اول استعدادهای درخشان همانند سایر دانش‌آموزان باید در آزمون ورودی شرکت نمایند. لذا لازم است در موعد مقرر جهت شرکت در آزمون ورودی ثبت نام نمایند.

نقل از :http://sampad.medu.irبرچسب‌ها: استعداد هاي درخشان
نوشته شده در نهم اسفند ۱۳۹۲ توسط ابوالقاسم مستقيمي

چه کنیم که موفق تر شویم؟ چطور می توانیم در تمامی عرصه های زندگی، چه حرفه ای و چه شخصی، پیشرفت کنیم؟ 

به گزارش افکار نیوز، در طول دهه های متوالی مقاله ها و مطالب زیادی از ادبیات درباره این موضوع نوشته شده است، اما در اینجا من ۵ نکته ای را ارائه می کنم که به گمانم اساسی هستند...

۱ - فعال باشید

ویکتور فرانکل می گوید بین محرک و پاسخ خلاء وجود دارد و در حدفاصل این خلاء، تمامی آزادی ما نهفته است. با اینکه وی از محرومیت های شدید در اردوگاه های کار اجباری نازی رنج می برد، اما به این باور رسید که خود مسوول اندیشه ها و اعمال خود است و فقط برخی واکنش های شرطی نیست.
همانند فرانکل، ما نیز باید تلاش کنیم با همنوا کردن تمامی تجارب زندگی، سرنوشت خود را بیافرینیم. هر چیزی از ذهن ما آغاز و به بیرون ساطع می شود بنابراین هر آنچه در اطراف ما رخ می دهد بازتابی از دنیای درون خود ماست. اینکه ما به این دنیای درون اجازه دهیم سرکش شود، اینکه بگذاریم علف های هرز رشد کنند و همه جا را بگیرند یا اینکه بوستان سرسبز و دلپذیری را پرورش دهیم، همه انتخاب خود ماست؛ این معنی واقعی فعال بودن است.

۲ - مسوولیت پذیر باشید

از آنجا که ما این قدرت را داریم که تجربه ها را انتخاب کنیم، نیاز داریم مسوولیت این انتخاب را هم پذیرا باشیم. شاید هر چیزی که در سر راه ما قرار می گیرد نتیجه مستقیم افکار ما نباشد (هر چند برخی ممکن است بگویند باشد) اما هر آنچه ما به زندگی مان جذب می کنیم، تا حد زیادی، بازتابی از نحوه اندیشیدن ماست. اکثر اینها در سطح ناخودآگاه رخ می دهند اما همین ناخودآگاه از ذهن اندیشمند ما خط می گیرد بنابراین تغییر در نحوه اندیشیدن، دنیای ما را متحول خواهد کرد و ما در برابر آن مسوول هستیم.

رفتار ما نتیجه طبیعی تصاویر ذهنی ماست بنابراین مسوول رفتارمان نیز هستیم، همچنین در برابر رفتاری که در دیگران تحمل می کنیم. اگر بگذاریم دیگران روی اعصاب ما راه بروند، آن وقت باید خودمان را سرزنش کنیم.

۳ - رهبر خوبی باشید

هیچ گاه در هیچ یک از عرصه های زندگی اثربخش نخواهیم بود مگر اینکه مهارت های رهبری مطلوبی داشته باشیم. رهبری یک هنر است و هر یک از ما باید رویکردمان را نسبت به آن پیدا کنیم. اول از همه، باید بفهمیم چگونه خودمان را رهبری کنیم، یعنی اینکه یک قطب نما داشته باشیم، یک خط سیر که همه کارهای ما را راهنمایی کند. این قطب نما، معمولا به شکل یک بیانیه ماموریت شخصی است، سندی که بیان کننده جزییات ارزش هایی است که ما با آنها زندگی می کنیم.

همانطور که دیگران را رهبری می کنیم، حال به عنوان والدین، مدیران، در خانواده و سازمانی که ما خود بخشی از آن هستیم، نیاز داریم پیش از هر کاری و مهم تر از هر چیزی با مثال رهبری کنیم تا روشن کنیم ارزش های ما چه هستند و اینکه ما با آنها زندگی می کنیم. هرگونه عدم انسجامی در ارزش های ادعا شده و رفتار ما شناسایی و قضاوت می شود و باعث از بین رفتن اثربخشی ما خواهد شد. خوددرگیری های فردی و استانداردهای دوگانه میخی خواهند بود بر تابوت توانایی ما برای رهبری.

یک رهبر خوب، ماهرانه و به آرامی رهبری خواهد کرد، پشت همه، بدون سروصدا و هیاهو. در کلام تائو ته شینگ:

سرباز خوب ترس را القا نخواهد کرد.
جنگجوی خوب نمایانگر تجاوز نخواهد بود.
اشغالگر خوب خود را درگیر نبرد نخواهد کرد.
رهبر خوب تمرین قدرت نخواهد کرد.
این همان ارزش بی اهمیتی است.
این راه دستیابی به همکاری دیگران است.
این راه ساختن همان هارمونی است که در طبیعت هست.

۴ - اجازه ندهید ترس شما را بازدارد.

من عاشق تمامی فیلم های اِم.نایت شیامالان هستم. فیلم مورد علاقه من نیز «روستا» است. این فیلم راجع به روبرو شدن با ترسی است که مدام بر ما چیره می شود و رسیدن به این واقعیت که هر زمان که ما با آنها رودررو می شویم، ناپدید می شوند. هیچ چیزی آن نیست که به نظر می رسد. زمانی شنیدم (هر چند به یاد ندارم که کجا) که بیشترین فرمانی که در کتاب مقدس آمده است این است: «هراس به خود راه ندهید.»
در هر برهه ای از زندگی که باشیم، ترس وجود خواهد داشت. هر زمانی که کار تازه ای انجام می دهیم، ترس وجود دارد. هر زمانی که خود را به بالاتر می کشیم یا حلقه راحتی خود را بیشتر می کنیم، ترس وجود دارد. این طبیعت زندگی است. زندگی همواره در حرکت است چه ما به جلو حرکت کنیم، رشد کنیم، به عقب برگردیم یا بمیریم. ما انتخابی داریم؛ یا رشد کنیم یا بمیریم. رشد و ترس دست به دست هم پیش می روند. بخشی از یک بسته هستند و اگر همه نتوانیم این بسته را به آغوش بکشیم، از دست خواهیم رفت.

از شکست نهراسید، شکست ناگزیر و ضروری است. به زندگی همه افراد موفق بنگرید تا زمزمه شکست را ببینید. این شکست اساس پیروزی است، به شرطی که از آن یاد بگیریم.

دیگران را نیز نترسانید. آنها هم مانند شما زیبا و آسیب پذیرند. تنها گاهی اوقات برای مراقبت از خود از راه های مختلف تلاش می کنند. هر کسی تمام تلاش خود را می کند، پس با دیگران با وقار برخورد کنید و از آنها نهراسید. هرگاه با ترس هایتان روبرو شدید، چون دود ناپدید خواهند شد.

۵ - هیچ گاه از آموختن دست نکشید

من به این نتیجه رسیده ام یادگیری فعالیتی اساسی در یک زندگی موفق و هدفمند است. اگر در یادگیری شکست بخوریم، در رشد کردن هم موفق نخواهیم بود و این مساوی با مرگ است. زندگی فرصت های بیکرانی برای یادگیری در اختیار ما قرار می دهد و هر چقدر شرایط سخت تر باشد، احتمال بیشتری وجود خواهد داشت که یاد بگیریم.

از دیگران هم می توانیم یاد بگیریم، به ویژه افراد پرتلاش و مبارز. آنها همانند فرشتگانی از آسمان هستند که به ما در مورد خویشتنمان می آموزند. همچنین می توانیم از اتفاقات اطراف خود نیز درس بگیریم و بیشتر از همه، با تماشای خود، با دیدن اینکه چگونه واکنش نشان می دهیم و چه انگیزه ای ما را به حرکت وامی دارد، یاد خواهیم گرفت.

اگر این ۵ عمل، به عادت تبدیل شوند، منجر به موفقیت در تمام عرصه های زندگی خواهند شد. مسلما اینها نسخه ای آنی نخواهند بود اما اساسی خواهند شد برای یک زندگی مفید.


برچسب‌ها: روانشناسي, مشاوره
نوشته شده در بیست و سوم بهمن ۱۳۹۲ توسط ابوالقاسم مستقيمي

نخبه خیزترین دانشگاههای کشور

94 درصد برترین‌های آزمون‌های سراسری و 93 درصد از دارندگان مدال المپیاد علمی دانش آموزی دانشگاه صنعتی شریف را برای ادامه تحصیل انتخاب کردند.

بر اساس آمار ارائه شده از سوی بنیاد ملی نخبگان در سال جاری تعداد 656 نفر به عنوان استعداد برتر به خانواده بنیاد ملی نخبگان اضافه شدند که از این تعداد 392 نفر جزء نفرات برتر آزمون سراسری و 264 نفر از مدال آوران المپیاد علمی دانش آموزی هستند.


افتخاراتدخترپسرمجموع
کنکور سراسری174218392
المپیاد دانش آموزی45219264
مجموع219437656

وضعیت مدال آوران المپیاد علمی دانش آموزی
از میان 264 دارنده مدال المپیاد 75 مدال طلا، 110 مدال نقره و 79 مدال برنز است که به تفکیک جنسیت به شرح ذیل است:

مدالدخترپسرمجموع
طلا146175
نقره1694110
برنز156479
مجموع45219264

دانشگاه‌های محل تحصیل برترین‌های آزمون سراسری
در گروه ریاضی فیزیک 94 درصد از برترین‌ها (141نفر) دانشگاه صنعتی شریف و 5 درصد (8 نفر) دانشگاه تهران را برای تحصیل انتخاب کردند و باقی برترین‌ها در سایر دانشگاه‌ها مشغول به ادامه تحصیل شدند.

در گروه علوم تجربی نیز 61 درصد (61 نفر) دانشگاه علوم پزشکی تهران و  درصد24 ( 24 نفر) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را انتخاب کردند.

علاوه بر این 53 نفر (62 درصد) از برترین‌های گروه علوم انسانی در دانشگاه تهران و 24 نفر (28 درصد) در دانشگاه شهید بهشتی پذیرش شدند.

در گروه هنر نیز 30 نفر (75 درصد) در دانشگاه هنر و 10 نفر (25 درصد) در دانشگاه هنر مشغول به تحصیل شدند.

کدام دانشگاه پذیرای المپیادی‌ها بود
به طور کلی 93.35 درصد از برگزیدگان المپیادهای علمی دانش آموزی دانشگاه صنعتی شریف و 31.12 درصد دانشگاه تهران را برای ادامه تحصیل انتخاب کردند.


از میان 35 برگزیده المپیاد دانش آموزی فیزیک 63 درصد (22 نفر) دانشگاه صنعتی شریف و 11 درصد (4 نفر) دانشگاه تهران را به عنوان محل تحصیل انتخاب کردند.

41 نفر در المپیاد دانش آموزی شیمی حایزه رتبه‌های برتر شدند که از این تعداد 20 نفر (49 درصد) در مقطع دبیرستان مشغول به تحصیل هستند و در مقابل 32 درصد (13 نفر) در دانشگاه صنعتی شریف، 12 درصد (5 نفر) دانشگاه علوم پزشکی تهران و 7 درصد (3 نفر) در دانشگاه تهران پذیرش شدند.

از 38 نفری که در المپیاد دانش آموزی زیست شناسی برتر شدند 45 درصد (17 نفر) در حال تحصیل در مقطع دبیرستان مشغول به هستند. 11 نفر ( 29 درصد) در دانشگاه علوم پزشکی، 5 نفر ( 13 درصد) دانشگاه تهران و 5 نفر (13 درصد) دانشگاه علوم پزشکی مشهد مشغول به تحصیل شدند.

در المپیاد کامپیوتر نیز از 39 نفر برگزیده 17 نفر (44 درصد) دانشگاه صنعتی شریف، 4 نفر (10درصد) دانشگاه تهران را انتخاب کردند. از این تعداد برگزیده 46 درصد (18 نفر) در دبیرستان مشغول به تحصیل هستند.

در المپیاد ادبیات نیز 32 نفر حایز رتبه شدند که از این میان 28 درصد (9 نفر) در دانشگاه شهید بهشتی و 25 درصد (8 نفر) در دانشگاه تهران پذیرش شدند.

همچنین از میان 39 برگزیده المپیاد نجوم 44 درصد (17 درصد) در دانشگاه صنعتی شریف و 8 درصد (3نفر) در دانشگاه تهران مشغول به تحصیل شدند.

رشته‌های انتخابی برترین‌های آزمون سراسری
گروه علوم ریاضی از میان 150 نفر برتر 69 درصد (104 نفر) رشته مهندسی برق، 16 درصد (23 نفر) رشته مهندسی مکانیک، 7 درصد (11 نفر) رشته مهندسی کامپیوتر و 4 درصد (6نفر)رشته مهندسی عمران را انتخاب کردند.

در میان 100 نفر اول گروه علوم تجربی 85 درصد (85 نفر) در رشته پزشکی و 11 درصد (11 نفر) در رشته دندانپزشکی پذیرفته شدند.

همچنین 100 نفر اول گروه علوم انسانی 62 نفر (61 نفر) رشته حقوق و 23 نفر (22 درصد) رشته روانشناسی را برای ادامه تحصیل انتخاب کردند.

در گروه هنر نیز از 40 نفر برتر 17 نفر (42 درصد) در رشته سینما و 17 نفر (42 درصد) در رشته عکاسی پذیرش شدند.


برچسب‌ها: كنكور
نوشته شده در دهم مهر ۱۳۹۲ توسط ابوالقاسم مستقيمي

محل دریافت نتایج و ثبت نام مدارس نمونه و تیزهوشان (سمپاد)کلیه استانها 

 مدارس خاص گلستان   نتایج این استان اعلام گردید

 

مدارس خاص سمنان   نتایج این استان اعلام شد

 

مدارس خاص سیستان و بلوچستان  نتایج اعلام گردیده

 

مدارس خاص ایلام  نتایج اعلام گردید.    اگر این لینک عمل نکرد خبر دهید لینک دیگری بگذارم

 

مدارس خاص چهارمحال بختیاری  نتایج اعلام گردید

 

مدارس خاص استان قم  نتایج این استان اعلام گردید۶/۳/۹۲

 

مدارس خاص آذربایجان شرقی

 

مدارس خاص آذربایجان غربی  نتایج اعلام گردید

 

مدارس خاص همدان  نتایج همدان اعلام گردید

 

 

 

مدارس خاص کهگیلویه و بویراحمد نتایج اعلام گردید

 

مدارس خاص لرستان  نتایج اعلام گردید

 

مدارس خاص تهران  نتایج اعلام گردید

 

 مدارس خاص یزد اگر نتوانستید روی آن راست کلیک کنید و در پنجره دیگر باز کنید۹/۳/۹۲ راهنمایی و ۱۲/۳/۹۲ دبیرستان:روش دیگر برای ورود به استان یزد

 

 

مدارس خاص خراسان رضوی  اگر باز نشد راست کلیک نمایید و در پنجره جدید بازکنیدنتایج ۸خرداد اعلام میگردد

 

 

 مدارس خاص فارس

 

مدارس خوزستان

 

 

مدارس خاص کردستان

 

مدارس خاص اردبیل  نتایج اعلام گردید

 

مدارس خاص خراسان شمالی

 

مدارس خاص خراسان جنوبی

 

مدارس خاص هرمزگان   نتایج اعلام گردید.

 

 اگر لینک استانی باز نشد می توانید روی آن راست کلیک کنید و پنجره جدید را باز کنید. در صورت اشکال اطلاع دهید.

 نقل از : http://moshaverh-amiri2010.blogfa.com/post-1907.aspx

تايج پذيرفته شدگان پايه سوم راهنمايي به اول دبيرستان آزمون ورودي دبيرستانهاي استعدادهاي درخشان و نمونه دولتي استان بوشهر


روابط عمومي اداره كل آموزش و پرورش استان بوشهر : نتايج آزمون دبيرستانهاي استعدادهاي درخشان (سمپاد) و نمونه دولتي از طرف اداره سنجش اعلام گرديد .


براي مشاهده نتايج بر روي لينك نام مدرسه مورد نظر كليك كنيد .


دبيرستانهاي
 استعدادهاي درخشان

شهيد بهشتي بوشهر

فرزانگان بوشهر

شهيد مطهري دشتستان

فرزانگان دشتستان

شهيد بهشتي دشتي

فرزانگان دشتي

شهيد بهشتي كنگان

فرزانگان كنگان

شهيد بهشتي گناوه

فرزانگان گناوه

-------

-------
دبيرستانهاي نمونه دولتي
-------


ضمنا شركت كنندگان مي توانند جهت دريافت كارنامه ، با در دست داشتن كارت ورود به جلسه يا شماره صندلي يا كارت ملي خود به اداره آموزش و پرورش شهرستان يا منطقه محل تحصيل خود مراجعه نمايند .

لازم به يادآوري است كه نتايج پذيرفته شدگان مدارس شاهد و هنرستانهاي نمونه استان متعاقبا از طريق همين پرتال اعلام خواهد شد .

 

منبع:اداره کل بوشهر


برچسب‌ها: استعداد هاي درخشان
نوشته شده در هفتم خرداد ۱۳۹۲ توسط ابوالقاسم مستقيمي

6 خرداد؛ نتایج آزمون سمپاد دانش‌آموزان تهرانی امشب اعلام می‌شود

آموزش > عمومی- همشهری آنلاین:
نتایج آزمون سمپاد و مدارس نمونه دولتی سال 92 دانش‌آموزان تهرانی امشب 6 خرداد ماه از طریق سایت www.tebu.ir اعلام می‌شود.

ایسنا نوشت: سعید هیبتی رییس مرکز استعدادهای درخشان آموزش و پرورش شهر تهران گفت: در حال بارگذاری اسامی روی سایت مذکور هستیم و داوطلبان از فردا صبح می‌توانند از طریق مراجعه به همان سایتی که ثبت‌نام کرده‌اند، نتایج آزمون سمپاد و مدارس نمونه دولتی را مشاهده کنند.

وی افزود: شهر تهران برای تمامی مقاطع و جنسیت پذیرش به تفکیک دانش‌آموزان دختر و پسر 4550 نفر ظرفیت تعیین کرده است.

رییس مرکز استعدادهای درخشان آموزش و پرورش شهر تهران تصریح کرد: نحوه رسیدگی به اعتراض‌ها نیز در سایت اعلام نتایج دیده شده، لذا دانش‌آموزانی که نسبت به نتایج آزمون اعتراض داشته باشند، می‌توانند طبق مقررات و ضوابطی که در سامانه اعلام می‌شود، اعتراض خود را اعلام کنند.

نقل از :http://hamshahrionline.ir/details/216158


برچسب‌ها: استعداد هاي درخشان
نوشته شده در ششم خرداد ۱۳۹۲ توسط ابوالقاسم مستقيمي

نتایج آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان خراسان رضوی هشتم خرداد اعلام می شود

مشهد - رییس مرکز استعدادهای درخشان اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: نتایج آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان این استان روز هشتم خرداد ماه اعلام می شود.

جلال صداقت روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی در این استان همزمان با سراسر کشور روزهای 19 و 20 اردیبهشت ماه برگزار شده بود.

وی اظهارداشت: دانش آموزان شرکت کننده در آزمون مزبور می توانند در تاریخ اعلام شده با اطلاعات ثبت نامی خود به سایت اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی مراجعه و نتیجه آزمون خود را دریافت نمایند.

وی گفت: امسال برای ورود به مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی این استان در مقطع متوسطه 28 هزار و 377 نفر و در مقطع راهنمایی 37 هزار و 531 نفر در آزمون ورودی این مدارس شرکت کردند. 

صداقت اظهارداشت: پذیرش دانش آموزان برای ورود به مدارس نمونه دولتی بر اساس نمره آزمون ورودی و معدل کل آنان خواهد بود. 

وی با بیان اینکه در آزمون ورودی مقطع راهنمایی معدل کل پایه پنجم و در آزمون ورودی متوسطه معدل کل پایه دوم راهنمایی ملاک خواهد بود، گفت:80 درصد نمره آزمون و 20 درصد معدل کل دانش آموز در قبولی آنان تاثیر دارد. 

وی افزود: گزینش دانش آموزان برای ورود به مدارس استعدادهای درخشان صرفا بر اساس رتبه فضلی مبتنی بر نمره تراز شده آزمون خواهد بود. 

وی اظهار داشت: در تعیین رتبه فضلی هر داوطلب نمره تراز شده آزمون فقط با دیگر داوطلبان متقاضی مدارس انتخابی وی به ترتیب اولویت سنجیده می شود. 

صداقت گفت: حدود هفت هزار نفر در دبیرستانهای نمونه دولتی و استعدادهای درخشان و حدود پنج هزار نفر در مدارس راهنمایی نمونه دولتی و استعدادهای درخشان این استان پذیرفته می شوند. /3 


برچسب‌ها: استعداد هاي درخشان
نوشته شده در یکم خرداد ۱۳۹۲ توسط ابوالقاسم مستقيمي
اعلام زمان پذیرفته شدگان مدارس استعدادهای درخشان
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان از اعلام نتایج آزمون های ورودی مدارس استعدادهای درخشان از اول تا ششم خرداد ماه به تفکیک استان ها خبر داد.

 

مهری سویزی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب گفت: براساس جدول زمان بندی شده نتایج آزمون های ورودی مدارس راهنمایی، متوسطه سمپاد و نمونه دولتی اول خرداد ماه اعلام می شود.

وی با بیان اینکه نتایج آزمون های ورودی به تفکیک استان ها اطلاع رسانی می شود، افزود: ششم خرداد ماه نتایج آزمون های مدارس سمپاد و نمونه دولتی شهر و شهرستان تهران، همدان و یزد اعلام می شود و دانش آموزان براساس نمره های کسب شده می توانند در مدارس مورد نظر ثبت نام کنند.

سویزی درباره نحوه اطلاع رسانی به خانواده دانش آموزان گفت: دانش آموزان یا والدین آنها می توانند به سایت اداره کل آموزش و پرورش استان و شهرستان خود مراجعه کرده و نتایج آزمون ها را در تاریخ های اعلام شده مشاهده کنند.

به گفته سویزی،از مجموع 700 هزار دانش‌آموز شرکت کننده در آزمون ورود به مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی، کمتر از 7 درصد در مدارس سمپاد پذیرفته می‌شوند.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان درباره تعداد مدارس جدید تیزهوشان برای سال تحصیلی 93-92 گفت: در اول مهرماه 92، 662 مدرسه تیزهوشان با 150 هزار دانش‌آموز فعالیت خود را در سراسر کشور آغاز می‌کند.

 به گزارش ميگنا جدول زمان‌بندي اعلام نتايج و ثبت نام پذيرفته‌شدگان اين آزمون بر اساس دستورالعمل وزارتي، به شرح ذيل مي باشد:


برچسب‌ها: استعداد هاي درخشان
نوشته شده در سی ام اردیبهشت ۱۳۹۲ توسط ابوالقاسم مستقيمي
زمان اعلام نتایج آزمون مدارس سمپاد و نمونه دولتی92


 
رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: نتایج آزمون سمپاد و مدارس نمونه دولتی هفته دوم خرداد ماه از طریق ادارات آموزش و پرورش اعلام می‌شود.


نوشته شده در بیست و سوم اردیبهشت ۱۳۹۲ توسط ابوالقاسم مستقيمي
نتایج آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان اواخر نیمه اول خرداد اعلام کرد
رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش از اعلام نتایج آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان در اواخر نیمه اول خرداد امسال خبر داد. 
به گزارش ایلنا، عبدالامیر عرفی، رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش اظهار داشت: آزمون ورودی مدارس راهنمایی استعدادهای درخشان و نمونه دولتی با حضور 370 هزار دانش‌آموز شامل 190 هزار دانش‌آموز دختر و 180 هزار دانش‌آموز پسر برگزار شد. 
وی به تعداد شرکت‌کنندگان از استان‌های مختلف اشاره کرد و گفت: بیشترین آمارشرکت کنندگان در این آزمون به استان تهران با 39هزار و 82نفر و کمترین استان به ایلام با یکهزار و 156نفر اختصاص دارد. 
عرفی با بیان اینکه تمام سؤالات آزمون ورودی مدارس راهنمایی استعدادهای درخشان از محتوای پایه ششم ابتدایی طراحی شد، ادامه داد: نتایج آزمون از دهم خرداد ماه به بعد اعلام می‌شود. 
وی درباره اعلام نتایج آزمون گفت: نتایج آزمون ورودی مدارس متوسطه استعدادهای درخشان یک روز پس از پایان امتحانات خردادماه سوم راهنمایی اعلام می شود .
عرفی افزود: داوطلبان پذیرفته شده در این آزمون ها 10روز 
نتایج آزمون از طریق سایت ثبت‌نام دانش‌آموزان انجام می‌شود؛ به این معنی که نتایج در تمام استان‌ها در همان سایت ثبت‌نام آن استان اعلام می‌شود.
بعد از اعلام نتایج، باید نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. 
وی به نحوه اطلاع‌رسانی درباره نتایج آزمون اشاره کرد و افزود: نتایج آزمون از طریق سایت ثبت‌نام دانش‌آموزان انجام می‌شود؛ به این معنی که نتایج در تمام استان‌ها در همان سایت ثبت‌نام آن استان اعلام می‌شود. 
رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش به نظارت بر آزمون اشاره کرد و بیان داشت: ناظران طی دو روز گذشته بر روند آزمون نظارت داشتند و هیچ موردی مبنی بر تخلف گزارش نشده است. 
وی در مورد آزمون ورودی دوره راهنمایی مدارس استعدادهای درخشان (سمپاد) و نمونه دولتی با اشاره به اینکه 100 درصد محتوای سؤالات آزمون از پایه ششم ابتدایی طراحی خواهد شد، ادامه داد: دارا بودن حداقل معدل کل 19 و 16 در پایه پنجم ابتدایی به ترتیب شرط ورود به مدارس سمپاد و نمونه دولتی است.
وی درباره آزمون ورود به پایه اول دبیرستان افزود: 100 درصد محتوای سؤال آزمون از پایه سوم راهنمایی طرح شده و دارا بودن حداقل معدل کل 19 و 15 در سال دوم راهنمایی به ترتیب از شرایط ورود به مدارس سمپاد و نمونه دولتی است.
نقل ازhttp://www.migna.ir/


نوشته شده در بیستم اردیبهشت ۱۳۹۲ توسط ابوالقاسم مستقيمي
آزمون مدارس سمپاد هفته آینده برگزار می‌شود

تاریخ انتشار : شنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۵۷
 
تعداد شرکت‌کنندگان به طور کلی در آزمون سمپاد برای ورود به راهنمایی و دبیرستان 451 هزار و 788 نفر و با احتساب هنرستان‌های نمونه دولتی و سمپاد به 676 هزار و 616 نفر می‌رسد.
آزمون مدارس سمپاد هفته آینده برگزار می‌شود
رییس مرکز سنجش آموزش و پرورش از برگزاری آزمون ورود به مدارس راهنمایی و متوسطه اعم از تیزهوشان و نمونه دولتی در روزهای پنج شنبه و جمعه هفته آینده (19 و 20 اردیبهشت ماه) در سراسر کشور خبر داد. 
عبدالامیر عرفی در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن اشاره به ثبت‌نام قطعی 676 هزار و 617 داوطلب در آزمون سمپاد، گفت: در دوره راهنمایی تعداد داوطلبان 230 درصد افزایش یافته است. 
وی ادامه داد: برای آزمون مدارس سمپاد و نمونه دولتی در دوره راهنمایی 370 هزار و 176 نفر و برای دوره متوسطه 312 هزار و 522 نفر ثبت‌نام کرده‌اند که این آمار نهایی ثبت‌نام‌شدگان است. 
به گفته وی، این آمارها نشان می‌دهد تعداد شرکت‌کنندگان در آزمون سمپاد 92 به طور کلی در هر دوره راهنمایی و متوسطه 62 درصد افزایش داشته، این در حالی است که تعداد داوطلبان در دوره راهنمایی 230 درصد افزایش را نشان می‌دهد. 
به گفته رییس مرکز سنجش آموزش و پرورش، تعداد شرکت‌کنندگان به طور کلی در آزمون سمپاد برای ورود به راهنمایی و دبیرستان 451 هزار و 788 نفر و با احتساب هنرستان‌های نمونه دولتی و سمپاد به 676 هزار و 616 نفر می‌رسد. 
عرفی با بیان اینکه افزایش تعداد داوطلبان آزمون سمپاد و مدارس نمونه دولتی سال 92 نشان از افزایش عدالت آموزشی دارد، اظهار کرد: امسال در برخی از شهرستان‌های کوچک که برای اولین بار مدارس سمپاد و یا نمونه مردمی ایجاد شده، شاهد حضور داوطلبان از این شهرها هستیم. 
وی تصریح کرد: آزمون ورود به مدارس متوسطه اعم از تیزهوشان و نمونه دولتی 19 اردیبهشت ماه و آزمون داوطلبان دوره راهنمایی برای این مدارس 20 اردیبهشت ماه در ساعت 9 صبح به طور همزمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

نوشته شده در هفتم اردیبهشت ۱۳۹۲ توسط ابوالقاسم مستقيمي

افکار منفی در ایجاد خلاقیت مثل ققنوس‌اند!

» سرویس: علمي و فناوري - پژوهشي
business-idea-art.jpg

نتایج یک مطالعه جدید در بلژیک و آلمان نشان می‌دهد بدخوترین کارمندان می‌توانند خلاق‌ترین باشند.

به گزارش سرویس پژوهشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دانشمندان دریافتند که افکار و احساسات منفی می‌تواند تا حد قابل توجهی در برانگیختن خلاقیت کارمندان نقش داشته باشد.

این محققان مدعی‌اند که امکان بروز خلاقیت پس از پایان افکار منفی، در اوج خود قرار دارد.

رونالد بلدو از دانشگاه بلژیک و همکارانش از دانشگاه لوفانا ی آلمان، بر این باورند که افکار منفی توجه را به سوی مشکلات جلب می‌کند و نشان‌دهنده این موضوع است که برای حل این مشکلات تلاش لازم است.

افکار منفی نه تنها به شکوفایی درک عینی و دقیق‌تر از شرایط کمک می‌کند، بلکه همچنین اساس ایده‌های موفق (زمانی که افکار منفی از هم می‌پاشند) را پی‌ریزی می‌کند.

رونالد بلدو و همکارانش این فرایند را به ققنوس تشبیه می‌کنند که در آن موجود اسطوره‌ای ابتدا به خاکستر تبدیل می‌شود و سپس از میان این خاکستر برمی‌خیزد تا به پرنده‌ای زیبا تبدیل شود.

به همین صورت، ایده‌های نو نتیجه فرایند پویایی است که در آن فرد مرحله‌ای از افکار و احساسات منفی را تجربه می‌کند و پس از آن حالتی از افکار و احساسات بسیار مثبت پدیدار می‌شود.

در این مطالعه از 100 کارمند حرفه‌ای در رشته‌های گوناگون شامل تجارت، روانشناسی، مهندسی و آموزش خواسته شد که تعدادی پرسشنامه‌ آنلاین روزانه‌ را درست پس از رسیدن به محل کارشان در صبح و همچنین پیش از ترک محل کار در اواخر روز تکمیل کنند.

آن‌ها دریافتند که سطح خلاقیت در افرادی که صبح‌ها افکار منفی را تجربه می‌کردند، تا حد زیادی قوی‌تر بود.

محققان معتقدند که این مطالعه دارای مفاهیم مهم برای مدیرانی است که در تلاش برای ترغیب بیشترین خلاقیت در کارمندانشان هستند.

گفته می‌شود در بسیاری از مواقع بهتر است مدیران توجه کارمندان را به سوی جوانب مشکل‌زای یک موقعیت جلب کنند.

جزئیات این پژوهش در Academy of Management Journal انتشار یافت.

نقل از : http://www.isna.ir/fa/news/92020704005نوشته شده در هفتم اردیبهشت ۱۳۹۲ توسط ابوالقاسم مستقيمي

دبیر شورای برنامه‌ریزی آموزش عالی خبر داد:

تدبیر وزارت علوم برای رفع مشکل شهریه دانشجویان استعداد درخشان

» سرویس: دانشگاه و حوزه - صنفي، دانشجويي
gfdrtyhgf_jpg.jpg

دبیر شورای برنامه‌ریزی آموزش عالی از تدبیر وزارت علوم جهت رفع مشکل هزینه شهریه دانشجویان استعداد درخشان و شبانه خبر داد و گفت: بر اساس آیین‌نامه موجود هزینه تحصیل این دسته از دانشجویان رایگان پیش‌بینی شده است.

دکتر سعید قدیمی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: یکی از مشکلاتی که ترم گذشته مطرح بود، بحث هزینه تحصیل دانشجویان استعداد درخشان پیام‌نور و شبانه بود که در این زمینه در حال بررسی و تدبیر هستیم تا این مشکل رفع شود، چرا که در آیین‌نامه استعداد درخشان هزینه تحصیل این دسته از دانشجویان رایگان پیش‌بینی شده است.

وی افزود: بنابراین اگر بتوانیم بودجه هزینه تحصیل دانشجویان استعداد درخشان پیام‌نور و شبانه را از دولت تامین می‌کنیم، در غیر این صورت زیرنظام‌های موجود با توجه به اینکه خودگردان هستند، تنها بخشی از هزینه را از خود دانشجو دریافت می‌کنند.


نوشته شده در هفدهم فروردین ۱۳۹۲ توسط ابوالقاسم مستقيمي

رئيس مركز ملي پرورش استعدادهاي درخشان و دانش‌پژوهان جوان :
ثبت‌نام آزمون مدارس استعدادهاي درخشان و نمونه دولتي از امروز آغاز مي شود

رئيس مركز استعدادهاي درخشان و دانش‌پژوهان جوان از آغاز ثبت‌نام مدارس استعدادهاي درخشان و نمونه دولتي از امروز شنبه 5 اسفندماه خبر داد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، مهري سويزي اظهار كرد: ‌براساس برنامه زمانبندي، ثبت نام در آزمون ورودي  مدارس استعدادهاي درخشان و نمونه دولتي از 5 تا 23 اسفندماه سال جاري انجام مي شود و مديران كل آموزش وپرورش استانها مسئوليت اطلاع رساني درخصوص نحوه ثبت نام دراين آزمون از طريق شبكه هاي استاني را برعهده دارند.

وي با اعلام اينكه امسال ثبت‌نام در اين آزمون در مدارس محل تحصيل فعلي دانش‌آموزان انجام مي‌شود، افزود: ‌آزمون مذكور در دو حوزه سمپاد ونمونه دولتي براي ورود به پايه هاي اول راهنمايي و اول دبيرستان وهنرستان  به صورت يكپارچه در ارديبهشت ماه  سال 92 برگزار خواهد شد.

سويزي درخصوص آزمون ورودي دوره راهنمايي مدارس استعدادهاي درخشان (سمپاد) ونمونه دولتي با اشاره به اينكه 100 درصد محتواي سوالات آزمون از پايه ششم ابتدايي طراحي خواهد شد، ادامه داد: دارا بودن حداقل معدل كل 19  و 16 در پايه پنجم ابتدايي به ترتيب شرط ورود به مدارس سمپاد و نمونه دولتي است.

وي اضافه كرد: براساس دستورالعمل ، ثبت نام در آزمون استعدادهاي درخشان (سمپاد) ونمونه دولتي درمدارسي كه پايه پنجم آنها مشمول ارزشيابي توصيفي بوده است ، عنوان ارزشيابي «خيلي خوب» معادل معدل 19 وبراي مدارس نمونه دولتي عنوان ارزشيابي «خوب» معادل معدل 16 تعيين شده است.

رئيس مركز ملي پرورش استعدادهاي درخشان ودانش پژوهان جوان درباره آزمون ورود به پايه اول دبيرستان اظهار كرد: 100 درصد محتواي سوال آزمون از پايه سوم راهنمايي طرح مي شود و دارا بودن حداقل معدل كل 19 و 15 درسال دوم راهنمايي به ترتيب از شرايط ورود به مدارس سمپاد ونمونه دولتي مي باشد.

سويزي ادامه داد: حداقل معدل 19 شرط شركت درآزمون مدارس استعدادهاي درخشان (سمپاد) است اما براي ورود به مدارس نمونه دولتي به ميزان 20 درصد معدل پايه هاي پنجم ابتدايي و دوم راهنمايي درنمره آزمون موثر خواهد بود.

رئيس مركز ملي پرورش استعدادهاي درخشان ودانش پژوهان جوان بيان كرد: آزمون استعدادهاي درخشان (سمپاد) ونمونه دولتي براي ورود به دبيرستان روز پنج شنبه 19 ارديبهشت وآزمون ورود به دوره  راهنمايي  اين مدارس در روز جمعه 20 ارديبهشت ماه سال 92 راس ساعت 9 صبح بصورت همزمان دركشور برگزار مي شود.


برچسب‌ها: استعداد هاي درخشان
نوشته شده در ششم اسفند ۱۳۹۱ توسط ابوالقاسم مستقيمي

شرايط و زمان ثبت‌نام آزمون مدارس سمپاد و مراکز نمونه دولتی92

عبرت نیوز: مهری سویزی رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان در خصوص آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی اظهار داشت: این آزمون امسال با صلابت علمی و سلامت اجرایی به صورت همزمان و یکپارچه در سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: ‌آزمون مذکور در دو حوزه سمپاد و نمونه دولتی برای ورود به پایه‌های اول راهنمایی و اول دبیرستان و هنرستان به صورت یکپارچه در اردیبهشت ماه سال 92 برگزار خواهد شد.

* شرط ثبت‌نام برای آزمون ورودی دوره راهنمایی مدارس سمپاد و نمونه دولتی

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان گفت: ‌این حرکت در راستای توسعه کمی و کیفیت بخشی تحولی به مدارس دولتی انجام می‌شود و گامی بلند در جهت آرامش دادن به

خانواده‌ها، پاسخگویی به مطالبات به حق جامعه و عملیاتی کردن عدالت آموزشی در کشور است.

سویزی در خصوص آزمون ورودی امسال دوره راهنمایی مدارس استعدادهای درخشان (سمپاد) و نمونه دولتی با اشاره به اینکه 100 درصد محتوای سؤالات آزمون از پایه ششم ابتدایی طراحی خواهد شد، ادامه داد: دارا بودن حداقل معدل کل 19 و 16 در پایه پنجم ابتدایی به ترتیب شرط ورود به مدارس سمپاد و نمونه دولتی است.

وی اضافه کرد: بر اساس دستورالعمل، ثبت‌نام در آزمون استعدادهای درخشان (سمپاد) و نمونه دولتی در مدارس که پایه پنجم آنها مشمول ارزشیابی توصیفی بوده است ، عنوان ارزشیابی «خیلی خوب» معادل معدل 19 و برای مدارس نمونه دولتی عنوان ارزشیابی «خوب» معادل معدل 16 تعیین شده است.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان درباره آزمون ورود به پایه اول دبیرستان اظهار داشت: 100 درصد محتوای سؤال آزمون از پایه سوم راهنمایی طرح می‌شود و دارا بودن حداقل معدل کل 19 و 15 درسال دوم راهنمایی به ترتیب از شرایط ورود به مدارس سمپاد و نمونه دولتی است.

به گفته وی، حداقل معدل 19 شرط شرکت در آزمون مدارس استعدادهای درخشان (سمپاد) است اما برای ورود به مدارس نمونه دولتی به میزان 20 درصد معدل پایه‌های پنجم ابتدایی و دوم راهنمایی در نمره آزمون موثر خواهد بود.

سویزی از معافیت شرکت در آزمون دانش‌آموزان پایه سوم راهنمایی مدارس استعدادهای درخشان (سمپاد) برای ورود به دبیرستان خبر داد و تصریح کرد: انتخاب دبیرستان استعدادهای درخشان (سمپاد) برای این گروه از دانش‌آموزان، توسط ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها انجام می‌گیرد.

* هزینه و زمان ثبت‌نام آزمون مدارس سمپاد و مراکز نمونه دولتی

براساس گفته سویزی، هزینه ثبت‌نام در آزمون ورودی مدارس خاص با رویکرد فناوری و کیفیت بخشی به این مدارس ۹۰ هزار ریال (معادل نه هزار تومان) تعیین شده است.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان درباره زمان ثبت‌نام آزمون مدارس استعدادهای درخشان (سمپاد) و مراکز نمونه دولتی گفت: ‌بر اساس برنامه زمانبندی، ثبت‌نام در آزمون ورودی  این مدارس از 5 تا 23 اسفندماه سال جاری انجام می‌شود و مدیران‌کل آموزش و پرورش استان‌ها مسئولیت اطلاع‌رسانی در خصوص نحوه ثبت‌نام در این آزمون از طریق شبکه‌های استانی را برعهده دارند.

سویزی بیان کرد: آزمون استعدادهای درخشان (سمپاد) و نمونه دولتی برای ورود به دبیرستان روز پنج شنبه 19 اردیبهشت و آزمون ورود به دوره راهنمایی این مدارس در روز جمعه 20 اردیبهشت ماه سال 92 رأس ساعت 9 صبح بصورت همزمان در کشور برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت ‌ای مربوط به آزمون مدارس استعدادهای درخشان (سمپاد) و نمونه دولتی به همراه دفترچه مربوطه طی هفته آینده به استان‌ها ابلاغ خواهد شد.


برچسب‌ها: استعداد هاي درخشان
نوشته شده در بیست و پنجم دی ۱۳۹۱ توسط ابوالقاسم مستقيمي
اعلام نتايج آزمون  ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی

 قابل توجه داوطلبین محترم ورورد به مدارس راهنمایی و دبیرستان های استعدادهای درخشان و مدارس راهنمایی،دبیرستان و هنرستانهای نمونه

دولتی آموزش و پرورش شهر تهران.
باتبریک اعیاد شعبانیه و میلادحضرت ولی عصر(عج)، به اطلاع میرساند نتایج آزمون مدارس سمپاد و نمونه دولتی آ.پ شهر تهران در سال 1391،
در حال ویرایش نهایی می باشد و طی ساعات آینده (امروز 91/4/10) از طریق سامانه اطلاع رسانی  www.tedu.ir اعلام خواهد شد.

                                                                                                                                                       ستاد برگزاری آزمون اطلاعيه شماره يك ستاد برگزاري آزمون ورودي مدارس استعدادهاي درخشان و نمونه دولتي شهر تهران


سایر استانها و شهرستانها به مدیریت آموزش وپرورش منطقه خود مراجعه نمایند. براي اين كار به ادرسhttp://www.medu.ir/Portal/Home/ رفته و در نوار بالا سايت استانها را انتخاب كنيد در صفحه استان خود گزينه اعلام نتايج را انتخاب كني

استان فارس :       http://portal.farsedu.ir/portal/show.aspx?Page=22454

کهکیلویه و بویراحمد  : http://www.khozestanedu.ir/koh/

خراسان شمالی : http://www.nkhschool.ir/index.php?action=result

ایلام : دانلود اسامی http://ilam.medu.ir/ilam/ilamDocs/news/55.pdf

کرمان : http://mned.kermanedu.ir/

اردبیل : http://217.219.153.222/

کردستانhttp://kurd.medu.ir/kurd/kurdDocs/news/Tizhooshan.pdf

مازندران  : http://www.edumazand.ir/Rregister/  نتايج دوره راهنمايي

http://www.edumazand.ir/NRegister/ نتايج دوره متوسطه

خوزستان : http://10.232.115.97/sampad/

البرز :                              http://alborz-es.ir/azmoon/

اردبيل: http://217.219.153.222/

گيلان: http://www.giledu.ir/sampad91/default.aspx

خراسان جنوبي : http://sanjesh.skedu.ir/sanjesh/public/dnews.php?id=133

خراسان رضوي : http://sampad.khedu.ir/login.aspx

هرمزگان  : http://130.185.72.216/~edu/sanjesh/result/

آذربایجان شرقی : http://217.219.129.35:2550/Default.aspx

استان همدان http://azmoon.hamedan.medu.ir/

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

استان اصفهان : http://sanjesh.isfedu.ir/

استان سیستان و بلوچستان : http://www.sbedu.ir/

استان یزد : http://217.219.33.12/esampadreg/

استان آذربایجان غربی در حال تکمیل:  http://10.114.1.21/result/

استان چهارمحال بختیاری: http://217.219.46.136/intelligents/Intelligents/index/

www.chbsangesh.ir 

همچنين براي مشاهده نتايج آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی شهرستان هاي استان تهران مي توانيد از لينك هاي زير استفاده نمائيد :

كليك كنيد:

الف- اول به دوم راهنمایی                      ب- سوم راهنمایی به اول متوسطه

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نتايج آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی استان اصفهان را نيز در لينك زيرمشاهده نمائيد :

http://sanjesh.isfedu.ir/

- استان کهکلیویه و بویراحمد اعلام شد ۱۱/۴/۹۱ به لینک دریافت نتایج کهکیلویه بروید و پس از ورود از قسمت وسط صفحه لینک سایت های استانها استان مورد نظر را وارد شوید. منبع ساحل علم

 

۵- اعلام نتایج استان لرستان برای دریافت نتایج کلیک کنید:محل دریافت نتایج ۱۱/۴/۹۱منبع ساحل علم

 

۶- اعلام نتایج استان قزوین برای دریافت نتایج کلیک نماییددریافت نتایج ۱۱/۴/۹۱ منبع ساحل علم

توجه : در صورت اعلام نتايج ساير استان ها لينك هاي مربوطه را در همين بخش قرار خواهيم داد .نتايج ساير استان ها بتدريج در طول هفته جاري اعلام خواهد شد . 

نتایج آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان quotation mark سمپاد quotation mark ، مدارس و هنرستان های نمونه دولتی از بعد از ظهر امروز اعلام می شود.

معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان در مصاحبه با خبرنگار ما با اعلام این خبر افزود : نتایج این آزمون در شهر و شهرستان های تهران ، همدان ، خراسان جنوبی ، کرمانشاه ، اردبیل ، قزوین ، آذربایجان های شرقی و غربی ، قم ، اصفهان ، گلستان ، ایلام و خوزستان تا ساعاتی دیگر و نتایج آزمون داوطلبان دیگر استان ها تا فردا از طریق سامانه های اینترنتی ادارات کل این استان ها در دسترس داوطلبان قرار می گیرد.

محمد نستوه گفت: داوطلبان با مراجعه به این سامانه ها و درج کد شناسه و شماره ملی خود می توانند از نتایج آزمون آگاه شوند.


وی افزود: حدود 500 هزار داوطلب در آزمون ورودی مراکز سمپاد ، مدارس و هنرستان های نمونه دولتی در کشور شرکت کردند که 226 هزار نفر داوطلب تحصیل در مراکز سمپاد بودند و با کمتر از هفت درصد غیبت کننده ، 212 هزار نفر در جلسه امتحان شرکت کردند .
نستوه گفت : از میان این داوطلبان ، 29 هزار نفر پذیرفته شده و به مدارس استعدادهای درخشان راه یافته اند.


معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان افزود : نتایج این آزمون از چهارشنبه گذشته با انتشار اسامی پذیرفته شدگان مدارس سمپاد استان بوشهر آغاز شد و تا فردا ادامه دارد.

به گزارش میگنا، نتایج آزمون مدارس سمپاد و نمونه دولتی آ.پ شهر تهران در سال 1391، دطی ساعات آینده (امروز 91/4/10) از طریق سامانه اطلاع رسانیwww.tedu.ir اعلام خواهد شد.

 اطلاعيه شماره يك ستاد برگزاري آزمون ورودي مدارس استعدادهاي درخشان و نمونه دولتي شهر تهران


با تبريك فرا رسيدن سالروز ميلاد منجي عالم بشريت مهدي صاحب الزمان (عج ) ، نتايج پذيرفته شدگان در مدارس استعدادهاي درخشان و مدارس نمونه دولتي اعلام و ضمن تبريك به والدين گرامي و دانش آموزان ، توجه عزيزان را به نكات زير جلب مي نمايد:


1 - داوطلبين گرامي آزمون ورودي مهر 91 مدارس استعدادهاي درخشان و نمونه دولتي با وارد نمودن كد شناسه و كد ملي مي توانند از نتيجه آزمون و محل پذيرش مطلع گردند.


2-مهلت ثبت نام از تاريخ 12/4/91   لغايت     19/4/91     بوده و پس از آن مدارس مجاز به ثبت نام نخواهند بود.              
3 - دانش آموزان ليست ذخيره مدارس نمونه دولتي مجاز خواهند بود از تاريخ    20/4/91     به محل پذيرش مراجعه و در صورت وجود ظرفيت تا مورخ   25/4/91     نسبت به ثبت نام اقدام نمايند.


4- پذيرفته شدگان صرفا مجاز به ثبت نام در محل اعلام شده مي باشند و جابجايي و انتقال وجاهت قانوني نخواهد داشت . لذا از هر گونه در خواست خودداري شود.
5- شرط ثبت نام قطعي ، تطبيق معدل نوبت دوم و سهميه اظهار شده با مستندات مربوطه مي باشد.


6- كليه قبول شدگان مدارس استعدادهاي درخشان و قبول شدگان و ذخيره هاي دبيرستانهاي نمونه دولتي در صورت تمايل مي توانند در هنرستانهاي نمونه دولتي مورد نظر ثبت نام نمايند.


7- رسيدگي به اعتراضات احتمالي از تاريخ 21/04/91 لغايت 23/04/91صرفا از طريق تكميل فرم در سايت خواهد بود. بديهي است نتايج نيز از طريق سايت اعلام خواهد شد كه دانش آموز از طريق كد شناسه مي تواند رويت نمايد.


مدارك لازم جهت ثبت نام :
عكس 3*4    6قطعه
تصوير شناسنامه   2برگ
اصل كارنامه سوم راهنمايي براي ورود يهاي اول متوسطه و اصل كارنامه اول راهنمايي براي وروديهاي دوم راهنمايي 
-اصل مدارك مبني بر استفاده از سهميه شاهد،جانباز،وآزاده.  

آزمون ورودی مدارس سمپاد و مراکز نمونه دولتی صبح جمعه دوم تیر در کشور همزمان برگزار شد.

lمنبع بخش دومhttp://www.migna.ir  


نوشته شده در دهم تیر ۱۳۹۱ توسط ابوالقاسم مستقيمي

آیا می خواهید فرزندتان نابغه باشد؟  

 

سلامت نیوز:در واقع با اینکه هوش پدیده‌ای ژنتیک و استعدادی خدادادی است، توانایی‌های ذهنی افراد طی دوران زندگی و از دوران کودکی آنها کم‌کم شکل می‌گیرد. براساس تحقیقات علمی‌انجام شده، با به کار‌بردن روش‌ها و برنامه‌ریزی‌های خاصی در زندگی روزمره و در فضای آموزشی کودکان، می‌توان قدرت تفکر و هوش آنها را پرورش داد. شما هم می‌توانید از این ۹ روش برای باهوش‌تر کردن فرزندتان استفاده کنید.

 بازی برای هوش
شطرنج، جدول، پازل و دیگر بازی‌های فکری، همگی برای مغز کودک همچون ورزش هستند. بازی‌هایی مانند سودوکو (جدول اعداد) علاوه بر اینکه می‌توانند سرگرمی ‌لذت‌بخشی برای کودک شما باشند، تقویت‌کننده توانایی تفکر استراتژیک، حل مشکلات و تصمیم‌گیری در وضعیت‌های پیچیده هستند.

انواع بازی‌های فکری را در خانه داشته باشید و علاوه بر این، گاهی مسائلی را به طور خیالی طرح کنید و برای حل این مشکلات و مسائل ساختگی، از کودکان‌تان کمک بخواهید. بگذارید با وضعیت‌های دشوار و موقعیت‌های پیچیده تصمیم‌گیری مواجه شده و راه‌های پیشنهادی خود را برای حل مسائل به شما بازگو کنند. بقيه مقاله را در ادامه مطلب بخوانيدادامه مطلب
نوشته شده در سوم خرداد ۱۳۹۱ توسط ابوالقاسم مستقيمي

 چگونگي و زمان  آزمون ورودي رشتة ادبيات و علوم انساني (پاية دوم متوسطة نظري) دبيرستان هاياستعدادهاي درخشان 91

براي دستيابي به بخشنامه زير اينجا را كليك كنيد

به: ادارة كل آموزش و پرورش استان...

از: مركز ملّي پرورش استعدادهاي درخشان و دانشپژوهان جوان

موضوع: آزمون ورودي رشتة ادبيات و علوم انساني (پاية دوم متوسطة نظري) دبيرستان هاي

استعدادهاي درخشان

با سلام و آرزوي توفيق؛ احتراماً همانگونه كه استحضار داريد، توسعه و ارتقاء جايگاه رشتة ادبيات و

علوم انساني و هدايت استعدادهاي درخشان به سوي اين رشته، از موضوعات مورد تأكيد در منويات مقام

معظم رهبري (مد ظله العالي) است كه در اسناد كلان بالادستي وزارت آموزش و پرورش، خصوصا سند

تحول بنيادين آموزش و پرورش (بند 15 اهداف عملياتي) و نقشة جامع علمي كشور (بند 7 اهداف بخشي

نظام علم و فناوري و بند 14 اقدامات ملي ذيل راهبرد 10 كلان توسعة علم و فناوري) نيز بدان تصريح شده

است. به منظور تحقق اين امر، كلا سهاي ويژة رشتة ادبيات و علوم انساني در دبيرستان هاي استعدادهاي

1391 ايجاد و آزمون ورودي اين رشته برگزار - درخشان (پاية دوم متوسطة نظري) در سال تحصيلي 92

خواهد شد.

د) زمان ثبتنام، توزيع كارت و تاريخ برگزاري آزمون

-1 ثبت نام داوطلبان آزمون، از روز شنبه 9 ارديبهشت ماه تا چهارشنبه 27 ارديبهشت ماه

1391 در دبيرستانهاي محل تحصيل فعلي دانشآموزان انجام خواهد شد.

بقيه مطالب را در ادامه مطلب بخوانيدادامه مطلب
نوشته شده در پنجم اردیبهشت ۱۳۹۱ توسط ابوالقاسم مستقيمي
ارسال به دوستان
معاون آموزش متوسطه شهر تهران در گفت‌وگو با فارس خبر داد
مهلت ثبت‌نام در آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی تا 10 اردیبهشت

خبرگزاری فارس: معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: مهلت ثبت‌نام برای آزمون مدارس نمونه دولتی و سمپاد تا 10 اردیبهشت 91 پیش‌بینی شده است.

خبرگزاری فارس: مهلت ثبت‌نام در آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی تا 10 اردیبهشت

محمود حسینی، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: مهلت ثبت‌نام برای آزمون مدارس نمونه دولتی و سمپاد تا 10 اردیبهشت است و دوم تیرماه 91 نیز این آزمون برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان برای ثبت‌نام در آزمون ورودی دبیرستان‌های سمپاد باید معدل نوبت دوم پایه تحصیلی‌شان 19 باشد، گفت: دانش‌آموزانی که می‌خواهند برای ورودی پایه اول متوسطه یا هنرستان‌های نمونه دولتی ثبت‌نام کنند باید حداقل معد نوبت دوم پایه تحصیلی‌شان 15 باشد.

حسینی درباره تعداد دبیرستان‌های نمونه دولتی و سمپاد در شهر تهران افزود: در سطح مناطق آموزش و پرورش شهر تهران 55 دبیرستان نمونه دولتی و حدود 14 دبیرستان استعدادهای درخشان وجود دارد.

وی ادامه داد: ظرفیت پذیرش در دبیرستان‌های نمونه دولتی 5 هزار و 430 نفر؛ در 9 هنرستان یک هزار و 264 نفر، در دبیرستان‌های سمپاد 830 نفر؛ در مدارس راهنمایی سمپاد 780 نفر برای تکمیل پایه دوم راهنمایی و برای تکمیل ظرفیت پایه دوم راهنمایی نمونه دولتی 2 هزار و 710 نفر پیش‌بینی شده است.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران اظهار داشت: سایت www.tedu.ir  و  www.tehranedu.ir  برای ثبت‌نام دانش‌آموزان پیش‌بینی شده است.

وی افزود: مواد آزمون نمونه دولتی و سمپاد دروس قرآن و تعلیمات دینی، ادبیات فارسی، عربی، علوم اجتماعی، زبان انگلیسی، حرفه و فن، علوم تجربی و ریاضی است که مجموعاً 100 سؤال با 120 دقیقه زمان خواهد بود؛ سؤالات دانش‌آموزان اول دبیرستان شامل 20 درصد سؤالات از کتاب‌های اول راهنمایی، 20 درصد سؤالات از کتاب‌های پایه دوم راهنمایی و 60 درصد سؤالات از پایه سوم راهنمایی است.

انتهای پیام/http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910117000725


نوشته شده در بیست و یکم فروردین ۱۳۹۱ توسط ابوالقاسم مستقيمي
رئيس مركز ملي پرورش استعدادهاي درخشان ودانش پژوهان جوان :
آزمون ورودي مدارس سمپاد دوم تيرماه 91 برگزار مي شود
رئيس مركز ملي پرورش استعدادهاي درخشان ودانش پژوهان جوان از برگزاري همزمان آزمون ورودي مدارس راهنمايي ومتوسطه استعدادهاي درخشان ونمونه دولتي در روزجمعه دوم تيرماه 91 خبرداد.
به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، مهري سويزي، با اشاره به زمان ثبت نام آزمون ورودي مدارس سمپاد ونمونه دولتي گفت: ثبت نام آزمون از بيستم اسفند ماه سال 90 آغاز شده است وداوطلبان فقط تا 31 فروردين ماه سال جاري براي اين كار مهلت دارند.

وي با تاكيد بر عدم نياز مراجعه والدين داوطلبان به ادارات كل آموزش وپرورش استان ها ادامه داد: ثبت نام توسط مدارس  انجام مي شود وهزينه آن 70  هزار ريال است كه بايد به حساب دولتي كه ازسوي ادارات كل آموزش وپرورش استان مربوطه اعلام مي شود، واريزشود.
سويزي با اشاره به راهنماي منابع آزمون وتعداد سوالات تصريح كرد: منابع آزمون وتعداد سوالات دردفترچه آزمون مشخص شده است و ادارات آموزش وپرورش سراسركشور موظفند با برنامه ريزي مدون اين دفترچه را ازطريق مدارس دراختيار دانش آموزان قرار دهند.
رئيس مركز ملي پرورش استعدادهاي درخشان ودانش پژوهان جوان اظهار كرد: سوالات آزمون به صورت 4 گزينه اي است وصبح روز جمعه دوم تيرماه به صورت همزمان درسراسركشور برگزار مي شود.
وي با اعلام اينكه درسال تحصيلي آينده به دليل اجراي نظام آموزشي 3-3-6 به صورت موقت درپايه اول راهنمايي اين مدارس پذيرش انجام نخواهد شد ،خاطرنشان كرد: با اجراي نظام 3-3-6 دانش آموزان پايه پنجم ابتدايي به پايه ششم وارد مي شوند ،بنابراين براي تكميل ظرفيت دوره ي راهنمايي، آزمون ورودي از بين دانش آموزان قبولي پايه اول راهنمايي سال تحصيلي 91-90 جهت ورود به پايه دوم راهنمايي برگزار مي شود

http://www.medu.ir.


نوشته شده در هفدهم فروردین ۱۳۹۱ توسط ابوالقاسم مستقيمي

ضرورت هدايت دانش آموزان استعداد هاي درخشان به رشته ادبيات و علوم انساني

١٣٩٠/١٢/ تاريخ: ٠١

شماره: ٢٦٥٤١١

مديركل محترم آموزش و پرورش استان

با سلام و آرزوي توفيق

احتراماً همانطور كه استحضار داريد علوم انساني يكي از ارزشمندترين رشته هاي بنيادي و از شاخص‌هاي

تعيين كننده ميزان رشد يافتگي كشور در امور فرهنگي و علمي مي باشد. لذا منبعث از منويات مقام

 معظم رهبري (حفظه اله) و رويكرد سند تحول بنيادين و ماده 19 برنامه پنجم توسعه و در راستاي كمك

 به اعتلاي فرهنگ و ادبيات غني ايراني – اسلامي با هدف جذب دانش آموزان مستعد و علاقه مند به 

رشته ادبيات و علومانساني از بين دانش آموزان پايه اول متوسطه مدارس ضرورت دارد از هم اكنون و

در طول سال تحصيلي جاري

90-91 ) توسط كارشناسان، مشاورين و مديران مدارس نسبت به انجام موارد ذيل اقدام گردد. )

1 - تشكيل جلسات توجيهي براي مديران ، مشاوران ، معلمان، خانواده ها و دانش آموزان پايه اول 

متوسطه مدارس سمپاد جهت هدايت تحصيلي به اين رشته.

2 - الگوسازي در خصوص شاخصه ها و زمينه هاي كاربردي و تحصيلات عالي رشته ادبيات و علوم انساني

 براي دانش آموزان مستعد (حتي دانش آموزاني كه به نظر مستعد رشته رياضي يا تجربي نيز مي باشند) موضوعي ضروري است كه بايد در برنامه ريزي مدارس پيش بيني و اجرا شود.

3 - در فرآيند هدايت تحصيلي بايد رويكرد ارتقاء جايگاه رشته ادبيات و علوم انساني در ميان ساير رشته ها

 به عنوان رشته تحصيلي بسيار مهم براي دانش آموزان حاكم گردد. بنابراين مديران، مشاوران و معلمان

 گرامي مدارس سمپاد بايد بهترين و مستعدترين دانش آموزان را در مرحله اول به سمت رشته ادبيات و 

علوم انساني راهنمايي و هدايت نمايند.

4 - هدايت تحصيلي دانش آموزان موجود پايه اول متوسطه مدارس سمپاد به گونه اي صورت گيرد كه براي

 سالتحصيلي آينده در مدارسي با حداقل 3 كلاس پايه اول ، يك كلاس پايه دوم رشته ادبيات و

 علوم انساني داير گردد.

5 - آمادگي براي برگزاري آزمون تكميل ظرفيت پايه دوم متوسطه علوم انساني پس از وصول دستورالعمل

11/26/ B. مربوطه از سوي مركز ملي پرورش استعدادهاي درخشان و دانش پژوهان جوان

مهري سويزي

رئيس مركز ملي پرورش استعدادهاي درخشان

و دانش پژوهان جوان

بخشنامه جديد استعداد هاي درخشان داراي چند نكته است كه بايد مورد نقد قرار بگيرد.

1- در بند 3 بخشنامه آمده است:" بنابراين مديران، مشاوران و معلمان گرامي

مدارس سمپاد بايد بهترين و مستعدترين دانش آموزان را در مرحله اول به سمت رشته ادبيات و علوم انسانيراهنمايي و هدايت نمايند."سوال اين است كه آيا در امر مشاوره بايدي وجود دارد؟!

2 - در بند 4 آمده است كه يك كلاس از 3 كلاس به گونه اي باشد كه دوم انساني باشد يعني با اينكه كلمه بايد نيامده است اما مفهوم آن اين است كه بايد اين كار انجام شود آيا صحيح است كه دانش آموز مستعد در تعيين رشته مجبور شود و آيا مي توان واقعيت ها را به دانش آموز نگفت؟ و يا بيهوده به دانش آموز در باغ سبز نشان داد؟


نوشته شده در یکم اسفند ۱۳۹۰ توسط ابوالقاسم مستقيمي
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگ