تسهیلات دانشگاه یزد به رتبه‌های برتر کنکور

‌دانشگاه یزد به رتبه‌های برتر کنکور سراسری که این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند، پژوهانه اعطا می‌کند که این رقم برای دانشجویان سطح یک، به ۱۳ میلیون تومان در مدت تحصیل می‌رسد.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه یزد، دکتر "قاسم بریدلقمانی" معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یزد ضمن اعلام این خبر، گفت: آیین‌نامه پژوهانه دانشجویان استعدادهای درخشان دانشگاه یزد براساس آیین‌نامه تسهیلات آموزشی و با هدف شناسایی و حمایت دانشجویان ممتاز دانشگاه به منظور فراهم آوردن امکانات آموزشی، پژوهشی و رفاهی برای اعتلای سطح علمی آنان تدوین شده است.

 

وی افزود: بر همین اساس نیز افراد واجد شرایط در 6 سطح دسته‌بندی شده‌اند که در سطح یک، دانشجویان مقطع کارشناسی که طبق آیین‌نامه مصوب وزارت علوم حائز شرایط معرفی به عنوان برگزیده گروه‌های پنجگانه آزمون سراسری از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، دارندگان نشان طلای کشوری المپیادهای دانش‌آموزی (موضوع مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی) در رشته مرتبط با معرفی دبیرخانه المپیاد یا برگزیدگان رتبه‌های اول تا سوم جشنواره‌های معتبر علمی (از قبیل خوارزمی، جوان خوارزمی، رازی و فارابی ) در رشته یا گروه آموزشی مرتبط با طرح ابتکاری خود یا زمینه‌ای که در آن برگزیده شده‌اند با معرفی دبیرخانه هر یک از جشنواره‌ها با مشارکت حداقل 35 درصد، قرار دارند.

 

وی با اشاره به وجود دو تبصره در این باره، اظهار کرد: برطبق تبصره یک، برگزیدگان المپیادهای علمی دانش‌آموزی و جشنواره خوارزمی باید از طریق آزمون سراسری پذیرفته شده باشند و بنا به تبصره دو نیز برگزیدگان آزمون سراسری موضوع بند یک، کسانی تعریف می‌شوند که مجموع نمرات اکتسابی آنها در آزمون سراسری حداقل 2.5 نمره انحراف معیار از میانگین نمرات در گروه آزمایشی مربوطه بالاتر باشد.

 

این مسئول سطح دو واجدین شرایط پژوهانه در دانشگاه یزد را پذیرفته‌شدگان با رتبه کل کمتر یا مساوی 100 در گروه آزمایشی ریاضی فیزیک و رتبه کل کمتر یا مساوی 50 در گروه های آزمایشی علوم تجربی، علوم انسانی و هنر ذکر کرد.

 

وی همچنین پذیرفته‌شدگان با رتبه کل کمتر یا مساوی 200 در گروه آزمایشی ریاضی فیزیک و رتبه کل کمتر یا مساوی 100 در گروه‌های آزمایشی علوم تجربی، علوم انسانی و هنر را در سطح سه و پذیرفته‌شدگان با رتبه کل کمتر یا مساوی 500 در گروه آزمایشی ریاضی فیزیک و رتبه کل کمتر یا مساوی 250 درگروه‌های آزمایشی علوم تجربی و علوم انسانی و هنر را در سطح چهارم جای داد.

 

به گفته‌ی بریدلقمانی، سطح پنج شامل پذیرفته‌شدگان با رتبه کل کمتر یا مساوی 1000 در گروه آزمایشی ریاضی فیزیک و رتبه کل کمتر یا مساوی 500 در گروه‌های آزمایشی علوم تجربی و علوم انسانی و هنر و سطح ششم نیز دانشجویانی که در یک نیمسال تحصیلی، براساس میانگین نمرات در زمره‌ سه نفر اول رشته تحصیلی دانشگاهی خود باشند و میانگین نمرات آنها حداقل 2.5 نمره انحراف معیار از میانگین نمرات در رشته تحصیلی‌شان بالاتر باشد، هستند.

 

وی شروطی مانند این که دانشجویان مذکور باید در پایان هر نیمسال تحصیلی، در زمره 20 درصد برتر دانشجویان هم‌رشته تحصیلی دانشگاهی خود باشند یا واحدهای گذرانده دانشجو در هر نیمسال تحصیلی نباید از 14 واحد کمتر باشد، را یاداور شد و افزود: دانشجویانی که نمرات ناتمام دارند و تا زمان بررسی، نمره آنها اعلام نشود در صورتی ‌که تعداد کل واحدهای اعلام شده آن نیمسال آنها کمتر از 14 واحد نباشد، معدل آنها بدون احتساب واحدهای نمرات ناتمام در نظر گرفته می‌شود.

 

برید لقمانی خاطرنشان کرد: به منظور بررسی در شرایط یکسان، دانشجویانی که نمرات آنها در آن نیمسال تحصیلی از سایر دانشگاه‌ها اخذ شده باشد(دانشجوی میهمان،انتقالی و غیره) مشمول این آیین‌نامه نمی‌شوند.

 

به گفته معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یزد، براساس تبصره‌های پیش‌بینی‌شده در این آیین‌نامه، این دانشجویان اگر در دوران تحصیل خود از شرایط تحصیلی خوبی برخوردار باشند، در سطح شش، در هر نیمسال معادل 12 واحد پژوهانه، به دانشجویان سطح پنج، در هر نیمسال معادل 8 واحد پژوهانه ماهیانه برای مدت 8 نیمسال و به دانشجویان سطح چهار، علاوه بر تسهیلات سطح پنجم، در هر نیمسال معادل 8 واحد پژوهانه برای مدت 8 نیمسال به عنوان کمک هزینه شرکت در دوره‌های آموزشی مرتبط اعطا می‌شود.

 

وی ادامه داد: به دانشجویان سطح سه و بند سوم سطح یک، علاوه بر تسهیلات بند دو و سه، در هر نیمسال معادل 8 واحد پژوهانه برای مدت 8 نیمسال به عنوان کمک هزینه خرید کتاب و تجهیزات اعطا می‌شود و به دانشجویان سطح دو و بند دوم سطح یک، علاوه بر تسهیلات بند دو، سه و چهار، در هر نیمسال معادل 8 واحد پژوهانه برای مدت 8 نیمسال به عنوان پژوهانه برای انجام تحقیق‌های دانشجویی با تائید گروه مربوطه و مرکز استعدادهای درخشان دانشگاه اعطا می‌شود.

 

بریدلقمانی در پایان یادآور شد: دانشجویان سطوح پنجگانه یک تا پنج، بر اساس آیین نامه مصوب، امکان ادامه تحصیل به صورت همزمان در دو رشته تحصیلی را نیز دارند.


برچسب‌ها: انتخاب رشته, كنكور, مشاوره
نوشته شده در سی ام تیر ۱۳۹۴ توسط ابوالقاسم مستقيمي

چه کنیم که موفق تر شویم؟ چطور می توانیم در تمامی عرصه های زندگی، چه حرفه ای و چه شخصی، پیشرفت کنیم؟ 

به گزارش افکار نیوز، در طول دهه های متوالی مقاله ها و مطالب زیادی از ادبیات درباره این موضوع نوشته شده است، اما در اینجا من ۵ نکته ای را ارائه می کنم که به گمانم اساسی هستند...

۱ - فعال باشید

ویکتور فرانکل می گوید بین محرک و پاسخ خلاء وجود دارد و در حدفاصل این خلاء، تمامی آزادی ما نهفته است. با اینکه وی از محرومیت های شدید در اردوگاه های کار اجباری نازی رنج می برد، اما به این باور رسید که خود مسوول اندیشه ها و اعمال خود است و فقط برخی واکنش های شرطی نیست.
همانند فرانکل، ما نیز باید تلاش کنیم با همنوا کردن تمامی تجارب زندگی، سرنوشت خود را بیافرینیم. هر چیزی از ذهن ما آغاز و به بیرون ساطع می شود بنابراین هر آنچه در اطراف ما رخ می دهد بازتابی از دنیای درون خود ماست. اینکه ما به این دنیای درون اجازه دهیم سرکش شود، اینکه بگذاریم علف های هرز رشد کنند و همه جا را بگیرند یا اینکه بوستان سرسبز و دلپذیری را پرورش دهیم، همه انتخاب خود ماست؛ این معنی واقعی فعال بودن است.

۲ - مسوولیت پذیر باشید

از آنجا که ما این قدرت را داریم که تجربه ها را انتخاب کنیم، نیاز داریم مسوولیت این انتخاب را هم پذیرا باشیم. شاید هر چیزی که در سر راه ما قرار می گیرد نتیجه مستقیم افکار ما نباشد (هر چند برخی ممکن است بگویند باشد) اما هر آنچه ما به زندگی مان جذب می کنیم، تا حد زیادی، بازتابی از نحوه اندیشیدن ماست. اکثر اینها در سطح ناخودآگاه رخ می دهند اما همین ناخودآگاه از ذهن اندیشمند ما خط می گیرد بنابراین تغییر در نحوه اندیشیدن، دنیای ما را متحول خواهد کرد و ما در برابر آن مسوول هستیم.

رفتار ما نتیجه طبیعی تصاویر ذهنی ماست بنابراین مسوول رفتارمان نیز هستیم، همچنین در برابر رفتاری که در دیگران تحمل می کنیم. اگر بگذاریم دیگران روی اعصاب ما راه بروند، آن وقت باید خودمان را سرزنش کنیم.

۳ - رهبر خوبی باشید

هیچ گاه در هیچ یک از عرصه های زندگی اثربخش نخواهیم بود مگر اینکه مهارت های رهبری مطلوبی داشته باشیم. رهبری یک هنر است و هر یک از ما باید رویکردمان را نسبت به آن پیدا کنیم. اول از همه، باید بفهمیم چگونه خودمان را رهبری کنیم، یعنی اینکه یک قطب نما داشته باشیم، یک خط سیر که همه کارهای ما را راهنمایی کند. این قطب نما، معمولا به شکل یک بیانیه ماموریت شخصی است، سندی که بیان کننده جزییات ارزش هایی است که ما با آنها زندگی می کنیم.

همانطور که دیگران را رهبری می کنیم، حال به عنوان والدین، مدیران، در خانواده و سازمانی که ما خود بخشی از آن هستیم، نیاز داریم پیش از هر کاری و مهم تر از هر چیزی با مثال رهبری کنیم تا روشن کنیم ارزش های ما چه هستند و اینکه ما با آنها زندگی می کنیم. هرگونه عدم انسجامی در ارزش های ادعا شده و رفتار ما شناسایی و قضاوت می شود و باعث از بین رفتن اثربخشی ما خواهد شد. خوددرگیری های فردی و استانداردهای دوگانه میخی خواهند بود بر تابوت توانایی ما برای رهبری.

یک رهبر خوب، ماهرانه و به آرامی رهبری خواهد کرد، پشت همه، بدون سروصدا و هیاهو. در کلام تائو ته شینگ:

سرباز خوب ترس را القا نخواهد کرد.
جنگجوی خوب نمایانگر تجاوز نخواهد بود.
اشغالگر خوب خود را درگیر نبرد نخواهد کرد.
رهبر خوب تمرین قدرت نخواهد کرد.
این همان ارزش بی اهمیتی است.
این راه دستیابی به همکاری دیگران است.
این راه ساختن همان هارمونی است که در طبیعت هست.

۴ - اجازه ندهید ترس شما را بازدارد.

من عاشق تمامی فیلم های اِم.نایت شیامالان هستم. فیلم مورد علاقه من نیز «روستا» است. این فیلم راجع به روبرو شدن با ترسی است که مدام بر ما چیره می شود و رسیدن به این واقعیت که هر زمان که ما با آنها رودررو می شویم، ناپدید می شوند. هیچ چیزی آن نیست که به نظر می رسد. زمانی شنیدم (هر چند به یاد ندارم که کجا) که بیشترین فرمانی که در کتاب مقدس آمده است این است: «هراس به خود راه ندهید.»
در هر برهه ای از زندگی که باشیم، ترس وجود خواهد داشت. هر زمانی که کار تازه ای انجام می دهیم، ترس وجود دارد. هر زمانی که خود را به بالاتر می کشیم یا حلقه راحتی خود را بیشتر می کنیم، ترس وجود دارد. این طبیعت زندگی است. زندگی همواره در حرکت است چه ما به جلو حرکت کنیم، رشد کنیم، به عقب برگردیم یا بمیریم. ما انتخابی داریم؛ یا رشد کنیم یا بمیریم. رشد و ترس دست به دست هم پیش می روند. بخشی از یک بسته هستند و اگر همه نتوانیم این بسته را به آغوش بکشیم، از دست خواهیم رفت.

از شکست نهراسید، شکست ناگزیر و ضروری است. به زندگی همه افراد موفق بنگرید تا زمزمه شکست را ببینید. این شکست اساس پیروزی است، به شرطی که از آن یاد بگیریم.

دیگران را نیز نترسانید. آنها هم مانند شما زیبا و آسیب پذیرند. تنها گاهی اوقات برای مراقبت از خود از راه های مختلف تلاش می کنند. هر کسی تمام تلاش خود را می کند، پس با دیگران با وقار برخورد کنید و از آنها نهراسید. هرگاه با ترس هایتان روبرو شدید، چون دود ناپدید خواهند شد.

۵ - هیچ گاه از آموختن دست نکشید

من به این نتیجه رسیده ام یادگیری فعالیتی اساسی در یک زندگی موفق و هدفمند است. اگر در یادگیری شکست بخوریم، در رشد کردن هم موفق نخواهیم بود و این مساوی با مرگ است. زندگی فرصت های بیکرانی برای یادگیری در اختیار ما قرار می دهد و هر چقدر شرایط سخت تر باشد، احتمال بیشتری وجود خواهد داشت که یاد بگیریم.

از دیگران هم می توانیم یاد بگیریم، به ویژه افراد پرتلاش و مبارز. آنها همانند فرشتگانی از آسمان هستند که به ما در مورد خویشتنمان می آموزند. همچنین می توانیم از اتفاقات اطراف خود نیز درس بگیریم و بیشتر از همه، با تماشای خود، با دیدن اینکه چگونه واکنش نشان می دهیم و چه انگیزه ای ما را به حرکت وامی دارد، یاد خواهیم گرفت.

اگر این ۵ عمل، به عادت تبدیل شوند، منجر به موفقیت در تمام عرصه های زندگی خواهند شد. مسلما اینها نسخه ای آنی نخواهند بود اما اساسی خواهند شد برای یک زندگی مفید.


برچسب‌ها: روانشناسي, مشاوره
نوشته شده در بیست و سوم بهمن ۱۳۹۲ توسط ابوالقاسم مستقيمي

نخبه خیزترین دانشگاههای کشور

94 درصد برترین‌های آزمون‌های سراسری و 93 درصد از دارندگان مدال المپیاد علمی دانش آموزی دانشگاه صنعتی شریف را برای ادامه تحصیل انتخاب کردند.

بر اساس آمار ارائه شده از سوی بنیاد ملی نخبگان در سال جاری تعداد 656 نفر به عنوان استعداد برتر به خانواده بنیاد ملی نخبگان اضافه شدند که از این تعداد 392 نفر جزء نفرات برتر آزمون سراسری و 264 نفر از مدال آوران المپیاد علمی دانش آموزی هستند.


افتخاراتدخترپسرمجموع
کنکور سراسری174218392
المپیاد دانش آموزی45219264
مجموع219437656

وضعیت مدال آوران المپیاد علمی دانش آموزی
از میان 264 دارنده مدال المپیاد 75 مدال طلا، 110 مدال نقره و 79 مدال برنز است که به تفکیک جنسیت به شرح ذیل است:

مدالدخترپسرمجموع
طلا146175
نقره1694110
برنز156479
مجموع45219264

دانشگاه‌های محل تحصیل برترین‌های آزمون سراسری
در گروه ریاضی فیزیک 94 درصد از برترین‌ها (141نفر) دانشگاه صنعتی شریف و 5 درصد (8 نفر) دانشگاه تهران را برای تحصیل انتخاب کردند و باقی برترین‌ها در سایر دانشگاه‌ها مشغول به ادامه تحصیل شدند.

در گروه علوم تجربی نیز 61 درصد (61 نفر) دانشگاه علوم پزشکی تهران و  درصد24 ( 24 نفر) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را انتخاب کردند.

علاوه بر این 53 نفر (62 درصد) از برترین‌های گروه علوم انسانی در دانشگاه تهران و 24 نفر (28 درصد) در دانشگاه شهید بهشتی پذیرش شدند.

در گروه هنر نیز 30 نفر (75 درصد) در دانشگاه هنر و 10 نفر (25 درصد) در دانشگاه هنر مشغول به تحصیل شدند.

کدام دانشگاه پذیرای المپیادی‌ها بود
به طور کلی 93.35 درصد از برگزیدگان المپیادهای علمی دانش آموزی دانشگاه صنعتی شریف و 31.12 درصد دانشگاه تهران را برای ادامه تحصیل انتخاب کردند.


از میان 35 برگزیده المپیاد دانش آموزی فیزیک 63 درصد (22 نفر) دانشگاه صنعتی شریف و 11 درصد (4 نفر) دانشگاه تهران را به عنوان محل تحصیل انتخاب کردند.

41 نفر در المپیاد دانش آموزی شیمی حایزه رتبه‌های برتر شدند که از این تعداد 20 نفر (49 درصد) در مقطع دبیرستان مشغول به تحصیل هستند و در مقابل 32 درصد (13 نفر) در دانشگاه صنعتی شریف، 12 درصد (5 نفر) دانشگاه علوم پزشکی تهران و 7 درصد (3 نفر) در دانشگاه تهران پذیرش شدند.

از 38 نفری که در المپیاد دانش آموزی زیست شناسی برتر شدند 45 درصد (17 نفر) در حال تحصیل در مقطع دبیرستان مشغول به هستند. 11 نفر ( 29 درصد) در دانشگاه علوم پزشکی، 5 نفر ( 13 درصد) دانشگاه تهران و 5 نفر (13 درصد) دانشگاه علوم پزشکی مشهد مشغول به تحصیل شدند.

در المپیاد کامپیوتر نیز از 39 نفر برگزیده 17 نفر (44 درصد) دانشگاه صنعتی شریف، 4 نفر (10درصد) دانشگاه تهران را انتخاب کردند. از این تعداد برگزیده 46 درصد (18 نفر) در دبیرستان مشغول به تحصیل هستند.

در المپیاد ادبیات نیز 32 نفر حایز رتبه شدند که از این میان 28 درصد (9 نفر) در دانشگاه شهید بهشتی و 25 درصد (8 نفر) در دانشگاه تهران پذیرش شدند.

همچنین از میان 39 برگزیده المپیاد نجوم 44 درصد (17 درصد) در دانشگاه صنعتی شریف و 8 درصد (3نفر) در دانشگاه تهران مشغول به تحصیل شدند.

رشته‌های انتخابی برترین‌های آزمون سراسری
گروه علوم ریاضی از میان 150 نفر برتر 69 درصد (104 نفر) رشته مهندسی برق، 16 درصد (23 نفر) رشته مهندسی مکانیک، 7 درصد (11 نفر) رشته مهندسی کامپیوتر و 4 درصد (6نفر)رشته مهندسی عمران را انتخاب کردند.

در میان 100 نفر اول گروه علوم تجربی 85 درصد (85 نفر) در رشته پزشکی و 11 درصد (11 نفر) در رشته دندانپزشکی پذیرفته شدند.

همچنین 100 نفر اول گروه علوم انسانی 62 نفر (61 نفر) رشته حقوق و 23 نفر (22 درصد) رشته روانشناسی را برای ادامه تحصیل انتخاب کردند.

در گروه هنر نیز از 40 نفر برتر 17 نفر (42 درصد) در رشته سینما و 17 نفر (42 درصد) در رشته عکاسی پذیرش شدند.


برچسب‌ها: كنكور
نوشته شده در دهم مهر ۱۳۹۲ توسط ابوالقاسم مستقيمي

محل دریافت نتایج و ثبت نام مدارس نمونه و تیزهوشان (سمپاد)کلیه استانها 

 مدارس خاص گلستان   نتایج این استان اعلام گردید

 

مدارس خاص سمنان   نتایج این استان اعلام شد

 

مدارس خاص سیستان و بلوچستان  نتایج اعلام گردیده

 

مدارس خاص ایلام  نتایج اعلام گردید.    اگر این لینک عمل نکرد خبر دهید لینک دیگری بگذارم

 

مدارس خاص چهارمحال بختیاری  نتایج اعلام گردید

 

مدارس خاص استان قم  نتایج این استان اعلام گردید۶/۳/۹۲

 

مدارس خاص آذربایجان شرقی

 

مدارس خاص آذربایجان غربی  نتایج اعلام گردید

 

مدارس خاص همدان  نتایج همدان اعلام گردید

 

 

 

مدارس خاص کهگیلویه و بویراحمد نتایج اعلام گردید

 

مدارس خاص لرستان  نتایج اعلام گردید

 

مدارس خاص تهران  نتایج اعلام گردید

 

 مدارس خاص یزد اگر نتوانستید روی آن راست کلیک کنید و در پنجره دیگر باز کنید۹/۳/۹۲ راهنمایی و ۱۲/۳/۹۲ دبیرستان:روش دیگر برای ورود به استان یزد

 

 

مدارس خاص خراسان رضوی  اگر باز نشد راست کلیک نمایید و در پنجره جدید بازکنیدنتایج ۸خرداد اعلام میگردد

 

 

 مدارس خاص فارس

 

مدارس خوزستان

 

 

مدارس خاص کردستان

 

مدارس خاص اردبیل  نتایج اعلام گردید

 

مدارس خاص خراسان شمالی

 

مدارس خاص خراسان جنوبی

 

مدارس خاص هرمزگان   نتایج اعلام گردید.

 

 اگر لینک استانی باز نشد می توانید روی آن راست کلیک کنید و پنجره جدید را باز کنید. در صورت اشکال اطلاع دهید.

 نقل از : http://moshaverh-amiri2010.blogfa.com/post-1907.aspx

تايج پذيرفته شدگان پايه سوم راهنمايي به اول دبيرستان آزمون ورودي دبيرستانهاي استعدادهاي درخشان و نمونه دولتي استان بوشهر


روابط عمومي اداره كل آموزش و پرورش استان بوشهر : نتايج آزمون دبيرستانهاي استعدادهاي درخشان (سمپاد) و نمونه دولتي از طرف اداره سنجش اعلام گرديد .


براي مشاهده نتايج بر روي لينك نام مدرسه مورد نظر كليك كنيد .


دبيرستانهاي
 استعدادهاي درخشان

شهيد بهشتي بوشهر

فرزانگان بوشهر

شهيد مطهري دشتستان

فرزانگان دشتستان

شهيد بهشتي دشتي

فرزانگان دشتي

شهيد بهشتي كنگان

فرزانگان كنگان

شهيد بهشتي گناوه

فرزانگان گناوه

-------

-------
دبيرستانهاي نمونه دولتي
-------


ضمنا شركت كنندگان مي توانند جهت دريافت كارنامه ، با در دست داشتن كارت ورود به جلسه يا شماره صندلي يا كارت ملي خود به اداره آموزش و پرورش شهرستان يا منطقه محل تحصيل خود مراجعه نمايند .

لازم به يادآوري است كه نتايج پذيرفته شدگان مدارس شاهد و هنرستانهاي نمونه استان متعاقبا از طريق همين پرتال اعلام خواهد شد .

 

منبع:اداره کل بوشهر


برچسب‌ها: استعداد هاي درخشان
نوشته شده در هفتم خرداد ۱۳۹۲ توسط ابوالقاسم مستقيمي

6 خرداد؛ نتایج آزمون سمپاد دانش‌آموزان تهرانی امشب اعلام می‌شود

آموزش > عمومی- همشهری آنلاین:
نتایج آزمون سمپاد و مدارس نمونه دولتی سال 92 دانش‌آموزان تهرانی امشب 6 خرداد ماه از طریق سایت www.tebu.ir اعلام می‌شود.

ایسنا نوشت: سعید هیبتی رییس مرکز استعدادهای درخشان آموزش و پرورش شهر تهران گفت: در حال بارگذاری اسامی روی سایت مذکور هستیم و داوطلبان از فردا صبح می‌توانند از طریق مراجعه به همان سایتی که ثبت‌نام کرده‌اند، نتایج آزمون سمپاد و مدارس نمونه دولتی را مشاهده کنند.

وی افزود: شهر تهران برای تمامی مقاطع و جنسیت پذیرش به تفکیک دانش‌آموزان دختر و پسر 4550 نفر ظرفیت تعیین کرده است.

رییس مرکز استعدادهای درخشان آموزش و پرورش شهر تهران تصریح کرد: نحوه رسیدگی به اعتراض‌ها نیز در سایت اعلام نتایج دیده شده، لذا دانش‌آموزانی که نسبت به نتایج آزمون اعتراض داشته باشند، می‌توانند طبق مقررات و ضوابطی که در سامانه اعلام می‌شود، اعتراض خود را اعلام کنند.

نقل از :http://hamshahrionline.ir/details/216158


برچسب‌ها: استعداد هاي درخشان
نوشته شده در ششم خرداد ۱۳۹۲ توسط ابوالقاسم مستقيمي

نتایج آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان خراسان رضوی هشتم خرداد اعلام می شود

مشهد - رییس مرکز استعدادهای درخشان اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: نتایج آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان این استان روز هشتم خرداد ماه اعلام می شود.

جلال صداقت روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی در این استان همزمان با سراسر کشور روزهای 19 و 20 اردیبهشت ماه برگزار شده بود.

وی اظهارداشت: دانش آموزان شرکت کننده در آزمون مزبور می توانند در تاریخ اعلام شده با اطلاعات ثبت نامی خود به سایت اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی مراجعه و نتیجه آزمون خود را دریافت نمایند.

وی گفت: امسال برای ورود به مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی این استان در مقطع متوسطه 28 هزار و 377 نفر و در مقطع راهنمایی 37 هزار و 531 نفر در آزمون ورودی این مدارس شرکت کردند. 

صداقت اظهارداشت: پذیرش دانش آموزان برای ورود به مدارس نمونه دولتی بر اساس نمره آزمون ورودی و معدل کل آنان خواهد بود. 

وی با بیان اینکه در آزمون ورودی مقطع راهنمایی معدل کل پایه پنجم و در آزمون ورودی متوسطه معدل کل پایه دوم راهنمایی ملاک خواهد بود، گفت:80 درصد نمره آزمون و 20 درصد معدل کل دانش آموز در قبولی آنان تاثیر دارد. 

وی افزود: گزینش دانش آموزان برای ورود به مدارس استعدادهای درخشان صرفا بر اساس رتبه فضلی مبتنی بر نمره تراز شده آزمون خواهد بود. 

وی اظهار داشت: در تعیین رتبه فضلی هر داوطلب نمره تراز شده آزمون فقط با دیگر داوطلبان متقاضی مدارس انتخابی وی به ترتیب اولویت سنجیده می شود. 

صداقت گفت: حدود هفت هزار نفر در دبیرستانهای نمونه دولتی و استعدادهای درخشان و حدود پنج هزار نفر در مدارس راهنمایی نمونه دولتی و استعدادهای درخشان این استان پذیرفته می شوند. /3 


برچسب‌ها: استعداد هاي درخشان
نوشته شده در یکم خرداد ۱۳۹۲ توسط ابوالقاسم مستقيمي
اعلام زمان پذیرفته شدگان مدارس استعدادهای درخشان
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان از اعلام نتایج آزمون های ورودی مدارس استعدادهای درخشان از اول تا ششم خرداد ماه به تفکیک استان ها خبر داد.

 

مهری سویزی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب گفت: براساس جدول زمان بندی شده نتایج آزمون های ورودی مدارس راهنمایی، متوسطه سمپاد و نمونه دولتی اول خرداد ماه اعلام می شود.

وی با بیان اینکه نتایج آزمون های ورودی به تفکیک استان ها اطلاع رسانی می شود، افزود: ششم خرداد ماه نتایج آزمون های مدارس سمپاد و نمونه دولتی شهر و شهرستان تهران، همدان و یزد اعلام می شود و دانش آموزان براساس نمره های کسب شده می توانند در مدارس مورد نظر ثبت نام کنند.

سویزی درباره نحوه اطلاع رسانی به خانواده دانش آموزان گفت: دانش آموزان یا والدین آنها می توانند به سایت اداره کل آموزش و پرورش استان و شهرستان خود مراجعه کرده و نتایج آزمون ها را در تاریخ های اعلام شده مشاهده کنند.

به گفته سویزی،از مجموع 700 هزار دانش‌آموز شرکت کننده در آزمون ورود به مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی، کمتر از 7 درصد در مدارس سمپاد پذیرفته می‌شوند.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان درباره تعداد مدارس جدید تیزهوشان برای سال تحصیلی 93-92 گفت: در اول مهرماه 92، 662 مدرسه تیزهوشان با 150 هزار دانش‌آموز فعالیت خود را در سراسر کشور آغاز می‌کند.

 به گزارش ميگنا جدول زمان‌بندي اعلام نتايج و ثبت نام پذيرفته‌شدگان اين آزمون بر اساس دستورالعمل وزارتي، به شرح ذيل مي باشد:


برچسب‌ها: استعداد هاي درخشان
نوشته شده در سی ام اردیبهشت ۱۳۹۲ توسط ابوالقاسم مستقيمي
زمان اعلام نتایج آزمون مدارس سمپاد و نمونه دولتی92


 
رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: نتایج آزمون سمپاد و مدارس نمونه دولتی هفته دوم خرداد ماه از طریق ادارات آموزش و پرورش اعلام می‌شود.


نوشته شده در بیست و سوم اردیبهشت ۱۳۹۲ توسط ابوالقاسم مستقيمي
نتایج آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان اواخر نیمه اول خرداد اعلام کرد
رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش از اعلام نتایج آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان در اواخر نیمه اول خرداد امسال خبر داد. 
به گزارش ایلنا، عبدالامیر عرفی، رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش اظهار داشت: آزمون ورودی مدارس راهنمایی استعدادهای درخشان و نمونه دولتی با حضور 370 هزار دانش‌آموز شامل 190 هزار دانش‌آموز دختر و 180 هزار دانش‌آموز پسر برگزار شد. 
وی به تعداد شرکت‌کنندگان از استان‌های مختلف اشاره کرد و گفت: بیشترین آمارشرکت کنندگان در این آزمون به استان تهران با 39هزار و 82نفر و کمترین استان به ایلام با یکهزار و 156نفر اختصاص دارد. 
عرفی با بیان اینکه تمام سؤالات آزمون ورودی مدارس راهنمایی استعدادهای درخشان از محتوای پایه ششم ابتدایی طراحی شد، ادامه داد: نتایج آزمون از دهم خرداد ماه به بعد اعلام می‌شود. 
وی درباره اعلام نتایج آزمون گفت: نتایج آزمون ورودی مدارس متوسطه استعدادهای درخشان یک روز پس از پایان امتحانات خردادماه سوم راهنمایی اعلام می شود .
عرفی افزود: داوطلبان پذیرفته شده در این آزمون ها 10روز 
نتایج آزمون از طریق سایت ثبت‌نام دانش‌آموزان انجام می‌شود؛ به این معنی که نتایج در تمام استان‌ها در همان سایت ثبت‌نام آن استان اعلام می‌شود.
بعد از اعلام نتایج، باید نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. 
وی به نحوه اطلاع‌رسانی درباره نتایج آزمون اشاره کرد و افزود: نتایج آزمون از طریق سایت ثبت‌نام دانش‌آموزان انجام می‌شود؛ به این معنی که نتایج در تمام استان‌ها در همان سایت ثبت‌نام آن استان اعلام می‌شود. 
رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش به نظارت بر آزمون اشاره کرد و بیان داشت: ناظران طی دو روز گذشته بر روند آزمون نظارت داشتند و هیچ موردی مبنی بر تخلف گزارش نشده است. 
وی در مورد آزمون ورودی دوره راهنمایی مدارس استعدادهای درخشان (سمپاد) و نمونه دولتی با اشاره به اینکه 100 درصد محتوای سؤالات آزمون از پایه ششم ابتدایی طراحی خواهد شد، ادامه داد: دارا بودن حداقل معدل کل 19 و 16 در پایه پنجم ابتدایی به ترتیب شرط ورود به مدارس سمپاد و نمونه دولتی است.
وی درباره آزمون ورود به پایه اول دبیرستان افزود: 100 درصد محتوای سؤال آزمون از پایه سوم راهنمایی طرح شده و دارا بودن حداقل معدل کل 19 و 15 در سال دوم راهنمایی به ترتیب از شرایط ورود به مدارس سمپاد و نمونه دولتی است.
نقل ازhttp://www.migna.ir/


نوشته شده در بیستم اردیبهشت ۱۳۹۲ توسط ابوالقاسم مستقيمي
آزمون مدارس سمپاد هفته آینده برگزار می‌شود

تاریخ انتشار : شنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۵۷
 
تعداد شرکت‌کنندگان به طور کلی در آزمون سمپاد برای ورود به راهنمایی و دبیرستان 451 هزار و 788 نفر و با احتساب هنرستان‌های نمونه دولتی و سمپاد به 676 هزار و 616 نفر می‌رسد.
آزمون مدارس سمپاد هفته آینده برگزار می‌شود
رییس مرکز سنجش آموزش و پرورش از برگزاری آزمون ورود به مدارس راهنمایی و متوسطه اعم از تیزهوشان و نمونه دولتی در روزهای پنج شنبه و جمعه هفته آینده (19 و 20 اردیبهشت ماه) در سراسر کشور خبر داد. 
عبدالامیر عرفی در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن اشاره به ثبت‌نام قطعی 676 هزار و 617 داوطلب در آزمون سمپاد، گفت: در دوره راهنمایی تعداد داوطلبان 230 درصد افزایش یافته است. 
وی ادامه داد: برای آزمون مدارس سمپاد و نمونه دولتی در دوره راهنمایی 370 هزار و 176 نفر و برای دوره متوسطه 312 هزار و 522 نفر ثبت‌نام کرده‌اند که این آمار نهایی ثبت‌نام‌شدگان است. 
به گفته وی، این آمارها نشان می‌دهد تعداد شرکت‌کنندگان در آزمون سمپاد 92 به طور کلی در هر دوره راهنمایی و متوسطه 62 درصد افزایش داشته، این در حالی است که تعداد داوطلبان در دوره راهنمایی 230 درصد افزایش را نشان می‌دهد. 
به گفته رییس مرکز سنجش آموزش و پرورش، تعداد شرکت‌کنندگان به طور کلی در آزمون سمپاد برای ورود به راهنمایی و دبیرستان 451 هزار و 788 نفر و با احتساب هنرستان‌های نمونه دولتی و سمپاد به 676 هزار و 616 نفر می‌رسد. 
عرفی با بیان اینکه افزایش تعداد داوطلبان آزمون سمپاد و مدارس نمونه دولتی سال 92 نشان از افزایش عدالت آموزشی دارد، اظهار کرد: امسال در برخی از شهرستان‌های کوچک که برای اولین بار مدارس سمپاد و یا نمونه مردمی ایجاد شده، شاهد حضور داوطلبان از این شهرها هستیم. 
وی تصریح کرد: آزمون ورود به مدارس متوسطه اعم از تیزهوشان و نمونه دولتی 19 اردیبهشت ماه و آزمون داوطلبان دوره راهنمایی برای این مدارس 20 اردیبهشت ماه در ساعت 9 صبح به طور همزمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

نوشته شده در هفتم اردیبهشت ۱۳۹۲ توسط ابوالقاسم مستقيمي

افکار منفی در ایجاد خلاقیت مثل ققنوس‌اند!

» سرویس: علمي و فناوري - پژوهشي
business-idea-art.jpg

نتایج یک مطالعه جدید در بلژیک و آلمان نشان می‌دهد بدخوترین کارمندان می‌توانند خلاق‌ترین باشند.

به گزارش سرویس پژوهشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دانشمندان دریافتند که افکار و احساسات منفی می‌تواند تا حد قابل توجهی در برانگیختن خلاقیت کارمندان نقش داشته باشد.

این محققان مدعی‌اند که امکان بروز خلاقیت پس از پایان افکار منفی، در اوج خود قرار دارد.

رونالد بلدو از دانشگاه بلژیک و همکارانش از دانشگاه لوفانا ی آلمان، بر این باورند که افکار منفی توجه را به سوی مشکلات جلب می‌کند و نشان‌دهنده این موضوع است که برای حل این مشکلات تلاش لازم است.

افکار منفی نه تنها به شکوفایی درک عینی و دقیق‌تر از شرایط کمک می‌کند، بلکه همچنین اساس ایده‌های موفق (زمانی که افکار منفی از هم می‌پاشند) را پی‌ریزی می‌کند.

رونالد بلدو و همکارانش این فرایند را به ققنوس تشبیه می‌کنند که در آن موجود اسطوره‌ای ابتدا به خاکستر تبدیل می‌شود و سپس از میان این خاکستر برمی‌خیزد تا به پرنده‌ای زیبا تبدیل شود.

به همین صورت، ایده‌های نو نتیجه فرایند پویایی است که در آن فرد مرحله‌ای از افکار و احساسات منفی را تجربه می‌کند و پس از آن حالتی از افکار و احساسات بسیار مثبت پدیدار می‌شود.

در این مطالعه از 100 کارمند حرفه‌ای در رشته‌های گوناگون شامل تجارت، روانشناسی، مهندسی و آموزش خواسته شد که تعدادی پرسشنامه‌ آنلاین روزانه‌ را درست پس از رسیدن به محل کارشان در صبح و همچنین پیش از ترک محل کار در اواخر روز تکمیل کنند.

آن‌ها دریافتند که سطح خلاقیت در افرادی که صبح‌ها افکار منفی را تجربه می‌کردند، تا حد زیادی قوی‌تر بود.

محققان معتقدند که این مطالعه دارای مفاهیم مهم برای مدیرانی است که در تلاش برای ترغیب بیشترین خلاقیت در کارمندانشان هستند.

گفته می‌شود در بسیاری از مواقع بهتر است مدیران توجه کارمندان را به سوی جوانب مشکل‌زای یک موقعیت جلب کنند.

جزئیات این پژوهش در Academy of Management Journal انتشار یافت.

نقل از : http://www.isna.ir/fa/news/92020704005نوشته شده در هفتم اردیبهشت ۱۳۹۲ توسط ابوالقاسم مستقيمي

دبیر شورای برنامه‌ریزی آموزش عالی خبر داد:

تدبیر وزارت علوم برای رفع مشکل شهریه دانشجویان استعداد درخشان

» سرویس: دانشگاه و حوزه - صنفي، دانشجويي
gfdrtyhgf_jpg.jpg

دبیر شورای برنامه‌ریزی آموزش عالی از تدبیر وزارت علوم جهت رفع مشکل هزینه شهریه دانشجویان استعداد درخشان و شبانه خبر داد و گفت: بر اساس آیین‌نامه موجود هزینه تحصیل این دسته از دانشجویان رایگان پیش‌بینی شده است.

دکتر سعید قدیمی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: یکی از مشکلاتی که ترم گذشته مطرح بود، بحث هزینه تحصیل دانشجویان استعداد درخشان پیام‌نور و شبانه بود که در این زمینه در حال بررسی و تدبیر هستیم تا این مشکل رفع شود، چرا که در آیین‌نامه استعداد درخشان هزینه تحصیل این دسته از دانشجویان رایگان پیش‌بینی شده است.

وی افزود: بنابراین اگر بتوانیم بودجه هزینه تحصیل دانشجویان استعداد درخشان پیام‌نور و شبانه را از دولت تامین می‌کنیم، در غیر این صورت زیرنظام‌های موجود با توجه به اینکه خودگردان هستند، تنها بخشی از هزینه را از خود دانشجو دریافت می‌کنند.


نوشته شده در هفدهم فروردین ۱۳۹۲ توسط ابوالقاسم مستقيمي

رئيس مركز ملي پرورش استعدادهاي درخشان و دانش‌پژوهان جوان :
ثبت‌نام آزمون مدارس استعدادهاي درخشان و نمونه دولتي از امروز آغاز مي شود

رئيس مركز استعدادهاي درخشان و دانش‌پژوهان جوان از آغاز ثبت‌نام مدارس استعدادهاي درخشان و نمونه دولتي از امروز شنبه 5 اسفندماه خبر داد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، مهري سويزي اظهار كرد: ‌براساس برنامه زمانبندي، ثبت نام در آزمون ورودي  مدارس استعدادهاي درخشان و نمونه دولتي از 5 تا 23 اسفندماه سال جاري انجام مي شود و مديران كل آموزش وپرورش استانها مسئوليت اطلاع رساني درخصوص نحوه ثبت نام دراين آزمون از طريق شبكه هاي استاني را برعهده دارند.

وي با اعلام اينكه امسال ثبت‌نام در اين آزمون در مدارس محل تحصيل فعلي دانش‌آموزان انجام مي‌شود، افزود: ‌آزمون مذكور در دو حوزه سمپاد ونمونه دولتي براي ورود به پايه هاي اول راهنمايي و اول دبيرستان وهنرستان  به صورت يكپارچه در ارديبهشت ماه  سال 92 برگزار خواهد شد.

سويزي درخصوص آزمون ورودي دوره راهنمايي مدارس استعدادهاي درخشان (سمپاد) ونمونه دولتي با اشاره به اينكه 100 درصد محتواي سوالات آزمون از پايه ششم ابتدايي طراحي خواهد شد، ادامه داد: دارا بودن حداقل معدل كل 19  و 16 در پايه پنجم ابتدايي به ترتيب شرط ورود به مدارس سمپاد و نمونه دولتي است.

وي اضافه كرد: براساس دستورالعمل ، ثبت نام در آزمون استعدادهاي درخشان (سمپاد) ونمونه دولتي درمدارسي كه پايه پنجم آنها مشمول ارزشيابي توصيفي بوده است ، عنوان ارزشيابي «خيلي خوب» معادل معدل 19 وبراي مدارس نمونه دولتي عنوان ارزشيابي «خوب» معادل معدل 16 تعيين شده است.

رئيس مركز ملي پرورش استعدادهاي درخشان ودانش پژوهان جوان درباره آزمون ورود به پايه اول دبيرستان اظهار كرد: 100 درصد محتواي سوال آزمون از پايه سوم راهنمايي طرح مي شود و دارا بودن حداقل معدل كل 19 و 15 درسال دوم راهنمايي به ترتيب از شرايط ورود به مدارس سمپاد ونمونه دولتي مي باشد.

سويزي ادامه داد: حداقل معدل 19 شرط شركت درآزمون مدارس استعدادهاي درخشان (سمپاد) است اما براي ورود به مدارس نمونه دولتي به ميزان 20 درصد معدل پايه هاي پنجم ابتدايي و دوم راهنمايي درنمره آزمون موثر خواهد بود.

رئيس مركز ملي پرورش استعدادهاي درخشان ودانش پژوهان جوان بيان كرد: آزمون استعدادهاي درخشان (سمپاد) ونمونه دولتي براي ورود به دبيرستان روز پنج شنبه 19 ارديبهشت وآزمون ورود به دوره  راهنمايي  اين مدارس در روز جمعه 20 ارديبهشت ماه سال 92 راس ساعت 9 صبح بصورت همزمان دركشور برگزار مي شود.


برچسب‌ها: استعداد هاي درخشان
نوشته شده در ششم اسفند ۱۳۹۱ توسط ابوالقاسم مستقيمي

شرايط و زمان ثبت‌نام آزمون مدارس سمپاد و مراکز نمونه دولتی92

عبرت نیوز: مهری سویزی رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان در خصوص آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی اظهار داشت: این آزمون امسال با صلابت علمی و سلامت اجرایی به صورت همزمان و یکپارچه در سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: ‌آزمون مذکور در دو حوزه سمپاد و نمونه دولتی برای ورود به پایه‌های اول راهنمایی و اول دبیرستان و هنرستان به صورت یکپارچه در اردیبهشت ماه سال 92 برگزار خواهد شد.

* شرط ثبت‌نام برای آزمون ورودی دوره راهنمایی مدارس سمپاد و نمونه دولتی

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان گفت: ‌این حرکت در راستای توسعه کمی و کیفیت بخشی تحولی به مدارس دولتی انجام می‌شود و گامی بلند در جهت آرامش دادن به

خانواده‌ها، پاسخگویی به مطالبات به حق جامعه و عملیاتی کردن عدالت آموزشی در کشور است.

سویزی در خصوص آزمون ورودی امسال دوره راهنمایی مدارس استعدادهای درخشان (سمپاد) و نمونه دولتی با اشاره به اینکه 100 درصد محتوای سؤالات آزمون از پایه ششم ابتدایی طراحی خواهد شد، ادامه داد: دارا بودن حداقل معدل کل 19 و 16 در پایه پنجم ابتدایی به ترتیب شرط ورود به مدارس سمپاد و نمونه دولتی است.

وی اضافه کرد: بر اساس دستورالعمل، ثبت‌نام در آزمون استعدادهای درخشان (سمپاد) و نمونه دولتی در مدارس که پایه پنجم آنها مشمول ارزشیابی توصیفی بوده است ، عنوان ارزشیابی «خیلی خوب» معادل معدل 19 و برای مدارس نمونه دولتی عنوان ارزشیابی «خوب» معادل معدل 16 تعیین شده است.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان درباره آزمون ورود به پایه اول دبیرستان اظهار داشت: 100 درصد محتوای سؤال آزمون از پایه سوم راهنمایی طرح می‌شود و دارا بودن حداقل معدل کل 19 و 15 درسال دوم راهنمایی به ترتیب از شرایط ورود به مدارس سمپاد و نمونه دولتی است.

به گفته وی، حداقل معدل 19 شرط شرکت در آزمون مدارس استعدادهای درخشان (سمپاد) است اما برای ورود به مدارس نمونه دولتی به میزان 20 درصد معدل پایه‌های پنجم ابتدایی و دوم راهنمایی در نمره آزمون موثر خواهد بود.

سویزی از معافیت شرکت در آزمون دانش‌آموزان پایه سوم راهنمایی مدارس استعدادهای درخشان (سمپاد) برای ورود به دبیرستان خبر داد و تصریح کرد: انتخاب دبیرستان استعدادهای درخشان (سمپاد) برای این گروه از دانش‌آموزان، توسط ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها انجام می‌گیرد.

* هزینه و زمان ثبت‌نام آزمون مدارس سمپاد و مراکز نمونه دولتی

براساس گفته سویزی، هزینه ثبت‌نام در آزمون ورودی مدارس خاص با رویکرد فناوری و کیفیت بخشی به این مدارس ۹۰ هزار ریال (معادل نه هزار تومان) تعیین شده است.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان درباره زمان ثبت‌نام آزمون مدارس استعدادهای درخشان (سمپاد) و مراکز نمونه دولتی گفت: ‌بر اساس برنامه زمانبندی، ثبت‌نام در آزمون ورودی  این مدارس از 5 تا 23 اسفندماه سال جاری انجام می‌شود و مدیران‌کل آموزش و پرورش استان‌ها مسئولیت اطلاع‌رسانی در خصوص نحوه ثبت‌نام در این آزمون از طریق شبکه‌های استانی را برعهده دارند.

سویزی بیان کرد: آزمون استعدادهای درخشان (سمپاد) و نمونه دولتی برای ورود به دبیرستان روز پنج شنبه 19 اردیبهشت و آزمون ورود به دوره راهنمایی این مدارس در روز جمعه 20 اردیبهشت ماه سال 92 رأس ساعت 9 صبح بصورت همزمان در کشور برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت ‌ای مربوط به آزمون مدارس استعدادهای درخشان (سمپاد) و نمونه دولتی به همراه دفترچه مربوطه طی هفته آینده به استان‌ها ابلاغ خواهد شد.


برچسب‌ها: استعداد هاي درخشان
نوشته شده در بیست و پنجم دی ۱۳۹۱ توسط ابوالقاسم مستقيمي
اعلام نتايج آزمون  ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی

 قابل توجه داوطلبین محترم ورورد به مدارس راهنمایی و دبیرستان های استعدادهای درخشان و مدارس راهنمایی،دبیرستان و هنرستانهای نمونه

دولتی آموزش و پرورش شهر تهران.
باتبریک اعیاد شعبانیه و میلادحضرت ولی عصر(عج)، به اطلاع میرساند نتایج آزمون مدارس سمپاد و نمونه دولتی آ.پ شهر تهران در سال 1391،
در حال ویرایش نهایی می باشد و طی ساعات آینده (امروز 91/4/10) از طریق سامانه اطلاع رسانی  www.tedu.ir اعلام خواهد شد.

                                                                                                                                                       ستاد برگزاری آزمون اطلاعيه شماره يك ستاد برگزاري آزمون ورودي مدارس استعدادهاي درخشان و نمونه دولتي شهر تهران


سایر استانها و شهرستانها به مدیریت آموزش وپرورش منطقه خود مراجعه نمایند. براي اين كار به ادرسhttp://www.medu.ir/Portal/Home/ رفته و در نوار بالا سايت استانها را انتخاب كنيد در صفحه استان خود گزينه اعلام نتايج را انتخاب كني

استان فارس :       http://portal.farsedu.ir/portal/show.aspx?Page=22454

کهکیلویه و بویراحمد  : http://www.khozestanedu.ir/koh/

خراسان شمالی : http://www.nkhschool.ir/index.php?action=result

ایلام : دانلود اسامی http://ilam.medu.ir/ilam/ilamDocs/news/55.pdf

کرمان : http://mned.kermanedu.ir/

اردبیل : http://217.219.153.222/

کردستانhttp://kurd.medu.ir/kurd/kurdDocs/news/Tizhooshan.pdf

مازندران  : http://www.edumazand.ir/Rregister/  نتايج دوره راهنمايي

http://www.edumazand.ir/NRegister/ نتايج دوره متوسطه

خوزستان : http://10.232.115.97/sampad/

البرز :                              http://alborz-es.ir/azmoon/

اردبيل: http://217.219.153.222/

گيلان: http://www.giledu.ir/sampad91/default.aspx

خراسان جنوبي : http://sanjesh.skedu.ir/sanjesh/public/dnews.php?id=133

خراسان رضوي : http://sampad.khedu.ir/login.aspx

هرمزگان  : http://130.185.72.216/~edu/sanjesh/result/

آذربایجان شرقی : http://217.219.129.35:2550/Default.aspx

استان همدان http://azmoon.hamedan.medu.ir/

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

استان اصفهان : http://sanjesh.isfedu.ir/

استان سیستان و بلوچستان : http://www.sbedu.ir/

استان یزد : http://217.219.33.12/esampadreg/

استان آذربایجان غربی در حال تکمیل:  http://10.114.1.21/result/

استان چهارمحال بختیاری: http://217.219.46.136/intelligents/Intelligents/index/

www.chbsangesh.ir 

همچنين براي مشاهده نتايج آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی شهرستان هاي استان تهران مي توانيد از لينك هاي زير استفاده نمائيد :

كليك كنيد:

الف- اول به دوم راهنمایی                      ب- سوم راهنمایی به اول متوسطه

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نتايج آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی استان اصفهان را نيز در لينك زيرمشاهده نمائيد :

http://sanjesh.isfedu.ir/

- استان کهکلیویه و بویراحمد اعلام شد ۱۱/۴/۹۱ به لینک دریافت نتایج کهکیلویه بروید و پس از ورود از قسمت وسط صفحه لینک سایت های استانها استان مورد نظر را وارد شوید. منبع ساحل علم

 

۵- اعلام نتایج استان لرستان برای دریافت نتایج کلیک کنید:محل دریافت نتایج ۱۱/۴/۹۱منبع ساحل علم

 

۶- اعلام نتایج استان قزوین برای دریافت نتایج کلیک نماییددریافت نتایج ۱۱/۴/۹۱ منبع ساحل علم

توجه : در صورت اعلام نتايج ساير استان ها لينك هاي مربوطه را در همين بخش قرار خواهيم داد .نتايج ساير استان ها بتدريج در طول هفته جاري اعلام خواهد شد . 

نتایج آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان quotation mark سمپاد quotation mark ، مدارس و هنرستان های نمونه دولتی از بعد از ظهر امروز اعلام می شود.

معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان در مصاحبه با خبرنگار ما با اعلام این خبر افزود : نتایج این آزمون در شهر و شهرستان های تهران ، همدان ، خراسان جنوبی ، کرمانشاه ، اردبیل ، قزوین ، آذربایجان های شرقی و غربی ، قم ، اصفهان ، گلستان ، ایلام و خوزستان تا ساعاتی دیگر و نتایج آزمون داوطلبان دیگر استان ها تا فردا از طریق سامانه های اینترنتی ادارات کل این استان ها در دسترس داوطلبان قرار می گیرد.

محمد نستوه گفت: داوطلبان با مراجعه به این سامانه ها و درج کد شناسه و شماره ملی خود می توانند از نتایج آزمون آگاه شوند.


وی افزود: حدود 500 هزار داوطلب در آزمون ورودی مراکز سمپاد ، مدارس و هنرستان های نمونه دولتی در کشور شرکت کردند که 226 هزار نفر داوطلب تحصیل در مراکز سمپاد بودند و با کمتر از هفت درصد غیبت کننده ، 212 هزار نفر در جلسه امتحان شرکت کردند .
نستوه گفت : از میان این داوطلبان ، 29 هزار نفر پذیرفته شده و به مدارس استعدادهای درخشان راه یافته اند.


معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان افزود : نتایج این آزمون از چهارشنبه گذشته با انتشار اسامی پذیرفته شدگان مدارس سمپاد استان بوشهر آغاز شد و تا فردا ادامه دارد.

به گزارش میگنا، نتایج آزمون مدارس سمپاد و نمونه دولتی آ.پ شهر تهران در سال 1391، دطی ساعات آینده (امروز 91/4/10) از طریق سامانه اطلاع رسانیwww.tedu.ir اعلام خواهد شد.

 اطلاعيه شماره يك ستاد برگزاري آزمون ورودي مدارس استعدادهاي درخشان و نمونه دولتي شهر تهران


با تبريك فرا رسيدن سالروز ميلاد منجي عالم بشريت مهدي صاحب الزمان (عج ) ، نتايج پذيرفته شدگان در مدارس استعدادهاي درخشان و مدارس نمونه دولتي اعلام و ضمن تبريك به والدين گرامي و دانش آموزان ، توجه عزيزان را به نكات زير جلب مي نمايد:


1 - داوطلبين گرامي آزمون ورودي مهر 91 مدارس استعدادهاي درخشان و نمونه دولتي با وارد نمودن كد شناسه و كد ملي مي توانند از نتيجه آزمون و محل پذيرش مطلع گردند.


2-مهلت ثبت نام از تاريخ 12/4/91   لغايت     19/4/91     بوده و پس از آن مدارس مجاز به ثبت نام نخواهند بود.              
3 - دانش آموزان ليست ذخيره مدارس نمونه دولتي مجاز خواهند بود از تاريخ    20/4/91     به محل پذيرش مراجعه و در صورت وجود ظرفيت تا مورخ   25/4/91     نسبت به ثبت نام اقدام نمايند.


4- پذيرفته شدگان صرفا مجاز به ثبت نام در محل اعلام شده مي باشند و جابجايي و انتقال وجاهت قانوني نخواهد داشت . لذا از هر گونه در خواست خودداري شود.
5- شرط ثبت نام قطعي ، تطبيق معدل نوبت دوم و سهميه اظهار شده با مستندات مربوطه مي باشد.


6- كليه قبول شدگان مدارس استعدادهاي درخشان و قبول شدگان و ذخيره هاي دبيرستانهاي نمونه دولتي در صورت تمايل مي توانند در هنرستانهاي نمونه دولتي مورد نظر ثبت نام نمايند.


7- رسيدگي به اعتراضات احتمالي از تاريخ 21/04/91 لغايت 23/04/91صرفا از طريق تكميل فرم در سايت خواهد بود. بديهي است نتايج نيز از طريق سايت اعلام خواهد شد كه دانش آموز از طريق كد شناسه مي تواند رويت نمايد.


مدارك لازم جهت ثبت نام :
عكس 3*4    6قطعه
تصوير شناسنامه   2برگ
اصل كارنامه سوم راهنمايي براي ورود يهاي اول متوسطه و اصل كارنامه اول راهنمايي براي وروديهاي دوم راهنمايي 
-اصل مدارك مبني بر استفاده از سهميه شاهد،جانباز،وآزاده.  

آزمون ورودی مدارس سمپاد و مراکز نمونه دولتی صبح جمعه دوم تیر در کشور همزمان برگزار شد.

lمنبع بخش دومhttp://www.migna.ir  


نوشته شده در دهم تیر ۱۳۹۱ توسط ابوالقاسم مستقيمي

آیا می خواهید فرزندتان نابغه باشد؟  

 

سلامت نیوز:در واقع با اینکه هوش پدیده‌ای ژنتیک و استعدادی خدادادی است، توانایی‌های ذهنی افراد طی دوران زندگی و از دوران کودکی آنها کم‌کم شکل می‌گیرد. براساس تحقیقات علمی‌انجام شده، با به کار‌بردن روش‌ها و برنامه‌ریزی‌های خاصی در زندگی روزمره و در فضای آموزشی کودکان، می‌توان قدرت تفکر و هوش آنها را پرورش داد. شما هم می‌توانید از این ۹ روش برای باهوش‌تر کردن فرزندتان استفاده کنید.

 بازی برای هوش
شطرنج، جدول، پازل و دیگر بازی‌های فکری، همگی برای مغز کودک همچون ورزش هستند. بازی‌هایی مانند سودوکو (جدول اعداد) علاوه بر اینکه می‌توانند سرگرمی ‌لذت‌بخشی برای کودک شما باشند، تقویت‌کننده توانایی تفکر استراتژیک، حل مشکلات و تصمیم‌گیری در وضعیت‌های پیچیده هستند.

انواع بازی‌های فکری را در خانه داشته باشید و علاوه بر این، گاهی مسائلی را به طور خیالی طرح کنید و برای حل این مشکلات و مسائل ساختگی، از کودکان‌تان کمک بخواهید. بگذارید با وضعیت‌های دشوار و موقعیت‌های پیچیده تصمیم‌گیری مواجه شده و راه‌های پیشنهادی خود را برای حل مسائل به شما بازگو کنند. بقيه مقاله را در ادامه مطلب بخوانيدادامه مطلب
نوشته شده در سوم خرداد ۱۳۹۱ توسط ابوالقاسم مستقيمي

 چگونگي و زمان  آزمون ورودي رشتة ادبيات و علوم انساني (پاية دوم متوسطة نظري) دبيرستان هاياستعدادهاي درخشان 91

براي دستيابي به بخشنامه زير اينجا را كليك كنيد

به: ادارة كل آموزش و پرورش استان...

از: مركز ملّي پرورش استعدادهاي درخشان و دانشپژوهان جوان

موضوع: آزمون ورودي رشتة ادبيات و علوم انساني (پاية دوم متوسطة نظري) دبيرستان هاي

استعدادهاي درخشان

با سلام و آرزوي توفيق؛ احتراماً همانگونه كه استحضار داريد، توسعه و ارتقاء جايگاه رشتة ادبيات و

علوم انساني و هدايت استعدادهاي درخشان به سوي اين رشته، از موضوعات مورد تأكيد در منويات مقام

معظم رهبري (مد ظله العالي) است كه در اسناد كلان بالادستي وزارت آموزش و پرورش، خصوصا سند

تحول بنيادين آموزش و پرورش (بند 15 اهداف عملياتي) و نقشة جامع علمي كشور (بند 7 اهداف بخشي

نظام علم و فناوري و بند 14 اقدامات ملي ذيل راهبرد 10 كلان توسعة علم و فناوري) نيز بدان تصريح شده

است. به منظور تحقق اين امر، كلا سهاي ويژة رشتة ادبيات و علوم انساني در دبيرستان هاي استعدادهاي

1391 ايجاد و آزمون ورودي اين رشته برگزار - درخشان (پاية دوم متوسطة نظري) در سال تحصيلي 92

خواهد شد.

د) زمان ثبتنام، توزيع كارت و تاريخ برگزاري آزمون

-1 ثبت نام داوطلبان آزمون، از روز شنبه 9 ارديبهشت ماه تا چهارشنبه 27 ارديبهشت ماه

1391 در دبيرستانهاي محل تحصيل فعلي دانشآموزان انجام خواهد شد.

بقيه مطالب را در ادامه مطلب بخوانيدادامه مطلب
نوشته شده در پنجم اردیبهشت ۱۳۹۱ توسط ابوالقاسم مستقيمي
ارسال به دوستان
معاون آموزش متوسطه شهر تهران در گفت‌وگو با فارس خبر داد
مهلت ثبت‌نام در آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی تا 10 اردیبهشت

خبرگزاری فارس: معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: مهلت ثبت‌نام برای آزمون مدارس نمونه دولتی و سمپاد تا 10 اردیبهشت 91 پیش‌بینی شده است.

خبرگزاری فارس: مهلت ثبت‌نام در آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی تا 10 اردیبهشت

محمود حسینی، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: مهلت ثبت‌نام برای آزمون مدارس نمونه دولتی و سمپاد تا 10 اردیبهشت است و دوم تیرماه 91 نیز این آزمون برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان برای ثبت‌نام در آزمون ورودی دبیرستان‌های سمپاد باید معدل نوبت دوم پایه تحصیلی‌شان 19 باشد، گفت: دانش‌آموزانی که می‌خواهند برای ورودی پایه اول متوسطه یا هنرستان‌های نمونه دولتی ثبت‌نام کنند باید حداقل معد نوبت دوم پایه تحصیلی‌شان 15 باشد.

حسینی درباره تعداد دبیرستان‌های نمونه دولتی و سمپاد در شهر تهران افزود: در سطح مناطق آموزش و پرورش شهر تهران 55 دبیرستان نمونه دولتی و حدود 14 دبیرستان استعدادهای درخشان وجود دارد.

وی ادامه داد: ظرفیت پذیرش در دبیرستان‌های نمونه دولتی 5 هزار و 430 نفر؛ در 9 هنرستان یک هزار و 264 نفر، در دبیرستان‌های سمپاد 830 نفر؛ در مدارس راهنمایی سمپاد 780 نفر برای تکمیل پایه دوم راهنمایی و برای تکمیل ظرفیت پایه دوم راهنمایی نمونه دولتی 2 هزار و 710 نفر پیش‌بینی شده است.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران اظهار داشت: سایت www.tedu.ir  و  www.tehranedu.ir  برای ثبت‌نام دانش‌آموزان پیش‌بینی شده است.

وی افزود: مواد آزمون نمونه دولتی و سمپاد دروس قرآن و تعلیمات دینی، ادبیات فارسی، عربی، علوم اجتماعی، زبان انگلیسی، حرفه و فن، علوم تجربی و ریاضی است که مجموعاً 100 سؤال با 120 دقیقه زمان خواهد بود؛ سؤالات دانش‌آموزان اول دبیرستان شامل 20 درصد سؤالات از کتاب‌های اول راهنمایی، 20 درصد سؤالات از کتاب‌های پایه دوم راهنمایی و 60 درصد سؤالات از پایه سوم راهنمایی است.

انتهای پیام/http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910117000725


نوشته شده در بیست و یکم فروردین ۱۳۹۱ توسط ابوالقاسم مستقيمي
رئيس مركز ملي پرورش استعدادهاي درخشان ودانش پژوهان جوان :
آزمون ورودي مدارس سمپاد دوم تيرماه 91 برگزار مي شود
رئيس مركز ملي پرورش استعدادهاي درخشان ودانش پژوهان جوان از برگزاري همزمان آزمون ورودي مدارس راهنمايي ومتوسطه استعدادهاي درخشان ونمونه دولتي در روزجمعه دوم تيرماه 91 خبرداد.
به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، مهري سويزي، با اشاره به زمان ثبت نام آزمون ورودي مدارس سمپاد ونمونه دولتي گفت: ثبت نام آزمون از بيستم اسفند ماه سال 90 آغاز شده است وداوطلبان فقط تا 31 فروردين ماه سال جاري براي اين كار مهلت دارند.

وي با تاكيد بر عدم نياز مراجعه والدين داوطلبان به ادارات كل آموزش وپرورش استان ها ادامه داد: ثبت نام توسط مدارس  انجام مي شود وهزينه آن 70  هزار ريال است كه بايد به حساب دولتي كه ازسوي ادارات كل آموزش وپرورش استان مربوطه اعلام مي شود، واريزشود.
سويزي با اشاره به راهنماي منابع آزمون وتعداد سوالات تصريح كرد: منابع آزمون وتعداد سوالات دردفترچه آزمون مشخص شده است و ادارات آموزش وپرورش سراسركشور موظفند با برنامه ريزي مدون اين دفترچه را ازطريق مدارس دراختيار دانش آموزان قرار دهند.
رئيس مركز ملي پرورش استعدادهاي درخشان ودانش پژوهان جوان اظهار كرد: سوالات آزمون به صورت 4 گزينه اي است وصبح روز جمعه دوم تيرماه به صورت همزمان درسراسركشور برگزار مي شود.
وي با اعلام اينكه درسال تحصيلي آينده به دليل اجراي نظام آموزشي 3-3-6 به صورت موقت درپايه اول راهنمايي اين مدارس پذيرش انجام نخواهد شد ،خاطرنشان كرد: با اجراي نظام 3-3-6 دانش آموزان پايه پنجم ابتدايي به پايه ششم وارد مي شوند ،بنابراين براي تكميل ظرفيت دوره ي راهنمايي، آزمون ورودي از بين دانش آموزان قبولي پايه اول راهنمايي سال تحصيلي 91-90 جهت ورود به پايه دوم راهنمايي برگزار مي شود

http://www.medu.ir.


نوشته شده در هفدهم فروردین ۱۳۹۱ توسط ابوالقاسم مستقيمي

ضرورت هدايت دانش آموزان استعداد هاي درخشان به رشته ادبيات و علوم انساني

١٣٩٠/١٢/ تاريخ: ٠١

شماره: ٢٦٥٤١١

مديركل محترم آموزش و پرورش استان

با سلام و آرزوي توفيق

احتراماً همانطور كه استحضار داريد علوم انساني يكي از ارزشمندترين رشته هاي بنيادي و از شاخص‌هاي

تعيين كننده ميزان رشد يافتگي كشور در امور فرهنگي و علمي مي باشد. لذا منبعث از منويات مقام

 معظم رهبري (حفظه اله) و رويكرد سند تحول بنيادين و ماده 19 برنامه پنجم توسعه و در راستاي كمك

 به اعتلاي فرهنگ و ادبيات غني ايراني – اسلامي با هدف جذب دانش آموزان مستعد و علاقه مند به 

رشته ادبيات و علومانساني از بين دانش آموزان پايه اول متوسطه مدارس ضرورت دارد از هم اكنون و

در طول سال تحصيلي جاري

90-91 ) توسط كارشناسان، مشاورين و مديران مدارس نسبت به انجام موارد ذيل اقدام گردد. )

1 - تشكيل جلسات توجيهي براي مديران ، مشاوران ، معلمان، خانواده ها و دانش آموزان پايه اول 

متوسطه مدارس سمپاد جهت هدايت تحصيلي به اين رشته.

2 - الگوسازي در خصوص شاخصه ها و زمينه هاي كاربردي و تحصيلات عالي رشته ادبيات و علوم انساني

 براي دانش آموزان مستعد (حتي دانش آموزاني كه به نظر مستعد رشته رياضي يا تجربي نيز مي باشند) موضوعي ضروري است كه بايد در برنامه ريزي مدارس پيش بيني و اجرا شود.

3 - در فرآيند هدايت تحصيلي بايد رويكرد ارتقاء جايگاه رشته ادبيات و علوم انساني در ميان ساير رشته ها

 به عنوان رشته تحصيلي بسيار مهم براي دانش آموزان حاكم گردد. بنابراين مديران، مشاوران و معلمان

 گرامي مدارس سمپاد بايد بهترين و مستعدترين دانش آموزان را در مرحله اول به سمت رشته ادبيات و 

علوم انساني راهنمايي و هدايت نمايند.

4 - هدايت تحصيلي دانش آموزان موجود پايه اول متوسطه مدارس سمپاد به گونه اي صورت گيرد كه براي

 سالتحصيلي آينده در مدارسي با حداقل 3 كلاس پايه اول ، يك كلاس پايه دوم رشته ادبيات و

 علوم انساني داير گردد.

5 - آمادگي براي برگزاري آزمون تكميل ظرفيت پايه دوم متوسطه علوم انساني پس از وصول دستورالعمل

11/26/ B. مربوطه از سوي مركز ملي پرورش استعدادهاي درخشان و دانش پژوهان جوان

مهري سويزي

رئيس مركز ملي پرورش استعدادهاي درخشان

و دانش پژوهان جوان

بخشنامه جديد استعداد هاي درخشان داراي چند نكته است كه بايد مورد نقد قرار بگيرد.

1- در بند 3 بخشنامه آمده است:" بنابراين مديران، مشاوران و معلمان گرامي

مدارس سمپاد بايد بهترين و مستعدترين دانش آموزان را در مرحله اول به سمت رشته ادبيات و علوم انسانيراهنمايي و هدايت نمايند."سوال اين است كه آيا در امر مشاوره بايدي وجود دارد؟!

2 - در بند 4 آمده است كه يك كلاس از 3 كلاس به گونه اي باشد كه دوم انساني باشد يعني با اينكه كلمه بايد نيامده است اما مفهوم آن اين است كه بايد اين كار انجام شود آيا صحيح است كه دانش آموز مستعد در تعيين رشته مجبور شود و آيا مي توان واقعيت ها را به دانش آموز نگفت؟ و يا بيهوده به دانش آموز در باغ سبز نشان داد؟


نوشته شده در یکم اسفند ۱۳۹۰ توسط ابوالقاسم مستقيمي

معاون وزیر آموزش و پرورش خبر داد:

برگزاری آزمون مشترک ورودی مدارس سمپاد با نمونه دولتی/توزیع دفترچه از هفته آینده

خبرگزاری پانا: معاون وزیر و رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان از برگزاری آزمون مشترک ورودی به مدارس سمپاد و مدارس نمونه دولتی خبر داد.

مهری سویزی در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا با اشاره به برگزار نشدن آزمون سمپاد در سال آینده اظهار کرد: به صورت طبیعی چون در سال 92-91 دانش آموز در پایه اول راهنمایی نخواهیم داشت، آزمون ورودی به مدارس سمپاد برگزار نخواهد شد.
وی افزود: آزمون ورودی که امسال برگزار خواهد شد برای تکمیل ظرفیت پایه دوم راهنمایی است و این امکان وجود دارد به لحاظ فضا و وجود دانش آموزان مستعد و با استعداد برتر واستعداد درخشان، آزمون ورودی برای دانش آموزان سوم راهنمایی که می خواهند به اول متوسطه بروند برگزار شود.
*دانش آموزان مدارس راهنمایی سمپاد بدون آزمون وارد متوسطه می شوند
سویزی با اشاره به اینکه دانش آموزان سمپاد که در پایه سوم راهنمایی هستند بدون آزمون وارد متوسطه می شوند خاطرنشان کرد: دانش آموزان ورودی به متوسطه از دادن آزمون معاف هستند زیرا یک بار برای ورود به مدارس سمپاد در دوره راهنمایی این آزمون را داده اند.
رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان ادامه داد: امسال آزمون ورودی مدارس سمپاد را با مدارس نمونه دولتی به صورت یک آزمون یکپارچه، سراسری و واحد که به صورت دفترچه هایی به زودی اعلام و در استان های سراسر کشور توزیع خواهد شد به انجام می رسد. 
وی به برگزاری این آزمون واحد و سراسری اشاره و تصریح کرد: در آزمون یکپارچه ای که برای مدارس سمپاد و نمونه دولتی است کاملا از جهت محتوای سوالات، سطح دانشی شرکت کنندگان، سطح شناخت مفهومی و ادراکی آنها و همچنین هوش و استعداد و خلاقیت در محتوای سوالات دیده شده است.
معاون وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: به دلیل اینکه دانش آموزان ورودی به مدارس سمپاد باید معدل بالاتر از 19 داشته باشند و ظرفیت محدودی برای آن وجود داشت، به عنوان مثال در سال های گذشته با تکمیل ظرفیت مدارس سمپاد این دانش آموزان برای انتخاب مدرسه سرگردان شده اما در جایی که ظرفیت این مدارس تکمیل شد آن آلترناتیو و جایگزین مدارس سمپاد مدارس، مدارس نمونه دولتی است.
سویزی در پاسخ به این سوال که آزمون مدارس سمپاد و نمونه دولتی چه زمانی برگزار خواهد شد، گفت: در حال حاضر تهیه دفترچه آن در مرحله نهایی است و به زودی و در ظرف هفته آینده دفترچه آن آماده خواهد شد و کار مشترکی است بین مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان، معاونت آموزش متوسطه و مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش که یک کار گروهی تیمی است و از لحاظ علمی قوی و از لحاظ اجرایی روان و فراگیر دیده شده است. 


نوشته شده در بیست و نهم بهمن ۱۳۹۰ توسط ابوالقاسم مستقيمي

برگزاری آزمون مشترک مدارس سمپاد و نمونه دولتی/ جزئیات آزمون جدید

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با اعلام اینکه دو آزمون مدارس استعدادهای درخشان"سمپاد" و نمونه دولتی از سال آینده به شکل مشترک و در یک روز برگزار می‌شود، گفت: درحال تدوین ساز و کارها و نحوه برگزاری این آزمونها هستیم. 

عبدالامیر عرفی در گفتگو با مهر با اعلام این خبر افزود: هم اکنون دو آزمون مدارس نمونه دولتی و مدارس سمپاد در کشور برگزار می شود که اکثر دانش آموزانی که قصد شرکت در آزمون سمپاد دارند، در نمونه دولتی هم شرکت می کنند و این امر موجب بروز استرس و اضطراب بین دانش آموزان می شود.

تا پیش از این آزمون مدارس نمونه دولتی و استعدادهای درخشان"سمپاد" به شکل جداگانه برگزار می شد.

وی درباره علل این اقدام اظهار کرد: برای جلوگیری از این استرس و اضطراب قصد داریم این دو آزمون را با هم ادغام کنیم ولی نحوه برگزاری آن هنوز مشخص نیست.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش کاهش هزینه ها و انرژی را یکی دیگر از دلایل برگزاری آزمون مشترک مدارس سمپاد و نمونه دولتی عنوان کرد و افزود: هم اکنون به دلیل برگزاری آزمونهای متنوع در استانها وقت و انرژی زیادی هزینه می شود که با برگزاری یک آزمون مشترک می توان از اتلاف آنها جلوگیری کرد.

عرفی با بیان اینکه آزمون مدارس سمپاد دومرحله ای است، گفت: می توان آزمون مرحله اول را مشترک بین مدارس نمونه دولتی و سمپاد و آزمون مرحله دوم را اختصاصی برای داوطلبان پذیرش در مدارس سمپاد برگزار کرد.

وی ادامه داد: هنوز درباره نوع ارزشیابی و نمره گذاری سئوالات این آزمون مشترک تصمیم گیری نکرده ایم.

http://www.migna.ir/news/daneshgah-konkur/5454-1390-07-27-08-51-08.html

منبع :    


نوشته شده در یکم آبان ۱۳۹۰ توسط ابوالقاسم مستقيمي

رئيس مركز ملي پرورش استعدادهاي درخشان ودانش پژوهان جوان :
آزمون تكميل ظرفيت دبيرستان هاي استعدادهاي درخشان هفتم مرداد در كشوربرگزار مي شود

با عنايت به افزايش ظرفيت پذيرش دوره دبيرستان مدارس استعدادهاي درخشان آزمون تكميل ظرفيت اين دبيرستان ها روز جمعه هفتم مردادماه در كشور برگزار مي شود.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش،بر اساس دستورالعمل سازمان ملي پرورش استعدادهاي درخشان ودانش پژوهان جوان ،شرايط شركت كنندگان در اين آزمون كه در رشته هاي "رياضي فيزيك" و "علوم تجربي" در پايه دوم اين مدارس برگزار مي شود،علاوه بر داشتن مليت و تابعيت ايراني،دارا بودن حداقل معدل كل 5/18 در پايه اول متوسطه مي باشد.

براساس اين گزارش ،ثبت نام داوطلبان از روز سه شنبه (فردا)بيست و هشتم تيرماه لغايت سه شنبه سوم مردادماه انجام مي شود و هزينه ثبت نام براي هر يك از داوطلبان واجد شرايط،مبلغ 100 هزار ريال مي باشد.

اين گزارش مي افزايد:همزمان با برگزاري اين آزمون در ساعت 9 صبح روز جمعه هفتم مردادماه ،آزمون ورودي رشته علوم انساني دبيرستان هاي استعدادهاي درخشان نيز بطور همزمان در سراسر كشور برگزار خواهد شد.

گفتني است، ستاد آزمون استان در صورت وجود امكانات آموزشي علاوه بر تكميل ظرفيت كلاس هاي موجود،نسبت به افزايش صرفاً يك كلاس دوم متوسطه در هر رشته(يك كلاس رياضي و فيزيك،يك كلاس علوم تجربي) مي تواند اقدام نمايد.

منبع :


نوشته شده در بیست و هشتم تیر ۱۳۹۰ توسط ابوالقاسم مستقيمي
تيزهوشي و هزار دردسر!!! 
نحوه ي تشخيص كودكان تيز هوش

     وقتي همسن شما بودم(جواني كجايي كه يادت به خير) هميشه احساس مي كردم يه كاري بايد بكنم،‌ يه كار بزرگ،‌ كاري كه با كارهاي عادي كه بقيه هم كلاسيام انجام مي دن فرق داشته باشه ولي نمي دونستم چي كار و هيچ كس هم راهنماييم نمي كرد چون هيچكس يه نوجوون 14، 15 ساله رو جدي نمي گرفت . بابام هميشه تاكيدش بر نمره ي بالا بود، به همين خاطر بعد از مدتي از شور و حال افتادم و فقط نمرات امتحانام برام مهم بود. فكر مي كردم وقتي دانشگاه رفتم بايد دست به كارهاي بزرگ بزنم . راهنمايي و دبيرستانم رو در مدارس نمونه سپري كردم ولي حتي تو اين مدارس هم بهم نگفتن نوجوونا هم مي تونن كارهاي بزرگي رو انجام بدن شايد هم از خيلي از بزرگ ترها بهتر، چون هم ذهنشون با مشكلات زياد پر نشده و هم اينكه ادعايي ندارن.


 (امروز گوينده راديو جمله اي رو گفت كه به نظرم جالب اومد،"بعضي از آدمها نيمه ي اول
                                                                      (حصرت يا حسرت؟)عمرشون رو به اميد نيمه ي دوم و نيمه ي دوم رو در حصرت نيمه ي اول مي گذرونن 

                                                              1 نمره(10 بار از روش بنويس)
اميدوارم توجزو اين طور آدمها نباشي)

     مدارس ما هر كدوم طبق سلايق خودشون عملكردشون رو تغييرمي دن مثلا بعضي از مدارس تاكيدشون بر مسائل مذهبيه، به همين خاطرمعيارشون براي گزينش دانش آموز مسائل مذهبيه ،‌ بعضي از مدارس هم در هنگام ورود هم آزمون علمي دارن، هم مصا حبه مذهبي، تازه بعد از اينكه از 7 خان رستم رد شدي، اگر مدرسش غير انتفايي باشه نوبت خالي شدن جيبهاتون مي رسه.      بعضي از پدر و مادرها هم كه فكر مي كنند با به زور جا دادن بچه هاشون در مدارس خاص، حالا چه با پارتي، چه با التماس، باعث موفقيت بچشون مي شن، ولي نمي دونند كه فرزندشون كه به طور عادي در آزمون ورودي قبول نشده، بعد از مدتي كه بين بچه هاي تيز هوش درس خوند، سر خورده مي شه و همون يه ذره اعتماد به نفسش رو هم از دست مي ده و اگرهم حتي دوباره به مدرسه عادي برگرده، اوني كه مي تونست در اون جور مدارس جزو بهترينها باشه، حالا حتي در همونجا هم به علت اعتماد به نفس پايينش نمي تونه خودش رو خوب نشون بده.
     اين به خاطر اينه كه پدر،‌ مادرها فكر مي كنند تنها نشونه ي برتر بودن فرزندانشون درخششون در درسهاي مدرسست، ولي شايد واقعا اينطور نباشه . هر انساني نخبست تا وقتي خودش بخواد. چون بالاخره هر كسي در زمينه اي استعداد داره و اين وظيفه والدين و مدارس و جامعست كه به پيدا كردن زمينه استعدادي بچه ها كمك كنن.

     آيا واقعا درسته كه بچه هاي تيز هوش از دانش آموزان عادي جدا بشن ؟؟؟
     نظر شما چيه ؟
 

 بقيه مطالب را در ادامه مطلب بخوانيدادامه مطلب
نوشته شده در بیستم تیر ۱۳۹۰ توسط ابوالقاسم مستقيمي
  منبع خبر http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=9003250861
نتايج نهايي آزمون مدارس راهنمايي سمپاد 31 خرداد اعلام مي‌شود

خبرگزاري فارس: نتايج نهايي آزمون ورودي مدارس راهنمايي تابعه سازمان ملي پرورش استعدادهاي درخشان (سمپاد)، 31 خرداد 90 اعلام مي‌شود.

به گزارش باشگاه خبري فارس «توانا» به نقل از مركز اطلاع‌رساني و روابط ‌عمومي وزارت آموزش و پرورش، در بخشنامه صادره از سوي سازمان ملي پرورش استعدادهاي درخشان و دانش‌پژوهان جوان آمده است: به دنبال واگذاري اختيارات برگزاري آزمون، اعلام نتايج و پاسخگويي به شكايات وارده در خصوص آزمون مذكور به ادارات كل آموزش و پرورش استان‌ها بر اساس مصوبه هيئت امناي سازمان ملي پرورش استعدادهاي درخشان (سمپاد) در بيست‌ و سوم دي‌ماه سال 89، تمامي ادارات كل آموزش و پرورش استان‌هاي كشور موظف به اعلام نتايج نهايي آزمون ورودي مدارس راهنمايي سمپاد در تاريخ 31 خردادماه هستند. 

براساس اين گزارش، از ميان 180 هزار دانش‌آموز پايه پنجم ابتدايي شركت‌كننده در اين آزمون، حدود 25 هزار نفر به مرحله دوم راه يافته‌اند كه از اين ميان در نهايت حدود 10 هزار نفر به مدارس راهنمايي استعدادهاي درخشان راه مي‌يابند. 

نتايج آزمون ورودي مدارس راهنمايي سمپاد 31 خردادماه، به تفكيك در پايگاه اطلاع‌رساني ادارات ‌كل آموزش و پرورش استان‌هاي كشور قابل رؤيت است. 
انتهاي پيام/ط

توضيح : متاسفانه استان خراسان رضوي از نظر اطلاع رساني نتايج اينترنتي مرحله دوم سمپاد بسيار ضعيف عمل كرده و اينجانب نيز تا كنون از طريق اينترنت نتوانسته ام به اين نتايج دست پيدا كنم اگر دوستان ادرس دست يابي اينترنتي اين نتايج را مي دانند به اينجانب اطلاع داده تا در اختيار ديگران كه جدا مورد اذيت قرار گرفته اند قرار دهم

با اطلاع آرين خوب ادرس زير شما را به نتايج خراسان زضوي مي رساند

http://sampad.khedu.ir/nahaeelist.aspx


نوشته شده در بیست و نهم خرداد ۱۳۹۰ توسط ابوالقاسم مستقيمي

10 كلك ساده براي تقويت مغز

 دو راه پايه‌اي و اساسي براي اينكه مغزتان را سالم و سرحال نگه داريد وجود دارد: تنوع و كنجكاوي. وقتي هر كاري كه انجام مي‌دهيد از روي عادت‌تان است و زندگي بر يك روال مي‌گذرد، بدانيد كه وقت تغيير است.

 اگر هر شب پيش از خواب جدول حل مي‌كنيد و اين عادت‌تان شده است، وقتش است كه تفريح وقت خوابتان را عوض كنيد و ورزش ديگري براي مغزتان بيابيد. در مورد دنياي دور و برتان كنجكاو باشيد و به جستجوي اين برويد كه بفهميد هر چيزي چگونه كار مي‌كند.

اين تلاش براي فهميدن بيشتر به مغزتان كمك مي‌كند كه سريع‌تر و تاثيرگذارتر عمل كند. 10 كلك ساده هم ما به شما پيشنهاد مي‌دهيم تا با به كارگيري آنها كمي ورزش كنيد:

1. كتاب بخوانيد: يك كتاب انتخاب كنيد. كتابي با موضوعي كاملاً جديد. موضوعي كه تاكنون در مورد آن اطلاعي نداشتيد. هر هفته در يك موضوع جديد كارشناس و خبره شويد. با اين كار نه تنها ورزش مي‌كنيد، بلكه به اين همه ناشر و نويسنده ايراني هم كه بازاري براي فروش كتاب‌هايشان پيدا نمي‌كنند كمك مي‌كنيد.

2. بازي كنيد: بازي راه بسيار خوبي براي مغز شماست كه مهارت‌هايش را به امتحان بگذارد.  بقيه مقاله را در ادامه مطلب بخوانيدادامه مطلب
نوشته شده در بیست و ششم خرداد ۱۳۹۰ توسط ابوالقاسم مستقيمي
سئول نمايندگي استعدادهاي درخشان خراسان رضوي خبر داد:
آغاز ثبت‌نام آزمون علوم انساني استعدادهاي درخشان

خبرگزاري فارس: مسئول نمايندگي استعدادهاي درخشان خراسان رضوي گفت: مركز استعدادهاي درخشان آزمون ورودي رشته علوم انساني را به منظور تامين اهداف كمي و كيفي برگزار مي‌كند.

احمدعلي ابراهيمي در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، اظهار داشت: به منظور تامين اهداف كمي و كيفي در توسعه رشته علوم انساني به عنوان يكي از ارزشمندترين رشته‌هاي بنيادي و از شاخص‌هاي تعيين كننده ميزان رشد يافتگي كشور در امور فرهنگي و علمي، آزمون ورودي رشته علوم انساني پايه اول دبيرستان در تاريخ جمعه هفتم مردادماه ساعت 9 صبح به طور همزمان در سراسر كشور در شهر مشهد مقدس برگزار مي‌شود. 
مسئول نمايندگي استعدادهاي درخشان خراسان رضوياز شرايط شركت داوطلبان در آزمون خبر داد و گفت: براي شركت حداقل معدل كل 18 در پايه اول دبيرستان و تابعيت و مليت ايراني لازم است. 
وي خاطر نشان كرد: ثبت نام كليه داوطلبان رشته علوم انساني از شنبه يازدهم تيرماه لغايت پنجشنبه شانزدهم تيرماه انجام مي‌شود. 
مسئول استعدادهاي درخشان استان گفت: هزينه ثبت نام براي هر يك از داوطلبان واجدالشرايط مبلغ 100000 ريال است كه ميبايست به حساب سيبا شماره 4150020431004 بانك ملي شعبه چهارراه ششصد دستگاه به نام مركز پيش دانشگاهي شهيد هاشمي نژاد واريز و فيش مربوط را به نمايندگي استعدادهاي درخشان به اداره‌كل تحويل دهند. 
وي از منابع آزمون خبر داد و گفت: سئوالات آزمون در سطح آموخته‌هاي پايه سوم راهنمايي و اول دبيرستان از دروس ادبيات فارسي، ديني و قرآن، عربي علوم اجتماعي با رويكرد سنجش هوش و خلاقيت است. 

منبع خبر  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=9003251093

همين خبر عينا در كليه استانها اعلام شده است داوطلبان محترم بهتر است به مراكز استعدادهاي درخشان استان محل سكونتشان مراجعه كنند.


نوشته شده در بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۰ توسط ابوالقاسم مستقيمي

تاثیر و نقش بازی والدین با کودکان در خلاقیتتاثیر و نقش بازی والدین با کودکان در خلاقیت

والدین نباید تعیین کننده ی نوع و شیوه ی بازی باشند بلکه بهتر است شرایط سالم بازی را فراهم و خود به عنوان همبازی شرکت کنند و اجازه دهند تا قدرت خلاقیه خود بازی را اداره کند.

از گذشته های دور نسبت به بازی نگرش های مثبت و منفی وجود داشته است. عده ای بازی را صرف بی هدف انرژی های انباشته شده، لذت آنی و... رفتارهای زائد و بیهوده تلقی کرده اند در حالی که برخی آن را زیباترین و پاک ترین فعالیت در جهت شکوفایی و رشد کودک می دانند.
 بازی یکی از نیازهای اساسی کودکان و مهم ترین و اساسی ترین فعالیت کودک به شمار می رود که در عین سرگرم کردن کودک، کارکردهای مهم دیگری را دارا است که هریک از این کارکردها به جنبه ای از زندگی کودک مربوط می شوند که او را برای ورود به زندگی بزرگسالی آماده می سازد.
 میل به بازی فقط مخصوص کودکی است و با آنکه این میل کم کم در سنین بالا کاهش پیدا می کند و کارهای مهمی جای آن را می گیرد ولی به اعتقاد روان شناسان تا سال های پایانی عمر نیز تمایل به بازی در انسان وجود دارد هر چند شکل، ظاهر و هدف بازی عوض شده باشد. برای درک چگونگی این میل باید در بازی کودکان مشارکت نمود. بقيه مقاله را در ادامه مطلب بخوانيدادامه مطلب
نوشته شده در بیست و هفتم اردیبهشت ۱۳۹۰ توسط ابوالقاسم مستقيمي

آزمون ورود به دوره متوسطه مراكز آموزشي استعدادهاي درخشان 16 اردیبهشت برگزار می شود

رییس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان گفت: آزمون ورود به دوره متوسطه مدارس استعدادهاي درخشان  براي سال تحصيلي۹۱-۱۳۹۰ به صورت تكميل ظرفيت و در يك مرحله براي داوطلبان واجد شرايط پاية سوم راهنمايي، ساعت ۹ صبح روز جمعه ۱۶ اردیبهشت به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.

محمدعلی غفاری گفت: براساس مصوبه هیات امنای سازمان، دانش آموزان سال سوم راهنمايي مدارس استعدادهاي درخشان از شركت در اين آزمون معاف هستند.

وی گفت: مراحل طراحي سؤالات، اجراء، تصحيح و اعلام نتيجه به ادارات کل آموزش وپرورش استانها واگذار گردید.

غفاری گفت: نتايج آزمون در تاريخ۱۵/۴/۱۳۹۰از طريق ادارات كل آموزش و پرورش استانها اعلام مي‌گردد. رییس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان گفت: سؤالات آزمون در سطح آموخته‌هاي دوره راهنمايي و از دروس رياضي، علوم تجربي،‌ ادبيات فارسي، ديني و قرآن و علوم اجتماعي با رويكرد سنجش هوش و خلاقيت طراحي می شود. سؤالات آزمون به صورت چهارگزينه‌اي طرح و به ازاي هر پاسخ غلط یک سوم نمره منفي كسر می گردد.

غفاری گفت: سؤالات ديني دانش‌آموزان اقليت‌هاي ديني و اهل تسنن، متناسب با كتابهاي درسي مربوطه طراحي می گردد. وی گفت: ادارات كل استان‌ها در تاريخ ۱۵/۴/۱۳۹۰ اسامي پذيرفته شدگان را برابر ظرفيت هاي موجود مدارس سمپاد  اعلام می نمايند. وی گفت: مرجع رسيدگي به اعتراضات، از طرف ستاد برگزاري آزمون استان مشخص و به اولياء‌ و داوطلبان اعلام  می شود.

منبعhttp://sampad.medu.ir/IranEduThms/theme2/cntntpge.php?pgid=22&rcid=60


نوشته شده در دوازدهم اردیبهشت ۱۳۹۰ توسط ابوالقاسم مستقيمي
پرسش : 

سلام اسامی پذیرفته شدگان آزمون ورودی تیز هوشان دوره راهنمایی در چه سایتی و چه تاریخی اعلام خواهد شد؟

پاسخ : 

باسلام واحترام آقاي امير محبي اعلام نتايج پذیرفته شدگان آزمون سمپاد توسط ادارات كل آموزش وپرورش استان هابا همان نشاني كه ثبت نام صورت گرفته در تاريخ 90/1/31، اعلام مي گردد. باسپاس

منبعhttp://sampad.medu.ir/IranEdu/edu_faqdtl.php?stenme=sampad&rcid=1035


براي دسترسي به نتيجه آزمون بهتر است به ادرس  زير مراجعه فرمائيد


http://www.fdc.ir/  مازندران ، سيستان، يزد

شهر تهرانhttp://www.tedu.ir/Students/StudentExamResult/ShowStudentResult.aspx

خراسان رضويhttp://sampad.khedu.ir/Student2list.aspx

توجه سمپاد خراسان رضوي به ادرس زير تغيير يافته است

http://www.sampadrazavi.ir/index.aspx

اصفهانhttp://sampad.isfedu.org/


نوشته شده در سی و یکم فروردین ۱۳۹۰ توسط ابوالقاسم مستقيمي
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگ